Licurici de ianuarie-februarie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Edinutza, de pe Dinobebe.ro am comandat-o pe Sophie, dar tu esti din Spania. Dinobebe are sediul la Bucuresti.
Dark, parca stie de pe ce site se poate comanda in Spania.Sa stiti ca tipa de la Dinobebe a fost o draguta si a facut reclamatie la Fan Courier si mi-a trimis-o prin e-mail si mi-a trimis si AWB-ul de la plic pe care scria clar 62 lei, deci tipul a modificat. Deseara ii pun la posta plicul in care a fost Sophie si unde se vede ca a modificat si tipa o sa-l trimita la Fan Courier si mi-a promis ca daca mai comand, o sa-mi trimita cu altcineva (i-am zis ca de astia nu mai vreau sa aud daca nu se rezolva).Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Fetelor, am facut o supa de pui si fiindca bebe s-a trezit cand fierbea si n-a mai adormit, in loc de supa a iesit piftie (dupa ce s-a racit s-a inchegat) Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Hello girls,

Bee vroiam sa te intreb tu cum ii dai Alexiei Infant formula? pt raspuns cand ai timp.

O zi buna

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvanica#




Buna,

Alexia ia 1 ml de Infant Formula pe zi, dimineata. Din pipeta, ii pun in lingurita. Pana acum, ii puneam in 10 ml ceai intr-un biberon de medicamente, insa imi e mai usor si stiu sigur ca a luat tot din lingurita. Tu poti sa ii pui si in lapte, dar sa fii sigura ca bebe papa tot.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Si eu votez pentru Herastrau!!!!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Noi am fost dupa banii de trusou. Dari a stat foarte cuminte in marsupiu, cu fatza catre lume. Nu stiu daca e bine s-o pun asa, deja, insa. Ei ii place foarte mult. Marsupiul meu e "no name", scrie Baby Care pe material, dar... Cand o pun cu fatza catre lume, spatele ei se sprijina, practic, pe o curea orizontala de protectie si pe pieptul / burta mea. Peste umeri ii vin doua cureluse elastice de protectie. Sper sa fie OK. A gangurit tot drumul.

Fetelor, intrebare: este recomandat sa-i iau de pe acum sandalute de piele? Am vazut dragute, dar scumpe, 80 de lei.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Buna,

Alexia ia 1 ml de Infant Formula pe zi, dimineata. Din pipeta, ii pun in lingurita. Pana acum, ii puneam in 10 ml ceai intr-un biberon de medicamente, insa imi e mai usor si stiu sigur ca a luat tot din lingurita. Tu poti sa ii pui si in lapte, dar sa fii sigura ca bebe papa tot.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!


Bee pt raspuns.

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvanica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Selene, noi nu vom cumpara sandalute/papuci/ghetute etc pana nu incepe bebe sa se ridice sa umble. Chiar nu are rost... si in nici un caz nu vom lua tare scumpe, caci ei cresc repede-repede... i-ar fi buni o luna si gata.

Edinutza, cei de aici http://sophielagirafe.co.uk/ trimit si n Spania... da' ma gandesc ca poate gasesti un furnizor mai apropiat.

Ingrid, ce bine ca ai luat atitudine. O sa vezi ca o sa se rezolve (aici, pentru o chestie din asta si-ar pierde slujba fara discutii)



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Cei de la Fan il trimit maine pe agent sa-mi aduca chitanta. Foarte operativa si draguta tipa de la Dinobebe. Sunt curioasa ce suma va fi pe chitanta! Daca tipul e destept, imi aduce chitanta cu suma corecta si diferenta de bani. Sa vedem maine! Va tin la curent!Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Rox,da,a trecut,da' stii cu ce?l-am pus pe angelo sa-mi spuna Tatal Nostru si,jur,dupa juma' de ora nu am mai avut nimic!asa ca acum sunt bine...

azi am fost cu Amedeo la dermatologie pt ca mi s-a trezit dimineata plin de bubite mici,una langa alta,pe corp,zone intime,accentuate la incheieturi si se scarpina cumplit!a spus ca e o alergie la ceva ce a mancat,clar ciocolata pt ca e cioco dependent si i-a dat regim strict 5 zile,o mixtura pe care ne-au preparat-o la farmacie,Zyrtec picaturi,5 pic dimineata si 5 seara,Advantan milk si nu are voie sa se spele niciodata cu altceva decat A-derma sau Avene tri..cum ii spune pt ca are o dermatita atopica de cand era miiiiic de tot...asa ca azi in loc de parc,am umblat pe la dr...
eu continui dieta,dar daca angelo nu-mi aduce bateriile pt cantar,ma enervez..
acum ma duc sa depun o salata maxima si avem si piept de pui...
hai ca va pup si cred ca borsul nu o sa-mi faca rau ,pt ca el,in sine,nu are ce sa ingrase ,nu?

MIEREEEEEEE,VINO SA NE MAI ZICI DE VOI!!!!

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariya

Rox,da,a trecut,da' stii cu ce?l-am pus pe angelo sa-mi spuna Tatal Nostru si,jur,dupa juma' de ora nu am mai avut nimic!asa ca acum sunt bine...


puaaah si io care credeam ca imi zici ca altfel a trecut... dar bine ca esti ok. imi pare rau de bubitele lui Amedeo...bietul de el! sa treaca repede!
Ingrid imi pare tare bine ca ai facut reclamatie si s-au pus lucrurile in miscare. este absolut normal sa faci asa ceva si pe deasupra ii mai lecuieste alta data de idei din astea.
Selene, de acum nu e cazul de sandale de piele. si asa o sa cumparam dupa 1 an zeci de perechi... ca acolo chiar ca trebuie sa fie de piele si de buna calitate, sunt importante pentru deprinderea mersului corect si a pozitie buna a piciorului.
edit ca sa v-o arat si pe grasa srl si fratele adiacent: http://family.webshots.com/photo/2078014590088100014KiIBfj
o sara buna!!

Mergi la inceput