Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui cati_magureanu

Lala_D, tu nu vii? Nemary? Fetele care n-ati mai intrat dar cititi? Veniti?

Mami de Matei (13 ianuarie 2008)
SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...[/red]

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------


multumim de intrebare. am vb cu Alina Kalos si ne-a spus de intalnire. am stabilit ca o sa venim cu ea. sper doar sa nu ploua si sa nu se mai kkleasca iar Daria ca si ieri( de 3-ori f moale)



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Am revenit!
Stancutza imi pare bine ca Sofiuca a acceptat aparatele si ca ti-a auzit vocea. De acum inainte va fi din ce in ce mai bine! Putere va doresc si incredere!

Gabi, imi pare rau ca Ionut e bolnavior si nu ati putut merge la control!

Laura Ioana pupam Theuta sanatoasa! Ce bine ca e ok!

Danonique, Grati, mai primiti urari? La multe lunite si ani Darius! La multi ani, Ozi, frumoaso!

Ramo, pupam stangaciul! Au dreptate fetele, si eu am cunoscut numai stangaci destepti foc!

Shose, hihi... julituri zici? Ei, au venit odata cu mersul.

Ceska, of! Asa rau e de trebuie sa iei calmante? sa treaca repede macar durerea, daca galma trebuie vazuta de medic.

LalaD, ce distractie la circ! Va invidiez!(cu drag)

Am vazut si o Buburuza frumoasa foc.

Raluca, of! E bine Soniuca acum? Si un ca ai intrebat de noi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetele mele dragi,

cate un pupic pentru toate cele care au intrebat de noi .. roxi, lala, alinak, alinus, laurici, cati, ralu, eliza, cristina, danutza, mitsu, ana, stoisor, ema

DARIUS la multi ani, pui mic! sa fii sanatos si fericit alaturi de familia ta minunata!

danutza eu nu te sfatuiesc sa renunti la alaptat! in general, bebeii cu o greutate peste medie la nastere, iau mai putin in greutate pe luna, nu ca la carte .. darius e foarte bine cum e. si eva a luat in luna 1 - 1 kg si apoi lunile 2,3 - 700 g iar apoi oscila .. 300-400g cel mult! stiu ca tu te gandesti ca ai avea mai mult timp ptr pitici dar eu zic sa mai ai rebdare un picut.

eliza multa sanatate piticutei!

cristina uff prin ce treci si tu! multa sanatate soacrei si sa-i treaca spatele repede sotului!

laurici pupam printesa! sper ca e ok dupa accidentul cu cafelutza. eu i-am dat cu ulei si apoi cu oximed.

alinak, codruta pupam fetele istete!

vera dupa 1 an e ok sa-i dai capsuni, insa, trebuie sa urmaresti sa nu cumva sa aiba alergie .. daca la cateva zile dupa ce a papat, nu i-a iesit nimic, atunci, e ok .. poate sa pape linistit!

stancutza ma bucur ca sofiuca a acceptat protezele. curand se va obisnui cu ele, cu sunetele .. va invata vocile .. pupam printesa delicata si fina!

gabi imi pare tare rau ca ati pierdut programarea .. tin pumnii sa-i treaca repede raceala lui ionut si sa va programati cat mai curand!

roxi superba piscina! si ce buburuza frumoasa!!

lala mie nu-mi place cenzura! comentariile le las acolo unde sunt .. sunt opiniile acelor persoane, nu am de ce sa le sterg. si nici postul nu-l sterg ptr ca ilustra starea mea .. am inchis blogul ptr o perioada. multi!

noi nu cred ca ajungem maine .. s-ar putea sa plecam la tara de azi ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)
Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Elle vreau sa stii ca si eu ma gandesc la tine.Nu te-am strigat pt ca ma gandeam sa iti lasam un pic de timp sa iti revii.
Am vazut si eu ca ai inchis blogul si de aceea am zis ca ai nevoie de un pic de liniste sa te gandesti la tine si ce va urma.
Ma bucur totusi ca te-ai decis sa ne scri.
Un dulce de tot.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI DE LA 1 AN si 4 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Elle, ma bucur ca esti printre noi. Cred ca mai mult decat toti, tu te-ai straduit sa ne ti unite.

Fetelor am reactualizat albumul. Cine vrea sa traga un ochi o poate face aici.

Vai ce ploua la Ploiesti...am apucat sa mergem in cartier sa vedm un pic teatrul de papusi si sa ne dam pe gonflabile. As propune sa amanam intalnirea pt sambata viitoare sau sa mai fie inca una atunci...se pare ca vremea nu tine cu noi...votam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Elle! Bine ai revenit! Si eu m-am gandit mereu la tine! Ce ma bucur ca ai scris!

Vera, pup frumosii! . A, am uitat sa spun ca m-ai speriat cu capsunii si kiwi.. Alexia mananca la greu kiwi de la 1 an si capsuni de 2 saptamani incoace, pana nu mai poate!(asta inseamna si cate 10 bucati). Crezi ca pot aparea mai tarziu ceva reactii alergice daca acum e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ellenuta bine ai revenit! Distractie frumoasa la tara!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Aveti idei unde pot sa comand tort in diverse forme? Marc mi-a dat comenzi clare pt ziua lui: tort in forma de ciuperca pt gradinita si tort in forma de Mickey Mouse pt acasa ...grea treaba.

Noi am intrat in linie dreapta. Saptamana viitoare ne mutam in casa noua. Pentru inceput doar eu cu tati (pana se termina santierul si facem curatenie) si apoi aducem si copiii. Andrei e deja la mama de multa vreme, iar pe Marc il vom caza la soacra-mea. Urgentam mutatul si facem compromisul de a locui in santier inca o saptamana ca sa nu mai platim chirie.
Asa ca de maine incep marea impachetare.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Multumesc pentru urarile de sanatate si pentru sustinere, inseamna mult pentru mine!

Am vazut pozele cu piscina aceea superba si mi-am amintit ca si noi am avut una cand a fost Ioana mai mica si m-am apucat de cautat printre poze si mi-ama adus aminte cum era Ioana pe atunci aici am pus cateva poze

Si Ionut e stangaci orice ii dau muta in mana stanga, si lingurita o tine cu stanga si bate cu stanga.

POZE 2009 ,
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

SMS 858 - doneaza 2 EURO pentru ASOCIATIA INIMA COPIILOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Intrasem sa vad daca ati hotarat ceva in legatura cu locul intalnirii...

Mi-au dat lacrimile cand am vazut postare de la draga mea elle . Imi pare tare rau ca nu poti ajunge maine in parc dar va doresc sa va simtiti excelent la tara si este chiar mai bine pentru evita acolo!!! si va astept cu drag inapoi!!!!

Larisuk, daca pipetul scump este motivul pentru care stai mai departe de zuze ... esti iertata !!! laura juliturile ei sa treaca repede!!!

Ceska, cred ca esti tare emotionata ca mai ai asa de putin si te vei intoarce acasica la romanica

Roli, eu am vazut niste forme de torturi tare diverse la cofetaria piticot.( cretulina pentru pontul cu cofetaria asta! ) si sunt si gustoase!
uite aici niste fotografii: http://www.piticot.ro/tortcopii/pozecopii.htm
http://www.piticot.ro/t3D/poze3dcopii.htm
si site:
http://www.piticot.ro/
daca ma "taie" cineva... intra tu pe piticot. ro
deci,... va aniversati si petreceti in curand

Eleni este bine si cu laringita- de marti nu a mai avut niciun simptom- si cu pata de pe piept de la cafelutza
ce sa fac daca am fata cafegioaica ca ma-sa ?!

eu am gatit pana acum masa de pranz pentru maine ca sa fiu "apta" de plimbare
ciorbita de perisoare din carne de pui si o chestie pe care o numesc placinta cu carne
din carne tocata de pui am pus niste foi subtiri de placinta apoi un strat de piure apoi stratul de carne de pui tocata cu ceapa, usturoi verde si patrunjel si, din nou, foi de placinta...
sunt curioasa ce gust va avea


deci, unde ne intalnim... daca nu ploua ?!
cati, sunt de acord pentru duminica daca va ploua maine...


plange maimuta
vrea afara in parc iar eu nu am terminat inca ciorbita


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput