Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna dimineata mamici!!!
Fac cinste azi


Azi am facut 16 sapt

16+

Mariana

bebe



Si noi, si noi venim la sampanie!!!!
Aducem si un buchet de

Ce repede trece timpul!!!! inca putin si esti la jumatatea drumului!



sa curga sampania pentru toata lumea!!!
si daca tot mi-ai trimis flori pot sa spun ca ador freziile?!?!?!..apoi crinii...apoi trandafirii albi

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Mie mi-a dat de lucru Kea si subiectul ala..

Mai falcutele LUANEI si obrajorii mamicii
si pt Gigelica -nebunica si pitonasul papacios
si pentru surioara mea joanna si Dariusica , care apropo n-a mai dat nici un semn , dar nici eu nu am mai sunat-o..

Si mamica chinuita Carmenada , sa se termine totul cu bine!!

Chatonel ,Ilincuta, Mihaelacg, Raaluca, Kea,Novus,..si toate mamicile care sunt alaturi de mine....si

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Wow, Ilinca, frumoasa-i Sofifi
Eu ma duc la somn va pup si va doresc noapte linistita... la care sper si eu.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Simina,Ilinca, ce nu ati inteles? Nici macar SO nu imi iese weekendu' asta...Pana nu trece heresul de tot nu ma pupa nici de noapte buna, nici de la revedere, nici de da-te mai incolo fa nevasta.
M-am dat iarasi cu zovirax, poate trece mai repede. Oricum e din ce in ce mai bine si sper sa treaca. Nu de alta, dar mi-a asa un dor sa pup falcuzele si pulpitzele lui Victor de nu mai pot. Nu ma pot abtine si ii mai trag cate o pupatura, sper sa nu ii fac cumva rau.

Lasati, ca imi iau eu revansa weekendul urmator...ca apoi urmeaza o perioada de abstinenta...caci avem botezul, apoi eu raman o perioada la Focsani ...iar el nu poate sa isi ia concediu decat dupa 2 saptamani. Asa ca...ABSTINENTA scrie pe mine. Noroc ca m-au speriat durerile de la primele incercari, de nu am asa chef, ca altfel m-as urca putin pe pereti, ca SpiderMan.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Fetelor, am uitat sa va zic: am o durere cumplita de genunchi. Abia ma ridic de pe pat/canapea/buda, nu va zic cum e cand ma las in jos sa ridic ceva, mi-e greu si sa cobor scarile. Cel mai naspa e cand sunt cu Pitonul in brate , pe canapea, dupa ce il alaptez si incerc sa ma ridic si sa ne plimbam prin casa ca sa ragaie...Imi vine sa plang de durere. Sau cand urc si cobor carutzul pe scari...ma seaca la inima durerea.
Am zis ca incerc sa imi pun hrean cu spirt cateva seri la rand si, daca nu cedeaza, ma duc la doctor.
Stiti voi alt remediu naturist...pana sa ajung la doctor?






Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ma duc si io sa fac nani!
V-am pupacit. Noapte buna, dragele mele.


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

toate fetele

La mine nu se mai termina problemele cu tzitzile. din cauza laptelui gras, mult si a unei mastoze chistice mai vechi tot fac mastita ...... se pare ca de data asta nu mai scap fara operatie. Azi am discutat cu un chirurg si mi-a lasat termen pana maine sa mai incerc sa scap de nodulul care s-a format acum 4 zile si nu a cedat la absolut nimic: comprese muls manual si pompa varza patlagina plus antibiotic si antiinflamatoare.... Din cate am inteles operatia este cumplita mai ales ca la mine nodulul este sub mamelon si cand mulg doare ingrozitor, deci taietura ar trebui facuta exact acolo. Problema este ca daca nu ablactez - si nu stiu daca as avea timp inainte de operatie - trebuie sa mulg sanul operat..... adica sa aplic presiune exact pe taietura

A trecut careva din voi prin asta? vroim mai multe detalii despre operatie si desprte ablactatie, ca nu am puterea sa mai caut pe net, sunt la capatul puterilor.Am cateva nopti nedormite si zile de muls aproape continuu in speranta ca deblochez canalul infundat. Maine merg la echo apoi la chirurg .....


Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)




Off e nodul mare?cat o nuca?...mie asa mi-a zis doctora..ca daca se formeaza un nodul mare cat o nuca care nu cedeaza la antibiotic, tras cu pompa seringa si comprese reci...intradevar operatie.
Eu am scapat cu toate ca sub sanul stang eu tot simt ceva ca o vena intarita care si doare mai ales cand se umple sanul cu lapte...voi face o eco dupa ce termin cu alaptarea.
Daca ablactezi si opereaza..nu mai e nevouie sa golesti eu asa cred..odata intrerupta lactatia?!, ce rost are sa stimulezi.
Nu ti-a zis in zilele cand vei opri laptele nu bei apa, lichide decat sa te umezesti pe buze, mulgi sanii bine bine apoi legi cu un cearsaf udat in apa rece..si iei medicamente dixtonex...sau nu stiu cum apoi timp de 2 sapt 3 bromocriptina pe zi.....mie cam asa ceva mi-a zis.

Ilinca multumesc de intrebare , suntem bine mancam la san, avem mesele la ore fixe cum a stabilit doamna Dr. pediatru...ne-am mai si ingrasat putin.Am cumparat hainutele de botez, cu totii...incercam sa punem la punct detalii de petrecere, la 12 avem la biserica si de la 14 la 21 petrecerea - seperam la vreme frumoasa, ca avem petrecerea pe terasa si un parculet aproape ca bebe sa doarma plimbat.

Avem o problema, buricutul este cam rosu de ceva timp - cred ca ramane umezeala si se face iritatie, nu miroase urat, am pus baneocin, am dezimfectat cu rivanol....tot rosu il vad....sa ma duc la doctor?...pampersul il pun sub buric si am incercat sa-l las aerisit.
Cand am timp va citesc, dar am fost ff ocupata, cu pregatiri de botez, dosarul cic, pb. cu firma noastra...

Va pup pe toate si tzuc bebe mici pe falcute dulci!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gigelica, io am tot facut reclama pe aici, da' mai zic: plasturii pt. herpes is miraculosi, am un lapsus acum cum ii cheama...a, da, Compeed parca. Mie in sarcina imi aparea destul de des herpes, dar plasturii astia pe langa ca-l uscau rapid imi luau si senzatia de mancarime plus ca-s invizibili si estompeaza si herpesul. Se vand si la bucata, ia macar unul, sa vezi. Eu pe vremuri am incercat si aciclovir si zovirax dar plasturii astia mi se par net superiori.
Florinela, bine ca sunteti mai bine, mai baga poze cu "platinatul";).
Ayla, multumim de compliment, si mie mi se pare rupta din soare, ca stii cum e proverbul cu cioara sau cu broasca

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ayla, citit, ramas in urma cu raspunsu, pe miine dimi

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

http://family.webshots.com/album/572722421blLgsT

Am pus cateva fotografii cu noi doi, ne iubim mult mult....deacum ma si cearta cand il las singur se smiorcaie, deodata aparr si vorbesc cu el, ma cerata cu un: uea uea! scurt si intrerupt.

Mergi la inceput