Burtici fericite de septembrie-octombrie (63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

madyrizi, imi amintesc de problema ta. Ma bucur tare mult ca se rezolva. Sa dea Dumnezeu sa ai un bebe sanatos si sa auzim numai vesti bune de la voi.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Biaz, sper sa nu fie prea tarziu, dar acum am reusit sa intru....chiar azi am fost la Institutul de Hematologie si iti spun toate detaliile:
Program recoltare gravide - Luni 8-15, Marti, Miercuri, Joi - 8-10
Ridicare rezultate - Vineri 8-14
Se poate manca inainte, trebuie trimitere de la medicul ginecolog si costa 14 lei.

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi


Multumesc mult! Ce bine ca pot sa pap inainte. Ca stau departe si am probleme cu starile de leshin, dar ajung eu pana la urma.


Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Te cred, este destul de aproape de Piata Victoriei, este prima strada la dreapta dupa iesirea din pasajul auto si apoi e pe stanga institutul....multa bafta.....fetele de acolo au o mana super, nu am simtit nimic, sper sa iasa si analiza buna, ca stau cu sufletul la gura dupa rezultatul prost de la medlife.

21+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29


Ce te face sa crezi ca nu as fi ingaduitoare? Am eu fatzuca de profesoara rea?


Nuuuuuu....dar sa tii cont de atmosfera de afara....ce amintiri frumoase am din splendidul Brasov, se umpleau terasele, stateam pana tarziu pe strazi....iar acum ma simt atat de batrana si de grasa....
Dar deh....eu voi avea bebelusul mult visat
Fiecare etapa din viata are farmecul ei.....si ar fi splendid sa descoperim ce e frumos de fiecare data, la fiecare varsta.....



Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

am uitat sa specific faptul ca eu am fost la hematologie la dr. Uscatescu (Spitalul CC Iliescu - in incinta spitalului Fundeni). cred ca biaz intreba de Institutul de hematologie de pe Dr. Felix.


Madalina, mama lui Alex (08.02.2003) + 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Tot eu
Am scris la sfarsitul capitolului trecut ceva si daca sunt fete care nu au citit, am mai copiat aici inca odata, poate sunt fete mai "citite" si trecute prin experiente ca sa imi lamureasca si mie problema cu alaptatul.

Va multumesc anticipat doamnelor

Acum sa va impartasesc si din gandurile mele:
un patut sa doarma copilul in el vom lua noi cumva...un carucior de asemea. Sotul a zis ca-l testeaza el la scari, la greutati etc...prin magazin; iar singurul lucru la care tin eu este sa aiba 3 roti pentru ca am si eu o idee si aceea fixa, imi plac la nebunie. E adevarat ca aici si sunt multe modele.
Deci trecand peste aceste 2 achizitii importante care nu ma streseaza deloc eu am o problema cu alaptatul.
Stiu de acasa, de la cumnata mea ca tot asa isi scotea laptic si umplea congelatorul si avea pentru bebe cand ea pleca pe undeva.
INSA ceata acum se lasa ca eu am citit aici o gramada de articole si cea mai buna prietena a mea, care locuieste in America mi-a spus la fel, ca si la ei e tot asa, poate imi confirma fetele de peste Ocean.
Adicatelea zice ca sa nu scoti lapte de la san suplimentar fata de ce papa bebe !!!!!!
Sa ii dai lui bebe atat cat ii trebuie lui sa pape, pentru ca organismul nostru este conceput conform principiului "cata cerere atata oferta". Organismul produce laptic cat ii trebuie lui sa pape si daca noi ne apucam sa scoatem suplimentar, atunci organismul percepe ca e nevoie de mai mult si produce mai mult decat este necesar

Daca aveti timp poate imi mai spuneti din experientele voastre si poate intereseaza si pe celelalte fete acest subiect.


Eu pompa si sterilizator nu am de gand sa-mi cumpar decat dupa ce nasc....Ma ingrozeste gandul ca as putea sa dau banii pe ceva ce s-ar putea sa nu-l folosesc.....si asta pentru ca nu am suficienti, desigur. Cred ca daca nu mi-ar trebui pompa si as vedea-o prin casa mi-as da cu ea numai in cap......asa ca mai bine evit astfel de autoflagelari.


Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

multumesc pentru incurajarile voastre.
sunt intr-o stare de euforie (de fericire). ma ia un pic de teama ca de maine trebuie sa fac clexane, pentru ca nu mi-am facut singura injectii niciodata. daca trebuie, trebuie.
ma simt tare bine cand vorbesc cu voi, chiar daca doar citesc mesajele voastre.
numai bine si sa aveti o saptamana usoara.

Madalina, mama lui Alex (08.02.2003) + 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Despre alaptare
Eu am avut acasa o pompa pt alaptat, electrica, destul de ieftina, de la Primii Pasi, a fost 100ron. Am folosit-o in primele zile cand am venit acasa cu bb (cam a 3-4-5zi de la nastere), cand era perioada de febra a laptelui. Cand simteam ca mi se umfla sanii rau si deveneau foarte durerosi, scoteam putin latic, cat sa detensionez sanii, sa nu mai fie asa de tari, asta daca se intampla intre melesele copilului. Daca trebuia sa pape bebe, il puneam pe el la san si rezolvam problema.
laptele scos in congelam, puneam la frigider... erau mese cand cerea supliment si atunci ii dadeam lapticul meu sau lapte praf...
Deci eu am avut in casa si lapte praf si pompa de sani si biberoane... Roni cerea destul de des supliment, asa ca am avut nevoie de toate astea...


Loredana 21+ Roni-Cristian08.02.2007

http://atelierroloco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna, fetele!
Nu am mai intrat de cateva zile si am avut de recuperat serios!

Selen, nu stiu ce sa iti spun....bine ca s-a terminat cu bine si patania asta, aveti grija de voi!
Happy_uka, bine ai revenit, ma bucur ca bebe este bine si ca esti mai relaxata!
Anadomnica, iti doresc o sanatoasa si la termen!
Biaz, uite o discutie pe tema Institutului de hemetologie, e si un nr. de tel acolo:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114140
Ellenuta, multumesc pentru raspuns(ref la Medicover)-tu mergi la Calomfirescu sau ma insel eu?


19+ ; tati vrea baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Eu sunt foarte emotionata pentru ca maine merg la Medicover la 1:15 la morfologica. Am sunat la ei si mi-au spus ca e 4d-asa o fii-? E inclusa in abonament deci nu o sa platesc nimic, cred ca doar CD-ul 55 ron, dar am uitat sa intreb daca trebuie sa am cd la mine...Are cineva idee? Ecografia o fac cu dl dr Calomfirescu, despre el nu stiu absolut nimic si sper din tot sufletul sa fie bine [bebe]. Maine sper sa va pot spune si ce culoare e caruciorul meu...

19+ ; tati vrea baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Uve got mail bafta maine si sa vii cu vesti mari. Cred ca poti sa iei la tine un CD de siguranta....sa-l ai acolo. Poate iti spun fetele care stiu exact, eu doar imi dau cu parerea

loremunteanu multumesc de raspuns

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput