Licurici de ianuarie-februarie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

helau

Ingrid - nu mai fi suparata. Bine ca o ai pe girafa Sophie!

Alinuk - f tare Andutzu. E un scump cum sta el acolo.

Rox - ma bucur sa aud ca e ok amiralul, ca am cautat (mai mult sotul ) muuult pana ne-am decis. ca vroiam sa fie si curatel si f aproape de plaja si plaja lata, sa nu stam ca sardelele..

Alina - cortul este luat din Real, arata cam asa - http://www.swimoutlet.com/ProductDetails.asp?ProductCode=13127&Click=205964. Nu am gasit exact modelul pe care il am eu, scrie pe el Silvertree - Strandmuschel (optimaler Sonnen- und Windschutz) si are ca dimensiuni 120 cm inaltime, 120 cm adancime si 260cm deschiderea din fata. Pare destul de ok, cred ca e mai folositor celor care au copii mai maricei, de la 2 ani in sus, care nu stau locului si e cam greu sa-i tii sub umbrela, nu pt gagalice ca a mea care nu se misca deloc .
Cred ca gasesti in orice hypermk sau magazin sport la corturi de plaja.

As veni si eu la intalnire pe 1 iun, dc nu plecam la munte, insa as prefera alt parc, ca in herastrau/cismigiu sigur se duc toate mamicile de pe DC si o sa fie full. Dar ma supun majoritatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Iris ce ma bucur ca ne mai scrii.
Mi-e dor si de Naty pe forum.
Miere sper sa fie ok, ca nu cred ca s-a suparat, ca nu era genul. Miere sunteti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

:D] ce tare e Andu in chiuveta.... imi plac parintii cu idei
Ingrid, zau, nu trebuia sa primesti nimic de la obraznicatura aceea... si sa ii si suni pe furnizori sa ii anunti de ce face curierul. asa ceva nu se poate, zau daca am mai auzit!!
Andreea, acolo plaja e buna de tot si nu cred ca va fi aglomerat. sunt sigura ca o sa fie ok. ai telefonul meu?
Porumbita, ia niste ciocolata cu 85% cacao si cand ai pofta de dulce ia 2 bucatele, abaterea nu e asa ingrozitoare, cel putin Monti nici nu o considera abatere. si consoleaza-te ca inghetata e mult mai acceptabila ca alte dulciurele
Ruxi, trecu durerea de cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

De Naty,nu mai stie nimeni nimic?

Andre_ea?ca nici pe ea n-am mai vazut-o..

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Hello si de la noi, dragelor

LA MULTI ANI la Robert de Porumbita, Ana de Axis, Ioana de Bleuberry si Maya de Dya

IRA, LA MULTI ANI!!!

Bebelusi, sanatate multa!

Vai de capu' meu mai bine zis de picioarele mele! Febra musculara din asta demult nu am mai avut! Am ajuns sa iau apa pentru vasul "top and tail" al lui bebe de la bucatarie... ca pana la baie am de coborat 2 (doua!) trepte! Postasu' a adus un maldar de plicuri... astept sa le ia tati cand vine acasa ca io pana la usa nu cobor ca-s 12 trepte! Bine ca macar ploua afara...parca vad ca tot tati o sa-l scoata pe bebe afara mai pe seara Da' las ca trece si asta si lunea viitoare me'c din nou la Buggyfit.

Arriel, sa stii ca si aici e o chestie recenta, o fosta instructoare s-a asociat cu prietenele ei sa iasa in parc sa-si faca rutina, si cu ocazia asta sa plimbe si bebeii...iar apoi a descoperit ca ar fi multe doritoare... si si-a facut afacere. Asta a fost acu' vreo 6 ani... iar azi sunt instructoare Buggyfit peste tot in UK. Se poate face si in Romania usor... sa va asociati cateva mamici, sa gasiti o instructoare, daca ar fi una cu bebe si mai bine... parcuri sunt... nici nu ar costa mult (pe mine ma costa imensa suma de 20 de lire/6 sedinte).

Ariya, zau ca nu stiu cum e cu borsul. Stiu ca morcovii nu-s pe lista cu "permise" iar cantitatea de rosii e limitata. Supele/ciorbitele sunt OK ma gandesc... atata timp cat ingredientele sunt OK. Eu inca rezist eroic cu dieta... foame nu mi-e... sa vedem cum o sa mai mearga lucrurile.

Ingrid, ce dobitoc tipul ala! Nu lasa asa, fa reclamatie... aici nu e vorba de cumparatul online, ci de un nerusinat de la serviciul de curierat care uite asa isi face banii de tigari. Sper sa-i placa Sophie licuriciului tau

Cami te invidiez! Bebe asa de repede... si noua ne-ar placea! Cat de curand sa ne anunti ca ai un samburel mic in burtica

Alinuk, total bebe mic!

Fetelor, aici pana la 6 luni bebeii nu primesc in mod normal nici un fel de vitamine. Si Miere zicea ca nici la ei. Bernie, health visitor-ul meu a zis ca dupa 6 luni imi va da pentru bebe un complex de vitamine, D, A si inca ceva, ca mai devreme nu e nevoie.





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

,Buna mamicilor!

Iris_ce frumos sa ai doua fetite si eu imi doresc inca o fetita dar Radu vrea un baietel!da am poze cu Ainoa,dar eu cu Nathelie nu am vazut,unde sunt?greu sa faci cura cu mama in casa,mama mea a fost cu mine o luna inainte sa nasc si una dupa si cred ca si ei ii pot multumi ca am pus ceva kg!oricum ia o gura si pt mine defapt mai multe !

Bebelusi_sa te faci bine!insanatosire grabnica!

Paula_noi aici nu prea avem tantari,dar intr-o noapte am avut si mi-a piscat-o pe Ainoa pe fata si pe cap,crede-ma am suferit cand am vazut a doua zi ,dar tantarul tot nu l-am gasit si asa am decis si am cumparat o plasa care se instaleaza deasupra patului si inconjoara tot patutul!e super asa pt ca o simt in siguranta chiar daca unul mai scapa si intra in casa,macar asa nu o pisca!cred ca se gaseste si in Ikea,nu sunt scumpe!

Ingrid_ce nasol!ce obraznicie!poti sa imi zici si mie de pe ce site ai comandat-o pe Sophie?ca si eu vreau sa o comand!merci

Arya_eu asa stiu ca ai voie sa mananci ciorba!de exemplu eu o sa fac o ciorba cu tot felul si ii mai adaug si 2 cubulete de zarzavat si piept de pui,dar nu pun ulei nimic!eu zic ca nu are nimic doar sa nu fie bors cu smantana!

Miere_si eu te astept ca de cand am net inca nu am vorbit nimic!si l-am vazut pe Aidan_e un scump!sper sa fi-ti bine!

Alinuk_ce tare!ce scump e cum statea el acolo,zici ca era un om mare in jacuzi!

Anca_sa iti fie de bine mini vacanta!am vazut pozele,foarte frumos,dar in special bebe!

Mamica de Ainoa care este darul lui Dumnezeu pentru mine!http://community.webshots.com/user/Edinutza?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Lisa_de ce ma "tort-urezi"!esti tare gagica!super fain,cu ce era umpluta?

eu cu dieta destul de bine,pt a doua zi!aseara a fost crunt,cumparase Radu o bara de paine si era calda si mirosea...da si a mancat si orez cu lapte si eu ca o eroina m-am abtinut si nu am mancat!am o ambitie

Mamica de Ainoa care este darul lui Dumnezeu pentru mine!http://community.webshots.com/user/Edinutza?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Eu azi am atacat morcovii lui bebe pentru suc ca sa nu pap ceva dulce. Mama denaturata...eiiii nici chiar asa ca i-am lasat si lui si mai mergem la piata dupa altii. Bine macar ca sunt proaspeti si nu turcesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

Hello si de la noi, dragelor

LA MULTI ANI la Robert de Porumbita, Ana de Axis, Ioana de Bleuberry si Maya de Dya



multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

avem pofta de girafaaaaaaaa

asa cu sarg baga Ochila incat ne-am hotarat!

vrem si noi!

cine mai vrea ..ca daca fac comanda de doo e mai avantajos!

aaaaaa si io ma cert cu aia de la trasport/intreb prin tel si nu le dau o letzcaie mai mult!!!


va pupez! astept propuneri de colaborare la girafa sofie!




Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput