Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (33)
Raspunsuri - Pagina 18
Ramonika spune:
sa vad, poate ma invoiesc, oricum deocamdata nici n-a venit sefu'... 
voi cu cat timp inainte de nastere aveti de gand sa intrati in concediu prenatal? o luna, doua?
Ramonika
si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz
www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza
www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor
www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Ramonika spune:
camy - frumos caruciorul, dar si pretul... 
Ramonika
si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz
www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza
www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor
www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
larisel spune:
La multi ani pentru toti copiii! 
lidia Imi pare tare rau. Sper sa gasesti puterea sa mergi mai departe si ceea ce este foarte important, sa nu-ti pierzi sperantza ca bb va veni.
9+

odiseea noastra
nepoteii mei
Haideti sa il ajutam pe Mihaitza
laurairina13 spune:
Neata, fetelor!!
Si eu azi fac 17 saptamani...Care ma lamureste si pe mine in ce luna sunt????ca ma sparg socotelile astea aiurea, din ce inteleg eu de la 13-17sapt e luna a patra, deci eu acu ca am facut azi 17 sapt, am intrat in luna a cincea?sau e ultima sapt din luna a 4?????
Grele cu astea socoteli bre...
Ca eu cred ca mai am o saptamana si am 4 luni fix..asa inteleg eu
, si de sapt viitoare am 4 luni si o saptaman...asa e??sau ??
Lidia, imi pare tare rau...off..parca presimteam eu ceva, cand tot intrebam fetele ce o fi de nu mai scrii la noi


Suntem alaturi de tine!
'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones
Laura,
16+
poze
Ramonika spune:
laura - luna a 4-a include saptamanile 14,15,16 si 17. deci cand termini sapt. 17 si intri in 18 poti spune ca e luna a 5-a. 
Ramonika
si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz
www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza
www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor
www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
vias spune:
deci
calculul lunilor
sapt1 -5 Luna I
sapt 6 -9 LunaII
sapt10-13 LunaIII
sapt14 - 18 Luna IV
sapt 19 - 22 Luna V
sapt 23 - 27 Luna VI
sapt 28 - 31 Luna VII
Sapt 32 - 36 Luna VIII
sapt 37 - 40 Luna IX
Asa ca Laurairina...pana nu implinesti 18 sapt....esti luna a IVa
Sapt viitoare bem pt intrarea in luna aVa 
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei 
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008
ingerasul Darius-Andrei
16+
Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!
bebe
Flavius Cristian
POZE
vias spune:
ca sa va fie mai usor..
prma luna de sarcina are 5 sapt, a doua 4, a treia 5, a patra 4, a cincea 5, a sasea 4, a saptea 5, a opta 4..
Lunile pare au 4 saptamani..iar cele impare 5 saptamani...asa e bine??????
Eu calculul il am de la medic...si vad ca se portiveste si cu cel de pe DC...si cu altele...
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei 
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008
ingerasul Darius-Andrei
16+
Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!
bebe
Flavius Cristian
POZE
vias spune:
Ramonik sa stii ca pretul nu e chiar asa mare...se poate si mai rau...
In primul rand are si scaunelul de masina...crede-ma ca este f util....il poti lua si daca mergi la cineva in vizit..si asa sta in cosuletul lui..
Despre carucior trebuie sa stii ca decat 10 in 3 ani...mai bine unul si bun..
Asta e bun de la 0 luni (pt ca sta perfect orizontal..pana la
3 ani...e si de vara si de iarna, si de ploaie, e si usor (asta iar e f important...daca stai la bloc si ai de urcat trepte....)materialbun care nu se decoloreaza....se strange si f usor...
eu am cautat f multe...pana la urma asta e cel care pt mine imi indeplineset toate dorintele ![]()
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei 
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008
ingerasul Darius-Andrei
16+
Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!
bebe
Flavius Cristian
POZE
vias spune:
si acum plec sa-mi iau rezultatele la analize...
Doamne ajuta sa fie bune!!!
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei 
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008
ingerasul Darius-Andrei
16+
Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!
bebe
Flavius Cristian
POZE
simina_kin spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui camy_pus deci calculul lunilor sapt1 -5 Luna I sapt 6 -9 LunaII sapt10-13 LunaIII sapt14 - 18 Luna IV sapt 19 - 22 Luna V sapt 23 - 27 Luna VI sapt 28 - 31 Luna VII Sapt 32 - 36 Luna VIII sapt 37 - 40 Luna IX Asa ca Laurairina...pana nu implinesti 18 sapt....esti luna a IVa Sapt viitoare bem pt intrarea in luna aVa ![]() Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei ![]() n: 15.07.2008 d: 16.08.2008 ingerasul Darius-Andrei 16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!bebe Flavius CristianPOZE |
OOFFF Camy de cate ori ai trimis tu tabelul asta...eu l-am scris pe o foaie care o tin la mine in geanta si cand sunt intrebata cate luni am, si nu sunt crezuta ca am 4, scot foaia si-o arat , si zic ca-i de la medic

16+Mariana
bebe
