FIV in Ungaria 57

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Buna fetelor
Apropo de model, eu te-am urmarit pe tine alsima. Ti-am urmarit evolutia, mi-am calculat cam cat va dura tratamentul, care e perioada dintre punctie si ET, cam tot. Si sper sa se finalizeze si la mine cu o sarcina.
Apropo cam cati HUF este tratamentul? Trebuie cumparat tot in prima zi? Si cate zile dureaza?
Mersi
Tinem legatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ALRAK
olgutza sunt mai bine acum.te pup
Laura felicitari pentru baietel..treci in pat
nu ma supar cum sa ma suparva trec pe toate numai sa-mi spuneti ce si cum sa trec..si va trec in limita timpului meu..va pupp
Isa78 trat incepe din z2 de cm si tine pana in z11 aproximativ..depinde de fiecare organism cum reactioneaza..trat nu trebe sa-l cumperi pe tot din prima zi..o sa-ti dea in prima zi pt primele 4 sau 5 zile apoi vii la echo si iti da incontinuare..de cost nu stiu ce sa zic depinde cu ce faci stimularea..dar nu e asa mult..numai daca faci cu gonal doza mai mare atunci e mai mult..te pup si multa bafta!!!te mai lamuresc fetele ..
va pup pe toatee


www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Liana, te rooooooooooog trece-ma si pe mine la burtici!!!!



Isa, esti tare draguzta...Iti doresc din tot sufletul sa ma urmezi...in mare te-a cam lamurit Liana. Eu am inceput stimularea in ziua 2, am avut punctia in ziua 12 si ET in ziua 16. Tratamentul cred ca a costat in jur de 1500 ron, dar nu stiu sa-ti spun exact. Hai ca ma uit in chitante si afisez o lista cu toate medicamentele folosite de mine si preturile lor de luna trecuta! (mai spre seara, ok?)

Pup fivoase dragi!!!



Luna MAI e luna MEA!!! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Liana30 si Alsima multumesc pt raspuns si va doresc numai bine.
Am sa va tin la curent cu evolutia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

gagici, am si eu niste intrebari!
De ametita ce sunt am uitat sa fac si TSH-ul, asa cum mi-a zis Zadori. In loc de asta eu am facut estradiolul.
Daca ma apus de anticonceptionale acum, in prima zi a CM-ului, mai pot sa-mi masor TSH-ul?
TSH-ul se poate masura in orice zi?Ma gandesc ca m-as duce maine, pana sa incep sa iau AC.
Cand am fost la consultatie, Zadori mi-a dat o reteta pt Ac pe care scrie lindynette 20 si inca ceva dedesubt indescifrabil, cel putin pt mine. Nu am scanner, ca va puneam un scan sa va dati si voi cu parerea. Ma gandesc ca poate a mai fost cineva in situatia mea si imi da un indiciu, ceva...
va pup!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

[quote]citat din mesajul lui tamaryllis
TSH-ul se poate masura in orice zi?Ma gandesc ca m-as duce maine, pana sa incep sa iau AC.

Da, TSH-ul poti sa il faci in orice zi, nu neaparat in zilele 2-5 ale CM. Doar FSH, LH, prolactina si estradiolul trebuie facute in zilele 2-5 ale CM. Vad ca intri in linie dreapta, te pup si sa fii linistita, e fiv-ul norocos
multi la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Fetelor vin si eu tot cu o intrebare. Trebuie sa fac dozarile hormonale din ziua a 2 si 3 , asa mi-a trimis Zadori lista, dar ciclul inca nu mi-a venit, probabil maine o sa-mi vina, deci ziua a doua este duminica.Cum sa procedez,sa fac luni si marti, adica ziua a 3 si a 4? Voi ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

tamaryllis, iubita analizele hormonale se fac toate in aceeasi zi a CM, nu separat cate una ... dr face o corelatie intre rezultate...sper ca ma intelegi...
Eu cand l-am vazut coreland rezultatele (curioasa din fire) l-am intrebat ce tot calculeaza...impartea FSH la LH si in functie de valoare, care tb sa fie in jur de 2 ca sa fie armonioase...face schema de tratament.
Mai bine il intrebi daca poti face TSH-ul maine ca ai uitat...
Bafta multa !!!


Klu 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

pupy, nu scrie a 2a sau a 3a zi a CM ????


Klu 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Inca nu m-am decis cu analizele! Pe net nu se specifica nimic legat de ziua efectuarii analizelor, sau cel putin eu n-am gasit. Klu, stiu ca intre fsh si lh trebuie sa fie un anume raprot, dar ma gandeam ca tsh-ul n-are relevanta in raportul asta! Nu stiu....probabil ca il voi intreba, dar nu are cum sa imi raspunda pana maine, asa ca mai bine merg si il fac, sa nu ratez luna asta si vad eu dupa ce ii trimit rezultatul cum e. Oricum, analizele de acum sunt orientative, caci imi voi face iar in z 2 hormonalele cand voi incepe.
Mara, da, uite ca mai am putin! Sper ca ai citit la hidrosalpinx de inca o reusita! Doar asa, sa mai capatam curaj!
Pupy, eu stiu ca daca iti vine pana pe la ora 13, poti considera ziua respectiva Z1, daca iti vine dupa 13 ziua respectiva este Z0. Poate iti vine maine dupa amiaza sa iti poti face analiza luni dimineata!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput