Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(30)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Biara, prietenei mele i-a spus Iosup la 11 saptamani la eco 3D ca are baietel si asa a fost. Se pare ca e posibil... Bafta!

Laura 15+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

ah si inca ceva krelia: aici sarmalele sunt sunt considerate mancare libaneza...si sunt de mai multe feluri...mmmmmm acum ca mi-ai adus aminte am o poftaaaaaaaaaaaaa...cred ca maine mananc...ahh si salata de vinete.


eu stiu ca le fac pe alea cu legume...oricum pe aici nu prea gasesti cam nici un fel de sarmale pe la restaurantele libaneze: ce este mai des intalnit ar fi humus (cu alte ingrediente - carne, muguri de pin, libanez...), tahina, falafel, fatoush, multe feluri de kebab, etc...

Mie imi place tare mult mancarea libaneza...asa ca sunt experta, in a manca-o la restaurant

Betty78 16+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Stiu, dar din pacate nu pot spune k am o sustinere f mare din partea prietenului. Acum a inceput sa se obijnuiasca cat d cat cu ideea k va fi tatic, si culmea fetita poate avea SD
Eu una nu as vrea sa mai fac nici o analiza pt SD, dar .......

Ramona +13


dragutza, imi pare rau, dar nu am citit exact cum ti s-a pus acest diagnostic? Eco, dublu test sau dry test?

Betty78 16+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

si daca scriai jihad nu era nici o problema...inseamna altceva ..inseamna lupta dar nu in sensul de razboi...jidad poti sa faci si in sufletul tau atunci cand te lupti sa alegi ceea ce este bine..mai bine zis cand te lupti cu tentatii...



Hm, ce departe suntem... im mintea mea inculta jihad se referea la razboi, e drept, dar la acel razboi... Mercic de lamurire.
Cine zice ca nu da papa noastra pe cea libaneza, poate nu a mancat libaneza adevarata . Nici eu nu as da-o... decat pentru perioade f lunig in care sa mananc mancare arabeasca

monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Ink nu e nimic sigur am facut dublu test si rezultatul a fost d 1/208 pt SD, ieri nu am stiut exact k nu am vasut rezultatul, mi l-a citit mama si am inteles k e pt trisomia 18, dar d fapt era pt. 21

Ramona +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Ink nu e nimic sigur am facut dublu test si rezultatul a fost d 1/208 pt SD, ieri nu am stiut exact k nu am vasut rezultatul, mi l-a citit mama si am inteles k e pt trisomia 18, dar d fapt era pt. 21

Ramona +13


Suntem aici langa tine
Iarta-ma si pe mine - dar echo morfofetala ai facut? Ca acolo se vede repede absenta / prezenta osului nazal si dimensiuni si se fac si alte masuratori f importante in suspiciunea de SD...
Daca te face sa te simti bine, spune-ne... daca nu, eu te inteleg

monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Betty ti-am trimis Pm acum... desi aveai deja mail

15+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

sarmalele sunt mancare de casa..nu prea ai sanse la restaurant...ah si sunt atat de multe feluri de mancare de casa delicioase pe care nu le gasesti la restaurant...in romania am incercat si eu multe rest.libaneze...nu pot sa spun ca sunt exact cum trebuie ..dar nici rele nu sunt...aici la noi se mananca f multe fructe si legume..si apropae toate de aici..nu importate so fresh and healthy..si nici nu pun ingrasaminte ca sa arate mutante uriase...ah si krelia: exista si ciorba de perisoare..libaneza...iar dulciurle sunt divineeeeeeee...eu manac cu kg nu la bucata..pacat ca in romania nu prea ai de unde sa iei fresh..era un magazin mic fadel parca se numeal..undeva pe batistei parca nu mai stiu exact..cine incearca prajituri libaneze devine addicted for life ..garantat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Nu am facut, dar la noi nu e un eco asa d performant. Tre sa ma interesez in TM. si sa vad si cat costa, aceasi veche problema banii. K as putea face TCV dar tot asa la Tm si coata cam 1.000 lei, iar d suma asta nu dispun, mai ales k stau p chirie

Ramona +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Ink nu e nimic sigur am facut dublu test si rezultatul a fost d 1/208 pt SD, ieri nu am stiut exact k nu am vasut rezultatul, mi l-a citit mama si am inteles k e pt trisomia 18, dar d fapt era pt. 21

Ramona +13


pai este f bine...la noi la odisee era o fata care a avut risc de 1 la 8 sau oricum f crescut si bebe a fost ok...inceraca sa faci o eco sa se faca pliu nucal si osul nazal, asa cum ti spus si monis5

Betty78 16+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput