Licurici de ianuarie-februarie 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

buna fetelor!
am fost cam ingrijorata zilele astea, ne-am cunoscut cu un bebe nascut cu 7 zile inaintea noastra care are acum (numai ce a implinit 5 luni) 9,800 kg! iar davidutzul meu are...7,200. deci...evident, m-am gandit sa sar cu cereale, ca asa poate poate va si dormi noaptea. dar...m-am desumflat repede, dr mi-a spus ca cerealele se dau la penultima masa, ultima trebuie sa fie de lapte. voi cum stiti? pai asa, daca ii dau cereale nu fac decat sa ii mut ultima masa mai tarziu, si atunci va si dormi mai tarziu...si ce-am rezolvat?
prin urmare, o sa incep cu cerealele la 6 luni, poate o sa incep cu sucurile pe la 5luni jumatate...nu m-am hotarat inca.
ai vostri bebei care au aprox 5 luni cate kg au?

puiutzul meu are 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Eu vreau noptile inapoi...cele de acum o luna

Ne-am straduit cu scoica, cu tiztzti cu....muc cel mic/mere, cu dude fierte..adormea 20 min si apoi OCHILAAAA la 1 noaptea nu adormise cu nimic...l-am insfacat si pus la el si a adormit singur...pn la 5 juma apoi pn la 7.De la 7 la 9 ochila noi terminati!Plodul a dormit 6 ore.Apoi la 9 a adormit cu tzitzi dp plans si agitatie intre mine si Radu si doarme si acum....CE MA FAC?????CUM SA REVIN LA PROGRAMUL ANTERIOR?Ce are plodul asta domne??Nu-l mai las sa nani ziua??..

Radu dimin zicea ca poate de la vaccinul ma-sii dar alalataieri a dormit totusi de la..12 la 2 la 4 la 7 la 9....offfffffffffff ce ma fac?????Mi-e un dor de luna trecuta cand eram si eu om!

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

E o vreme ...., sa nu scoti nici un caine afara... ploua si e frig si asa va fi tot wk la noi.
N-am chef de nimic, adica am, da de o prajitura, dar ma abtin... inca...
Bebe doarme, foarte matait, o fi meteosensibil...Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

delia, Daria are 5 luni, 1 saptamana si 5 zile. Am cantarit-o azi dimineata, la 9. 7.600 de grame.

Numai ca iar si-a schimbat programul. Acum, in loc sa doarma de la 22 la 6, se trezeste la 4, 4:30 si rade un biberon de 200 de ml. De ce biberon, pentru ca eu mai am doar cateva picaturi de lapte.

Cu toate astea, pe la 7, 7:30 e iar sus, cautand sanul, si nu se lasa pana nu si-l baga in gurita, cu toate ca e mai mult o morfoleala, nu stiu cat mai suge ea... Dar sta asa, dormind pe trei sferturi si tocaind... Definitiv se scoala pe la 8:30 - 9.

Ce ma deranjeaza este ca diversificarea merge haotic la noi, adica nu reusesc sa ma tin de un program, pentru ca de vreo trei zile se scoala mai repede decat preconizez, ma ia pe nepregatite, maraie urgent si tre' sa fug cu laptele, nu mai apuc sa-i pregatesc nimic...

In plus, ma culc obosita si ma scol obosita, stiu ca asa este, numai ca, la fel ca orice alt lucru pe care il faci zilnic, si oboseala a intrat in rutina si nu-mi dau seama ca e acolo decat atunci cand mi se pune o ceatza pe ochi si incep sa scap lucrurile pe jos, tacamuri, mancarea... Parca dorm pe mine...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuz spune:

irina c te inteleg perfect cu programul lui ochila....
alexandru dormea de cand il puneam in patut pe la 9.30 searapana la 3 cand papa si apoi somn pana la 8.30....
acum trezire la 1 ,la 2 ,la 3.cu papa apoi la 4-5 il iau in pat cu noi...se trezeste iar pe la 6 cand papa iar si apoi doarme bine mersi pana la 9..doamne ce program haotic

http://community.webshots.com/album/571715031SvYFKX

bebe Alexandru Gabriel-31.01.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

irina, cand e david obosit dar nu vrea sa doarma, il plimb in brate asa mai in sus, cu fatzuca lui lipita de gatul meu...am gasit intr-o carte americana ca se numeste pozitia 'cuib' de adormit bebei, cik le place sa simta mirosul mamei si respiratia ei pe capsorul lor. in fine...la mine asa merge cel mai bine in perioada asta. sunt sigura ca isi va reveni ochila, sper doar sa nu te termine pe tine pana atunci
selene, mersi mult de kg! m-am uitat pe un grafic de crestere si cik la 5 luni e bine intre 6,700 si 8,100. deci e numai bine 7,200, avand in vedere faptul ca el inca nu a implinit 5 luni. m-am mai linistit. tu ii dai papa de dimineata la prima masa? lasa ca o sa iti faca si ea un program incet incet...e normal sa fie putin bulversata dupa ce atata timp a papat doar lapte si acum da tot de gusturi noi


puiutzul meu are 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare mamici si licurici,

noi nu stam prea bine... ma apuca groaza cand va veni perioada de diversificare, Stefan acum face mofturi la mancare dintr-un biberon de 120 ml lapte praf mananca 80 ml fara sa se opreasca iar apoi ne jucam cu tetina, radem o impingem afara... numai noaptea mananca 120 ml.... ce sa-i mai dau?? ce sa-i fac?? sunt terminata...
Ma gandesc ca atunci cand vom incepe diversificarea voi alerga prin casa cu castronelul...

Eu sunt terminata, din 3 examene 2 sunt picate... trebuie sa le dau in iunie... si in iulie ar fi licenta... numai ca inca ma gandesc daca sa o dau.. nu vreau sa dau banii degeaba si sa nu am cand as invat...
off...


Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRINA.C

Eu vreau noptile inapoi...cele de acum o luna

Ne-am straduit cu scoica, cu tiztzti cu....muc cel mic/mere, cu dude fierte..adormea 20 min si apoi OCHILAAAA la 1 noaptea nu adormise cu nimic...l-am insfacat si pus la el si a adormit singur...pn la 5 juma apoi pn la 7.De la 7 la 9 ochila noi terminati!Plodul a dormit 6 ore.Apoi la 9 a adormit cu tzitzi dp plans si agitatie intre mine si Radu si doarme si acum....CE MA FAC?????CUM SA REVIN LA PROGRAMUL ANTERIOR?Ce are plodul asta domne??Nu-l mai las sa nani ziua??..

Radu dimin zicea ca poate de la vaccinul ma-sii dar alalataieri a dormit totusi de la..12 la 2 la 4 la 7 la 9....offfffffffffff ce ma fac?????Mi-e un dor de luna trecuta cand eram si eu om!

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita


poate fi de la vacin sau pur si simplu are nopti mai grele

robert a adormit la 9 si s-a trezit la 3 (eu culcata la 12), apoi la 5, apoi la 6 jumate, de la 8 la 8:45 inca un pic de somn si apoi afara intre 10-11 inca o ora; si de la 11 e treaz ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

porumbita, la noi ce descrii tu este programul in zilele frumoase... de obicei insa, la 6 e sus, plin de viata

puiutzul meu are 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI Radu Costin de ZisaCami!

La noi e o vreme superba!

Deliafairais, la 4 luni si 3 saptamani Mister a avut 7.210kg ceea ce e perfect pentru varsta lui, si continua sa dezvolte conform curbei de 50 centile (adica average). Deci si greutatea licuriciului tau e perfect normala

Fug ca bombane bebe



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput