Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (33)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sa vad, poate ma invoiesc, oricum deocamdata nici n-a venit sefu'...

voi cu cat timp inainte de nastere aveti de gand sa intrati in concediu prenatal? o luna, doua?


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

camy - frumos caruciorul, dar si pretul...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani pentru toti copiii!



lidia Imi pare tare rau. Sper sa gasesti puterea sa mergi mai departe si ceea ce este foarte important, sa nu-ti pierzi sperantza ca bb va veni.

9+

odiseea noastra
nepoteii mei

Haideti sa il ajutam pe Mihaitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata, fetelor!!
Si eu azi fac 17 saptamani...Care ma lamureste si pe mine in ce luna sunt????ca ma sparg socotelile astea aiurea, din ce inteleg eu de la 13-17sapt e luna a patra, deci eu acu ca am facut azi 17 sapt, am intrat in luna a cincea?sau e ultima sapt din luna a 4?????Grele cu astea socoteli bre... Ca eu cred ca mai am o saptamana si am 4 luni fix..asa inteleg eu, si de sapt viitoare am 4 luni si o saptaman...asa e??sau ??

Lidia
, imi pare tare rau...off..parca presimteam eu ceva, cand tot intrebam fetele ce o fi de nu mai scrii la noi Suntem alaturi de tine!


'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 16+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

laura - luna a 4-a include saptamanile 14,15,16 si 17. deci cand termini sapt. 17 si intri in 18 poti spune ca e luna a 5-a.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

deci
calculul lunilor
sapt1 -5 Luna I
sapt 6 -9 LunaII
sapt10-13 LunaIII
sapt14 - 18 Luna IV
sapt 19 - 22 Luna V
sapt 23 - 27 Luna VI
sapt 28 - 31 Luna VII
Sapt 32 - 36 Luna VIII
sapt 37 - 40 Luna IX


Asa ca Laurairina...pana nu implinesti 18 sapt....esti luna a IVa
Sapt viitoare bem pt intrarea in luna aVa

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ca sa va fie mai usor..
prma luna de sarcina are 5 sapt, a doua 4, a treia 5, a patra 4, a cincea 5, a sasea 4, a saptea 5, a opta 4..
Lunile pare au 4 saptamani..iar cele impare 5 saptamani...asa e bine??????


Eu calculul il am de la medic...si vad ca se portiveste si cu cel de pe DC...si cu altele...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ramonik sa stii ca pretul nu e chiar asa mare...se poate si mai rau...
In primul rand are si scaunelul de masina...crede-ma ca este f util....il poti lua si daca mergi la cineva in vizit..si asa sta in cosuletul lui..
Despre carucior trebuie sa stii ca decat 10 in 3 ani...mai bine unul si bun..
Asta e bun de la 0 luni (pt ca sta perfect orizontal..pana la
3 ani...e si de vara si de iarna, si de ploaie, e si usor (asta iar e f important...daca stai la bloc si ai de urcat trepte....)materialbun care nu se decoloreaza....se strange si f usor...

eu am cautat f multe...pana la urma asta e cel care pt mine imi indeplineset toate dorintele

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si acum plec sa-mi iau rezultatele la analize...

Doamne ajuta sa fie bune!!!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

deci
calculul lunilor
sapt1 -5 Luna I
sapt 6 -9 LunaII
sapt10-13 LunaIII
sapt14 - 18 Luna IV
sapt 19 - 22 Luna V
sapt 23 - 27 Luna VI
sapt 28 - 31 Luna VII
Sapt 32 - 36 Luna VIII
sapt 37 - 40 Luna IX


Asa ca Laurairina...pana nu implinesti 18 sapt....esti luna a IVa
Sapt viitoare bem pt intrarea in luna aVa

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE


OOFFF Camy de cate ori ai trimis tu tabelul asta...eu l-am scris pe o foaie care o tin la mine in geanta si cand sunt intrebata cate luni am, si nu sunt crezuta ca am 4, scot foaia si-o arat , si zic ca-i de la medic

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput