Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

anamona, uite aici firma de la care am luat cortul. Este Laica Italy, dar au inceput sa aduca si babymoov, desi nu apare pe site. Incearca sa-i contactezi, livreaza si acasa.

http://www.babyexpo.ro/cj/index.php?op=fisa_expozant&id_expozant=1415

pentru protectie pat (laterale sa nu cada bebe) mie mi-au placut astea, inca nu le-am luat...
http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=317

edit: nu le-am luat pentru ca si eu folosesc cu succes o plapuma facut sul. In curand voi renunta la ea, ca sa las micul explorator liber (ziua) si am pus saltele jos langa pat, sa cada pe moale.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca spune-mi te rog ce picaturi ti-a spus babymom sa iei....ca vad ca nu-i trece cu netacin lui Andrei roseata de la ochi...ieri parca era mai bine dar azi dimineata iar erau un pic umflati ochii si rosii si cu secretii galbui

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy, Ciloxan. Sper sa-i treaca, saracutul.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca mersi tu cu din asta ai dat-o si a trecut? sau a trecut de la sine? oare sa ma duc la oftalmolog? exista oftalmolog pentru copii sau ma duc la unul din asta obisnuit?

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy, Nettacin i-am pus si dupa o zi deja era mai bine. Tot Nettacin mi-am pus si eu de azi noapte si dupa 7 ore nu mai aveam secretie. Dar am si Ciloxan in casa, Babymom spune ca are spectru mai larg de actiune si ca e mai eficient. Incearca-l daca nu i-a trecut puiului cu celalalt.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

gaia.nevia. ce medicatie ii dai puiului ?si noi avem nasucul ba infundat,ba curge ,pana ieri a curs acum parca s-au inchegat sus si nu poate respira prea bine mai ales cand ne culcam se enerveaza ca nu poate respira daca are si suzeta in gurita.
Eu ii dau Sumetrolim,Sinupret si apa de mare.Ma bate gandul sa trec pe antibiotic ca nu-i mai trece ,deja de luni .Ii tare nasoala treaba asta cu bbi raciti ca se chinuie si ei si noi dar ca sa facem...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Suntem consemnate in casa, la noi ploua. Cam mare agitatia pe aici, parca a explodat o bomba in cosul cu rufe pentru calcat. Oare cine isi tot baga nasucul?

Maia, Anna Sofia, Ruxandra Maria, Arianna, Thea

Andy_galro, v-ati hotarat ce carut sport cumparati?

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Lucutta, noi suntem cu mucisori de martea trecuta!

De marti pana ieri i-am dat: Eurespal (10ml/zi la greutatea lui), apa de mare si aspirat la greu si nurofen. Si calmababy, ca nu ma mai puteam intelege cu el de marait ce-i.
Ieri am fost la control si ne-a schimbat tratamentul: ambroxol, 7picX3/zi, ophtamezoneN in nasuc (asta e cosmar, nu vrea deloc) si nurofen.

A si sa nu uit, Zyrtec, 5pic/zi.

A zis dr. ca daca nu terminam, sa luam augumentin (nu stiu de ce asta, care e cel mai tare, poate ca din cauza ca l-am luat prima data cand a avut puroi, si acum ii e frica ca nu reactioneaza la altceva?!)
Ne-a sugerat si aerosoli, dar cucu, n-am cu cine...


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

scrtiu din noi acelasi mesj...ca tocmai l-am pierdut.
ADA, mama lor de barbati....adev ca mie intr-un fel imi convine...ca " la salariu"..imi cumpar ce vreau(desi uneori nu mai raman bani la salariu si ....totu'"se prescrie")
ALEXA, cand citesc ce spui tu...ma apuca remuscarea. si a mea soata...spala copilu, ii da sa manance, il "intretine" sa nu se plictiseasca, il duce, il aduce in fiecare zi la/ de la kineto, soacra etc...petrece 80% din timp cu cochilu..poate chiar mai multdesi eu nu.
totusi...tot il blamez..la cada cu spuma nici macar nu s-a gandit.
iar cu caruciorul esti mortala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

...la noi e uraaat si ,asa ca in casa cu noi si cu soacra-mea care vine in vizita

Anca si eu am facut conjunctivita cand a avut Alexia,e usor de luat asa ca am luat-o...ca de altfel tot ce fac copii..ma bucur ca e Carla mai bine.

Andy_goff am ochisorii lu Andreiutz sa treaca repede.

Lucutta multa sanatate puiului bolnavior.

Babymom

Anamona eu zic ca e k bona,chiar mi s-a parut ca nu vrea sa planga micutza..Thea!!

Alexa asa da sotz..al meu cred ca at fi fugit in padure,in ultimul timp nu mai are vreme de copii:(

Ada multa sanatate va doresc

Sper sa fie k bb lu Bahmuteanca .

tuturor boboceilor nascuti azi.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput