Burtici fericite de septembrie-octombrie (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

si desi una dintre prietenele mele s-a oferti sa mi-l ia cadou, nu pot pune fata la atata chetltuiala.


poti sa-i dai adresa mea de mail - glumesc, stiu ca stii

ma mai gandesc la carucior dar nu stiu de ce sunt asa topita dupa cele cu 3 roti cand le vad pe strada, imi vine sa ma urc si eu acolo langa bebelus....
Si noi am studiat oferta grasa de pe E-bay pt. carucioare.
Si stiu cum e cu imprumutatul ca si eu am promisiuni cateva si foarte faine de care ma bucur cu sinceritate.



Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna seara fetelor!
Am fost la doctorita mea la ecografie si i-am prezentat rezultatele de saptamana trecuta de pe 20 mai de la morfofetala. Toate bune si frumoase dar la sfarsit dupa ce face masuratori de vreo 3 ori imi spune ca ei i-a dat alta greutate la bebe (adica 900 g) in timp ce doctora de la Medlife a trecut in fisa 620 g. I-am spus si eu bine ca nu i-a dat in minus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

anamaria felicitari dar cate saptamani ai de ajunge puiul imediat la kilogram ? ca eu abia astept sa-l stiu mai zdravan asa...la 1 kg, 1 kg jumate

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Multam fetelor.

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Loremunteanu felicitari ca fetita-baietel e bine si ai grija de tine.
Cred ca incepe distractia de care amintea Monica se mai schimba culorile carucioarelor. Sper ca nu esti trista din cauza asta, nu ?

Si ia zi, bijuteriile sunt facute de tine ? sunt foarte faine si deja imi amintesc iar ca nu am niciun talent descoperit pana la varsta asta....offff...


Nu suntem tristi. Suntem bucurosi si ca-i baietel. Nu a contat foarte mult sexul; important sa sa fie sanatos si bb2, adica sa fie amandoi baietii sanatosi.

Si da, bijutericile sunt facute de mine. Las ca nu-i tarziu sa-ti descoperi noi talente.

Loredana 21+ Roni-Cristian08.02.2007

http://atelierroloco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Felicitari tuturor pentru carucioarele colorate si pentru minunile sanatoase!

Si noi avem morfo pe 1 iunie, abia astept, nu mai pot de nerabdare si de emotie.

21+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

doamnelor viitoare mamici, citesc aproape tot ce scrieti voi dar nu prea raspund.
ma bucur pentru realizarile burticilor voastre.
eu am fost la hematologie astazi dar nu am citit intrebarea din capitolul trecut legata de acest subiect.
scuze, nu am avut timp sa recuperez tot.
pot sa va dau ce detalii doriti pentru ca sunt proaspat informata.
de asemenea, pot sa va zic ca dupa ce am stat cu sufletul la gura 2 saptamani pentru ca aveam sindrom antifosfolipidic si lichid amniotic putin, astazi am primit niste analize superbune si cu tratament sunt foarte optimista ca voi avea un bebe in brate pe la sfarsitul lunii octombrie.
va pup si sper sa fiti toate bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

madyrizi Doamne ajuta sa fie bine pentru tine si pentru toate fetele !
Biaz dorea ceva amanunte de la institut.
Poti sa ne mai scrii cate ceva despre tine, nu sta asa ascunsa sub perdea

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Biaz eu cu institutul nu te pot ajuta dar te rog frumos sa fii ingaduitoare cu studentii, ca a venit vara, terase, bericica, pasarele, verdeata....Doamne ce vremuri de vis....

Cea mai fericita 24 + cu


Ce te face sa crezi ca nu as fi ingaduitoare? Am eu fatzuca de profesoara rea?

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Biaz, sper sa nu fie prea tarziu, dar acum am reusit sa intru....chiar azi am fost la Institutul de Hematologie si iti spun toate detaliile:
Program recoltare gravide - Luni 8-15, Marti, Miercuri, Joi - 8-10
Ridicare rezultate - Vineri 8-14
Se poate manca inainte, trebuie trimitere de la medicul ginecolog si costa 14 lei.

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi


Multumesc mult! Ce bine ca pot sa pap inainte. Ca stau departe si am probleme cu starile de leshin, dar ajung eu pana la urma.


Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl
cat despre cumparat lucruri, nici vorba. azi vorbeam cu o pritena si mi-a facut lista cu ce-mi da: sterilizator, pompa noua, patut (travel cot) mic, cadita, scan cu vibrator ca sa-l ademenesc sa ma lase in pace sa-mi fac treaba si scaun de masina. apoi mai ai un moses basket de la o alta amica si prietena mea imi cumpara patutul ca s-a oferit de la inceput si gata...m-am scos. poate suna urat, dar nu as avea banii astia de investit la inceput si aici se poarta cu imprumutul, iar eu n ufac mofturi ca nu am de unde.

MangaGirl :-) 21+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com


Si la mine se poarta imprumutatul de la prietene si rude si nu fac mofturi deloc. Dimpotriva, toate imi prind foarte bine. De aia nici nu m-am apucat sa cumpar, pentru ca inca mai astept sa vad ce colectez. Nu e o rusine ci un mare ajutor pentru primele luni care oricum o sa fie incarcate de cheltuieli. Asa ca bucura-te ca ai prietene care te pot ajuta. E mare lucru.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Mergi la inceput