Licurici de ianuarie-februarie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Doamne ce bebelusi dolofani si pufosi am vazuuuut!! Andutu si Eva sunt tari de tot! Fetelor cu lapticul vostru au ajuns asa plini de colacei sau dati completare? Eu o vad si pe Ana-Maria o pufosenie, dar nu se compara, suntem mici copii pe langa voi, Mariile voastre . Andutu in chiuveta face toti banii! si apropo, alinuk iar am scapat in albumul vostru de foto, si pe langa baia interesant aranjata, v-am admirat inca o data in gasca. Sunteti niste frumosi si va sta tare bine impreuna!

Rox bine ca ai pomenit de ciocolata neagra, ca aveam mustrari de constiinta...astazi, nu m-am putut abtine si am scapat in 2 patratele de ciocolata neagra ca muream cu zile, si mai multe nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Alinut f bine ai facut, mi-ai facut pofta de mare, dar nu cred ca ajungem mai devreme de august. Eu am chiulit motivat: vandut apartament, cumparat casa la curte langa Bucuresti, muncit in firma si ocupata cu hobby...si cu bebelusa mult iubita, bine-inteles! Acum s-au domolit urgentele si mai iau o gura de forum, dar urmeaza sa ne mutam in curand si sa vezi nebuneala!

Aryia nu cred ca-i bai borsul!

porumbit dar tu de ce iti cumperi acum carut cu landou? Tocmai cand mai ai un pic si nu mai ai nevoie de el? Si noi ne-am cumparat de curand carut nou de la Brevi, sport si f practic si usor, ca m-am invatat minte cu caruciorul "solid". Deja Ana-Maria nu mai sta culcata decat cand doarme, in rest vrea sa vada toata actiunea. Ieri era in scoica, s-a aplecat inainte sa stea in fundulet, apoi s-a aplecat in fata sa se uite la un dulap, apoi a intins manuta catre el si nici una nici doua, a deschis usa dulapului si se uita inauntru Sa cad jos cand am vazut-o!

Cami cred ca asta a fost cea mai curajoasa veste ce primii in ultima vreme! Inca un bebelus asa repede?? Ma ia cu fiori! Eu am nevoie de o spalare de creier inainte de a ma gandi macar la aceasta perspectiva

Seara buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui BillyBilly

Alinut
porumbit dar tu de ce iti cumperi acum carut cu landou? Tocmai cand mai ai un pic si nu mai ai nevoie de el? Si noi ne-am cumparat de curand carut nou de la Brevi, sport si f practic si usor, ca m-am invatat minte cu caruciorul "solid". Deja Ana-Maria nu mai sta culcata decat cand doarme, in rest vrea sa vada toata actiunea. Ieri era in scoica, s-a aplecat inainte sa stea in fundulet, apoi s-a aplecat in fata sa se uite la un dulap, apoi a intins manuta catre el si nici una nici doua, a deschis usa dulapului si se uita inauntru Sa cad jos cand am vazut-o!

Catalina

mamica fericita de Ana-Maria ingeras de

http://www.flickr.com/photos/33604838@N02/


pai nu vreu cu landou... vreau unu de la 5-6 luni in sus; el dimineata si in timpul zilei iese in wrap/sling si dupa-amiaza/seara in carut
strang bani sa iau inglesina zippy

cami si eut vreau bb 2 repede, da nu asa repede ca am cezariana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Buna seara, fetelor!

Am inteles, punem "in cui" incaltamintea pana mai tarziu.

Azi marcam o reusita: am ajuns intr-un parc cu multe leagane, tobogane si alte alea, nici foarte aproape, nici foarte departe de noi. Si... n-a plans Daria in carucior! In parc s-a "imbratisat" cu un baietel mai mare cu o saptamana si mai dolofan, cand a prins-o de manuta, se vedea ca e barbat...

Si ne roadem degetele de la picioare. Cred ca mai repede va sta in fund decat sa se intoarca de pe spate pe burta si invers.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

sa ne vedeti si pe noi:
http://www.youtube.com/watch?v=edK92iN6HcM

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cami e gravida?????? Fetelor, am inteles eu bine???? Sau sunt prea obosita la ora asta....

O sun maine pe Bebelusi sa vedem cum ii este.

Eu ma bag la nanita ca am lucrat pana acum. E bine sa mai si lucrezi, dar in acele 3 ore cat sunt plecata, ma macina dorul de iubirea mea mica si ma simt vinovata ca nu sunt langa ea. Si apoi, ce mai aleg spre casa, sa o pupacesc si sa o pun la san, cel mai caldut locusor din lume pt ea si cel mai pretios moment pentru mine.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

bee ai inteles gresit,cami vrea sa ramana in vara(la sf) din nou gravida

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

i-am cumparat Anei asta:http://www.leapfrog.com/en/infant_and_toddler/babypal.html

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Am pus si noi pozici - link-ul e pe mailul comun.

Lisa, tare dulce Anuta, cum papa ea mar din lingurita! Imi place jucarica noua, sa se joace cu ea sanatoasa

Ooof eu sunt si mai intepenita! Sper sa mai treaca nitel febra asta musculara ca maine am baby group + reiki si io abia ma pot misca! Grrr!!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

avem pofta de girafaaaaaaaa

asa cu sarg baga Ochila incat ne-am hotarat!

vrem si noi!

cine mai vrea ..ca daca fac comanda de doo e mai avantajos!

aaaaaa si io ma cert cu aia de la trasport/intreb prin tel si nu le dau o letzcaie mai mult!!!


va pupez! astept propuneri de colaborare la girafa sofie!




Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................



YO ma bag...daca nu e prea tarziu si nu ai comandat-o inca...



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput