Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nu fetelor, 2.9kg a avut primul bebe, nascut in oct 2007.

http://www.agentiadepresamondena.com/index.php?option=com_content&view=article&id=138:adriana-bahmuteanu&catid=36:latest-news&Itemid=55

al doilea bebe s-a nascut de curand, prematur, nu se stie ce sanse are....
Doamne ajuta!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Hai mey ca 2900 a avut si Carla mea, nu e chiar de speriat . Sanatos sa fie!

LE: am citit si eu acum, 900 g, Doamne ajuta.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

ada, acum m-am uitat si eu pe cancan. m-am speriat putin. ai dreptate primul a avut 2900. Dumnezeu sa-i ajute!
carla, scuza-ma!

_
nasterea strumfitei mele; piticania creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

ei, asa mai merge
eu am avut 2600 la nastere ... si sunt acu' o mare ... balena :-)

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank">Inima copiilor pentru Marie Curie

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Neatza fetelor!

La muuuulti ani sarbatoritilor de azi!!!!!!!

Anamona, mie mi se pare ok reactia bonei...e clar ca ii pasa. Sa invete cum sa o linisteasca pe bebelina repede, doar in timp poate, important este ca vrea si are rabdare. A mai zis o fata, ai grija cum ii vorbesti ca sa nu se supere pe tine (nu zic ca trebuie sa-i cauti in coarne ci doar sa ii vorbesti cu diplomatie) si sa nu proiecteze nemultumirea asupra copilului.

Eu am rezolvat problema cu rasucitul in pat(si Matei zici ca e mic pe gratar toata noaptea) astfel: cand e si tati in pat, matei e la lijloc si nu poate sa cada, dupa ce pleaca tati din pat adica pe la 6 si ceva pune o patura facuta sul pe locul lui din pat si perna lui...pana acum a functionat.

Felicik Si lui Matei ii place mai mult banana nepasata. Eu am inceput sa ii pasez mai putin si restul alimentelor fierte...adica las sa se vada bucatele de vreo 2-3ml patrati si parca ii place mai mult.

Ada felicitari pt bilant.

Ratonelu' daca vrei iti dau un nr de tel de la o dr tare ok... este neonatolog si in curs de specializare pt pediatrie... eu am mare incredere in ea (o recomand la toata lumea pt ca sunt multumita...scuzati revenirea mereu la acelasi subiect)
Cadoul asta il primesc si eu mereu la ocazii speciale, dar nu ma pot plange ca primesc alte cadouri care imi infrumuseteaza viata in fiecare zi...dar parca un cadou special din cand in cand...tare frumos mai este. Important este sa fiti fericiti si sanatosi toti 3 impreuna... (eu asa imi zic)

Babymom, felicitari pentru serbare si pentru prestatia baietilor

Pentru dinti ati incercat si Gencigel? Noi da si e ok. Adica Matei nu a prea plans la nici un dintisor (avem 2 iesiti si unul in curs de...)






Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Doamne ajuta sa fie ok bebe mic de Bahmuteanca. Dr mea imi povestea de un bebe de 900g de care a avut grija de TI si care a crescut ditamai copilasul sanatos si fara probleme...sa dea DD



Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anamona nu vreau sa par pisaloaga sau atotstiutoare dar doua saptamani este foarte putin totusi. Mai ai rabdare incet incet va incepe sa o cunoasca pe Thea. Eu de exemplu ii spun si acum femeii care ma ajuta cu copii cat lipsesc ca Alexei nu suporta sa manance pe un anumit scaun (desi ea stie foarte bine dar tot ii mai pune mancarea acolo) si e la mine de peste un an. Dar mie astea mi se par mizilicuri atata timp cat sta si in cap numai sa fi el fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Si acu' sa va spun de cat de mandra sunt de al meu sot:

Aseara am avut o urgenta la servciu (unei colege i s-a facut rau si a trebuit sa plece) si a fost musai sa vin eu, ca la ce amenzi dau astia daca am magazinul inchis....
Asa ca am plecat pe la 8 seara de acasa (dupa ce ajunsesem cu 2 ore in urma) sa vin la munca pana la 10. Asa ca am lasat bebelul cu sotul care i-a facut baita (au intrat amandoi in cada ca sa fie sigur ca nu il scapa si il poate sapunii cum trebuie) apoi i-a facut masaj, l-a imbracat si l-a adormit (la LP a zis cah Matei) ...
Cand am ajuns eu la 10:30pm acasa dormea bebe ca un ingeras...

Cand l-am intrebat daca nu i-a fost dor de mine lui Matei mi-a zis ca parca se uita asa peste tot si ma cauta dar ca a fost ok...eu cred ca e minciuna ca a zis asa doar ca sa ma faca sa ma simt mai bine...Matei cred ca n-a avut nici un stres ca nu e mami langa el...

Cand am plecat, in masina aveam lacrimi in ochi...a fost prima baita ratata de mine...

Asa ca, daca ma mai auziti ca ma plang de sotul meu din orice motiv sa ma trageti de urechi...ca e un sot extraordinar si un tata fantastic. Sunt convinsa ca daca ar sta el cu bebe ar fo totul ok, ca si de mancare ii mai face...

Nu mai zic ca m-a asteptat cu cada plina cu apa cu spuma...sa ma relaxez ca am avut o zi naspa....



Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Si din seria "pierdut neuron, ofer recompensa gasitorului": eram ieri la cumparaturi si ma uitam pe la rafturi....si cu o mana leganam caruciorul.......de cumparaturi...

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

la multi ani sarbatoritelor de azi!!!
MAIA, ANNA SOFIA, RUXANDRA MARIA, ARIANNA STEFANIA, THEA

Acum am citit si eu despre bahmuteanca....d-ne ajuta sa fie bine!!!
Si nasa mea s-a nascut la 1 kg si a scazut la 900 de grame de a stat maica-sa cu ea in spital vreo 3 luni cred pana a ajuns la greutatea normala...si acum e bine si sanatoasa

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput