Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (33)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Neatza burtici!!!!
Lidia imi pare rau... sa iti dea DD putere sa treci cat mai repede peste asta!

La Multi Ani! tuturor prichindeilor!

Eu maine merg la medic...si abia astpt..sa-mi vad strumful... poate poate aflu si ce e...
Va pupik pe toate sa aveti parte de o sapt usoara!

bya 12+
BEBE STRUMF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

inseamna ca mai ai de asteptat 2 saptamani, laura...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Eu sunt libera azi , pe 5 si pe 8 ...apoi pe 12 ar fi ultima zi la gradi da s-ar putea sa ne mai cheme la sediul mare inca o sapt..dc nu mai mult, ca asa-i in invatamant , ai zile de concediu da nu le iei pe toate niciodata , ca sunt altele cu vechime mai mare care au vezi doamne multe zile de recuperat, si stam noi alea mai fraiere (adik mai tinere) in locul lor

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

deci
calculul lunilor
sapt1 -5 Luna I
sapt 6 -9 LunaII
sapt10-13 LunaIII
sapt14 - 18 Luna IV
sapt 19 - 22 Luna V
sapt 23 - 27 Luna VI
sapt 28 - 31 Luna VII
Sapt 32 - 36 Luna VIII
sapt 37 - 40 Luna IX


Cred ca tabelul asta ar trebui sa stea pe prima pagina..ca suntem multe nedumerite

bya 12+
BEBE STRUMF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata fetelor
si o saptamana usoara.
Eu am dat o fuga dimineata la dr de familie pentru reteta compensata pt nenorocitele alea de antibiotice si mi-a spus si ea (dupa cum am mai citit pe DC la alte subiecte) ca da prenatal cu 63 de zile inainte de DPN. De ce fac ei asta, ma depaseste... dar ma rog. Eu una planuiesc sa mi-l iau cat mai curand si sa mai muncesc de acasa, pentru ca ajuta la salariu

monis 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Laura pai nu faci cinste????...eu vreau ceva de piersici
Cum stai cu pregatirile???? Daca ai ceva intrebari pt pregatiri poti sa ma intrebi pe PM ca te ajut cu drag....adik ma refer ca n-am uitat detaliile avand in vedere c-au trecut doar 7 luni

AOOOLEEEOOOOO Azi fac 7 luni de la nunta...acum mi-am amintit....tre sa-mi sun sotul sa sarbatorim , macar cu o prajiturica

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik

Buna, Monis! Sunt in 11 saptamani si cateva zile, de aceea sunt ingrijorata pentru ca stiu ca antibioticele se iau dupa primul trimestru. La mine, pe rezultatul analizei, nu scrie decat "ureaplasma pozitiv", nu si in ca "cantitate" se afla. Mie mi s-a prescris Klabax 500(claritromicina) 1 la 12 ore timp de 7 zile, insa am renuntat duap 5 zile pentru ca ma simteam foarte rau. O sa-i cer sa- mi prescrie altceva care se afla pe antibiograma. "Poti sa faci sex mai rar, insa protejat si cat mai putin penetrant"-astea-s spusele dnei doctor.

Of, imi pare rau, ma intreb doar de ce nu astepti pana treci de 13 saptamani. Nu e ca si cum ar fi vorba de un virus sau de ceva acut... e pana la urma o bacterie. Dar de ce ti-ai facut recoltarea? Ca eu am fost pana la 14 sapt la un doctor care mi-a dat ureaplasma pe lista si dupa aia am schimbat doctorul. Si asta nou m-a intrebat de ce am facut asa ceva, ca el nu recomanda analiza asta decat in cazuri cu istoric si cu risc. Dar acuma ca a aflat ca sunt pozitiva nu are cum sa nu-mi dea tratament . Ce ma mai bucur . Daca ma duceam din prima la asta, aveam ocazia sa nu aflu niciodata ca am aia pozitiva. Ar fi fost bine, ar fi fost rau?...

monis 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dienutze

Faine articolele despre viata la tara, Moni!

In schimb, nu m-au convins cu scoala pt pitici! Eu nu imi permit nici financiar si, sincer, nici psihic, sa renunt la job si sa vad exclusiv de copil si ciorba, vorba Ancai din primul articol!
Sper sa mai fie comentarii la aceste articole, chiar sunt f f interesata si de alte povesti de viata, pareri etc privitoare la viata la tara!
Va pup si sper ca nu v-am plictisit!

13+
Astept pe VEDETUTZA pe 3 decembrie sa fim sanatosi!
VEDETUTA


Dienutze, ma bucur ca ti-au placut. Nu era vorba oricum de a lamuri pe cineva de ceva, ci doar de a citi si alte puncte de vedere, perspective etc. Pana la urma fiecare singur stie ce e bun pentru viata sa, si de multe ori nici macar el nu stie

monis 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui byabeatrice

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

deci
calculul lunilor
sapt1 -5 Luna I
sapt 6 -9 LunaII
sapt10-13 LunaIII
sapt14 - 18 Luna IV
sapt 19 - 22 Luna V
sapt 23 - 27 Luna VI
sapt 28 - 31 Luna VII
Sapt 32 - 36 Luna VIII
sapt 37 - 40 Luna IX


Cred ca tabelul asta ar trebui sa stea pe prima pagina..ca suntem multe nedumerite

bya 12+
BEBE STRUMF


Buna ideea...l-am pus
Eu ma bag sa fac lista cu sarbatoritele lunii, asa ca Ramonika sa stii ca sunt aici pentru cap nou.....de fapt nici nu cred ca se pot loga 2 per in acelasi timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ah, bun, ca mie-mi merge netul ca naiba...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput