FIV in Ungaria 57

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

tamaryllis Tsh e hormonul de stimulare tiroidiana, eu il fac periodic pentru ca am si probleme cu tiroida iar medicul meu endocrinolog mi-a zis ca se poate face oricind. Iar la fiv, din cite stiu valoarea lui trebuie sa fie mica, parca sub 2 ca sa ai ovocite de calitate. Da, am citit si la hidrosalpinx si m-am bucurat de inca o reusita. Sper sa urmam si noi curind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Alsima, multumesc mult pt vorbele frumoase! Iti doresc si tie o sarcina usoara si un bebe sanatos la termen!

Liana, merci pt caruciorul bleu! Stai cumintica si ai grija de frumoasa ta! Va pup!

Mult succes va doresc tuturor! Nu va pierdeti speranta!

Laura 16+ baby Nicholas James

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

tamaryllis, scuze eu aveam in cap corelatia minune...tsh-ul e intradevar hormon tiroidian...asa cum a zis si mara...


Klu 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy050277 spune:

Buna, fetelor!
va urmaresc si eu de multa vreme, dar abia acum m-am hotarat sa-mi fac cont, sa pot sa fiu mai aproape de voi
As dori si eu sa fac FIV la Budapesta la dr. P. Kovacs (pt. ca stie engleza , si nu numai...).
Se poate sa ma ajutati careva dintre voi cu informatii despre clinica, despre doctor, despre conditii de cazare in jur?

Va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

BUNA DRAGELELOR ...TAMALIS noi urmam eu sunt ziua 5 de ciclu ziua 3 AC poate ne vom intilni ,eu am analizele gata dar am o nedumerire poate ma puteti ajuta NUMAR LEUCOCITE 11,17 mii/ul desi val normala ar fi intre 4- 1 si HEMOGLOBINA ERITROCITARA MEDIE {HEM}26,2 desi val normala ar fi 27-34 npot sami faca probleme??????????
va scriu si analizele mele

ESTRADIOL 95,04
FSH 5,33
LH 7,14
PROLACTINA 7,14

sper sa fie ok va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

KLU scrie ziua a 2a si a 3a.
Asa citiesem si eu pe net ca daca CM vine dupa amiaza se pune ziua 0, dar am sunat la clinica unde urmeaza sa fac analizele si mi-au zis ca nu se calculeaza asa.Multumesc oricum, sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Candy, din valorile pe care le-ai scris tu acolo, eu cred ca undeva e o greseala. Mai bine la refaci si mergi cu ele la medicul de familie.
Mi-ar placea sa ne vedem. Tie ce anticonceptionale ti-a dat?
si inca o intrebare: daca o sa stabileasca schema de tratament in functie de analizele din z2, atunci eu cand o sa-mi cumpar medicamenele? Atunci, in Z2? Oare o sa le gasesc? Ca in Romanica n-am cum sa ma intorc, eu fiind de langa Bucuresi.
sau stabileste o schema aproximativa pe baza analizelor pe care i le-am trimis acum?
Mara, Klu, m-am hotarat sa merg maine sa fac TSH-ul. Multumesc!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

analize iti fac oricum in ziua 2, in functie de rezultat ti se face schema de tratament. Medicamente iti cumperi apoi de la o farmacie aproape de clinica. Nu te mai stresa, totul e foarte simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

AM REUSIT SA CITESC CE S-A INTAMPLAT IN ULTIMA LUNA.....AM PLANS SI M-AM BUCURAT PT VOI ....LIANA EU TE-AM URMARIT SI PE FORUMUL AUSTRIECELOR SI STIU CA AI FOST ALATURI DE TOATE FETELE SI LE-AI DAT SFATURI SI LE-AI INCURAJAT IAR DD TI-A DARUIT O FETITA DE CARE SA TE BUCURI....MICKY SA AI PARTE DE MULTA BUCURIE ALATURI DE CEI 2SUNT SUPERBI SA VA TRAIASCA....ALSIMA DACA ITI MAI AMINTESTI CREDEAM CA NE VOM INTALNI IN LUNA MAI LA SZEGED DAR PT MINE N-A FOST SA FIE MA BUCUR CA AI REUSIT SI ITI DORESC SARCINA USOARA .....IRINAFLOREA...CANDY VA SI VOI FI ALATURI DE VOI SA VI SE IMPLINEASCA VISUL .....LAURA SA AI GRIA DE JAMES SI ITI DORESC MULTA SANATATE ...SPER CA SI EU IN CURAND SA POT SA VB DIN NOU DE FIV ......VOI URMARI TOT CHIAR DACA NU VOI SCRIE PT CA NU AM TIMP DECAT SEARA F. TARZIU .......VA DORESC NUMAI BETA MARI SI CELOR CARE NU AU REUSIT CAPUL SUS PT CA FETELE SUNT UN EXEMPLU CA SE POATE ...DENT ....ESTE TARZIU SI VA DORESC NOAPTE BUNA VAPE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mara72
pe langa medicamentul pe care il iei pt tiroida (presupun ca eutyrox) o sa mai iei ceva in timpul fiv-ului?
Te intreb pt ca si eu am probleme cu tiroida , mi-am facut si anticorpii antitiroidieni care mi-au iesit pozitivi si ma gandesc ca mi-ar trebui un tratament si pt ei.
Multa Bafta !!!
Liana
crezi ca dr.Molnar imi poate face o histeroscopie sambata si sa plec acasa tot sambata ?
Sa-ti traiasca minunea !!!

Mergi la inceput