Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Georgiana ai PM!

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna dimineata mamici!!!
Fac cinste azi


Azi am facut 16 sapt

16+

Mariana

bebe



Si noi, si noi venim la sampanie!!!!
Aducem si un buchet de

Ce repede trece timpul!!!! inca putin si esti la jumatatea drumului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

neata tufete!
venii cu ness cu lapte si zahar nerafinat :)va poftesc la o ceasca/cana
Am vesti bune pt fetele care se intreaba cum se vor imbraca in sus, ca cu josu o lamuriram, tre sa isi revina bazinul
Cica de la 3 luni incolo productia de lapte e reglata si laptele nu mai stagneaza in tzitzi ci se produce "la comanda", adica punem pe BB la sin si atunci se fabrica, pe loc. Deci nu o sa mai fim asa de... tzītzoase Si o sa reintram in anumite rochii si bluzite pe care le avem, care sint ceva mai mari, decoltate, mai permisive, ca nu cred ca pierdem toata "bogatia" de airbaguri :)

Pupam pe Ayla si Luana miriicea

Pupam pe Raalu si pe Dyana care se-ncuscrira

Pupam pe pisicagri care sper ca s-a trezit cu ginduri mai omenoase azi

Pupam pe Simina care facut (deja!! ) 16 saptamini si asteptam cupele cu sampanie :)

Raportam o dragoana papacioasa si dormicioasa.




si noi pe Dragoana Izia cea papacioasa si dormicioasa

(Pisigri, iata si momentele in care uitam tot ! Sper ca tu si PisiIlinca sunteti mai bine. )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hihihiiii, novus, daca e pe vrute, io iau sticla de sampanie si ma-mbat
fetelor, dragoana mea si-a descoperit miinile! le studiaza si a inceput sa apuce cu ele, voluntar

bogdana, pupam pe mami obosit... baga in priza pe tati si fugi la somnic!


FELICITARI!!!!
Hai ca asta e perioada in care incep sa aiba achizitii spectaculoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

mai..vine si cu poza..si cu vreo 10 kg de caras+crap..pe care..habar nu are ca-i va curata singur..ca eu nu sunt capabila
au stat 20 minute sa se pozeze fiecare cu peshtele....de auroameni nebuni

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Tufetele sa vedeti ce background adevarat am la pagina Luanei, facut de o prietena de pe GG.


Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


wow, asa DA! :) e super!!!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Da, e foarte frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

salutare fetele
noi azi am facut vaccinul ala nesuferit si a plans bebitaaaaaaaa; mi s-a rupt sufletul langa el; of Doamne, daca as putea sa le fac eu in locul lui as face 100 ca sa-i treaca si lui prin laptic ce-i trebuie; mi-a urlat vreo 10 minute cu niste lacrimi imense; l-a plimbat si doctorita, l-a dat avion, nimiiiiic; pana la urma s-a facut mic mic la mine in brate si abia am mai putut sa-l imbrac. am fost la municipal la o colega a surioarei ca ea nu are suflet sa-i faca vaccin, a zis ca moare cu acu' in mana pana sa-l intepe; asa ca avem o doctorita tanara si f frumoasa, blonda care s-a mandrit ca- "beleste" prima putica lu' fi-miu'; i-a decalotat putinel din putica , eu am zis ca lesin cand am vazut ca-i crapa pielicica aia, dar bebe nu a protestat prea tare; l-am spalat eu bine acas cand am venit, ca are pielicica crapata zdravan, si de acum iau eu problema mai serios in maini si-l rezolva mama pana la 6 luni, sa nu fie nevoie sa mi-l chinuiasca; hi hi, acuma i se vede varful de la putica- luceste; am stat putinel pe afara dupa vaccin ca sa doarma bebe bine -catarat pe mine evident, i-am cumparat inca o salopetica cu broscuta si am venit acasica; si acasica tot pe mami am dormit, nu de alta dar nu s-a indurat mami sa ma dea jos, ca bebe ar fi dormit si-n patut. tati zice sa-l pun sa doarma in ursulet (are un centru de joaca in forma de ursulet-vedeti la poze) si i-am zis ca azi eu sunt ursuletul care-l tine in brate. si maine la fel, ca e 1 iunie si face bebe mic 2 lunite; acuma doarme bebe in ursulet, dar cand il vad si-mi aduc aminte cu ce lacrimi mi-a plans, mai ca l-as trezi sa-l iau in brate

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David


Of, of, of ...
Pupam pe Davidutzu Ursuletzu
Si noi am stat numai la mamii in brate dupa vaccin dar am dormit cumintzica. Am plans numai la intepatura apoi am papat repede tzitzi si m-am linistit. Dr. a zis ca nu doare deloc continutul vaccinului si ca plamge de la intepatura.
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ayla, merci de parola; am incercat sa fac ceva pe pagina aia, ia vedeti, mi-a reusit? Ca poate voi vedeti altfel decat mine pagina mea!
Gigelica, daca ai herpes la gura puteti face linistiti lugu-lugu, dar tre sa te abtii sa-i faci sex oral!
Io credeam ca herpesul asta simplu de se face pe la buze n-are treaba cu cel genital, dar apoi am citit ca ba da, adica asta de la buzishoare se poate da sub forma de herpes genital prin S.O!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


Ilincutoo mai cu perdea nici ca te pute-ai exprima, ma mir ca nu au pus stelute moderatorii
Acum astept raspunsul de la Gigelica ca de la ora cand ai trimis tu mesajul asta si pana acum , a avut timp destul sa ia lectii
Ia zi tu mami care ti-a fost reactia?????????

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

In primul rand am uitat sa zic ca tin pumnii stransi pentru Joanna si Carmenada, sa treaca peste toate necazurile.
Apropo de haine si kile in plus, eu imi propusesem ca macar dulciuri sa nu mai mananc (am ramas setata pe ele de cand cu sarcina) si chiar am rezistat 2 zile.Dar ieri a venit in vizita o fosta profesoara si a adus o cutie de Meeeeerciii/e felul meu de-ati muuultuumi iar azi o vecina mi-a adus o cutie foarte eleganta cu biscuiti de multe feluri, o grozavie...pai asta-i treaba?! Mai trebuie sa va spun ca ambele cutii sunt devastate in proportie de 80%? Si ce vreau sa va mai intreb: stiu ca berea ingrasa, face burta blabla...dar si cea fara alcool?...Ca eu zilnic deja ma dedulcesc la cate una, zau ca-i mai buna din toate punctele de vedere decat ceaiul de chimion...da' ingrasa??
(m-am dus sa vad ce face Sophiphica, a adormit cu "tzusli" in gura, foarte rar se intampla asa ceva...asa mi se umfla inima in piept cand o privesc dormind...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

D' apoi Simina, io informatii pretioase am dat acolo, nu altceva. Si m-am si exprimat elegant, nu, si la un moment dat chiar cifrat...S.O.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput