Burtici fericite de septembrie-octombrie (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

De Adela nu mai stie nimeni nimic ? Ca ea aparea in fiecare dimineata, sper ca e totul bine.

1sweetangel, Iulika, Delia .....va trec motivat sau nemotivat ?

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy



Da...eu nu prea am timp sa umblu, sunt de dimineata pana seara la serviciu, si asta imi creaza starea asta de stres .



ha ha ha...avantajul meu e ca ma intorc de la munca "pe strada principala", trec pe langa supermarketuri, intru sa iau o painica ceva si hop ma mai uita Dumnezeu si pe la bebelachi

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Nu stiu daca va incalzeste cu ceva dar nici eu nu m-am apucat de cumparat serios. De fapt, nu m-am apucat deloc. oricum, nu a intrat timpul in sac. Mai avem timp. Eu am ratat si baby expo. Totusi, mi-a dat o veste buna Anamaria linistindu-ma ca va mai fi unul in septembrie. E drept ca eu sunt mai in urma cu sarcina fata de majoritatea dintre voi dar inca nu m-am decis sa cumpar nimic. Probabil ca voi face ca Lutoniana. Voi intra in criza pe ultima suta de metri.

Monica 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Biaz, sper sa nu fie prea tarziu, dar acum am reusit sa intru....chiar azi am fost la Institutul de Hematologie si iti spun toate detaliile:
Program recoltare gravide - Luni 8-15, Marti, Miercuri, Joi - 8-10
Ridicare rezultate - Vineri 8-14
Se poate manca inainte, trebuie trimitere de la medicul ginecolog si costa 14 lei.

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
N-am apucat sa citesc din urma. Am tot umblat pe la dr...
Am facut morfologia de trim2 azi... Fata mea e baietel, asa ca va rog pe voi sa faceti modificarea in listuta. Are 462g, e ok din toate punctele de vedere.
Eu am o vena varicoasa si posibil o hernie inghinala (am o umflatura undeva deasupra osului pubian, intr-o parte; acolo e vena cu pricina), asa ca nu a voie decat plimbari scurte si trebuie sa stau mai mult in pat culcata si cu piciorul ridicat ca sa nu ne faa probleme.
Cam asta e... In linii mari...

Ma duc sa schimb si semnatura...

Pupici la burtici.

Loredana 21+ Roni-Cristian08.02.2007

http://atelierroloco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Loremunteanu felicitari ca fetita-baietel e bine si ai grija de tine.
Cred ca incepe distractia de care amintea Monica se mai schimba culorile carucioarelor. Sper ca nu esti trista din cauza asta, nu ?

Si ia zi, bijuteriile sunt facute de tine ? sunt foarte faine si deja imi amintesc iar ca nu am niciun talent descoperit pana la varsta asta....offff...

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

loremunteanu, felicitari pentru baietel. Sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
De-abia astept sa fac si eu morfologia de trim2 sa vad daca fetitei mele i-a crescut putza.

Monica 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

lutoniana stiu ca fiecare are pasarica lui, dar incearca si un bugagee carucior inainte de a-ti lua cu 3 roti. am avut prieteni care si-au luat cu 3 roti, ca asa le placea si au trebuit sa-l schimbe pentru ca era mare si incomod. eu m=am hotarat sa-mi iau un bugabee boo de pe ebay second hand ca 400 de lire nu am de unde da nici daca ma picuri cu ceara. si desi una dintre prietenele mele s-a oferti sa mi-l ia cadou, nu pot pune fata la atata chetltuiala.

iuliapapusa o sa pun ultimele poze pe webshot sa vezi ce burta mica am si eu. daca pun ceva mai larg pe mine nici nu se vede ca sunt gravida. eu intr-un fel ma bucur...o avea timp sa creasca. ma cam enervez ca am intrat in dulciuri si am ajuns la 61 de kg si nu-mi place. ca nu as vrea sa pun mai mult de 65 si mai am 4 luni. o sa incerc sa ma axez pe fructe si legume mai mult.

cautam biberoane de sticla...multumesc. sunt si eu disperata cu BPA-ul din biberoanele de plastic obisnuite.

cat despre cumparat lucruri, nici vorba. azi vorbeam cu o pritena si mi-a facut lista cu ce-mi da: sterilizator, pompa noua, patut (travel cot) mic, cadita, scan cu vibrator ca sa-l ademenesc sa ma lase in pace sa-mi fac treaba si scaun de masina. apoi mai ai un moses basket de la o alta amica si prietena mea imi cumpara patutul ca s-a oferit de la inceput si gata...m-am scos. poate suna urat, dar nu as avea banii astia de investit la inceput si aici se poarta cu imprumutul, iar eu n ufac mofturi ca nu am de unde.

cat despre spagi si analize, aici nu am cum sa ma pronunt ca nu fac nici de una nici de alta.

tocmai ce ma laudma azi ca nu am probleme cu stomacul, am mancat niste seminte de bostan si un burger facut de sergiu la praz si parca am bolovani in stomac. ma duc sa ii bag un ecler, poate i-o trece.

seara buna.

MangaGirl :-) 21+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

gata, am terminat de recuperat...greu dom'le, greu....si acusi sa ma bag si eu in dicutie:

Noi suntem bine, ma mai doare din cand in cand in partea de jos, dar nu imi fac griji atata timp cat durerile sunt suportabile. Am inceput sa o simt pe bbelina zilnic, are program de dans clar! Eu sunt in medical, dat de doctorita de familie, fara nici un fel de problema, mi-a spus ca imi poate da lunar 14 zile si din cand in cand cu 100%, dar nu mai mult de 5 zile ca bate la ochi...asadar ma odihnesc si abia astept sa plec la mare cateva zile!

Bunnn,Baby expo pe mine m-a ajutat mult, am luat o gramada de chestii, dar caldura si inghesuiala m-a uimit, asa ca fac si eu o lista cu cele cumparate:
1.Carucior 3 in 1 de productie nemteasca, modelul Rodeo de la Kreis design (au site, sunt importatori) a fost 2100 ron
2. Cadita cu suport anatomic
3. Set nou nascut de la Avent (are 4 bibe, tetine, suzete si perie)
4. Tampoane san unica folosinta
5. Sutien alaptat, chiloti gravida si pataloni + bluza ptr mine
6. Pompita nas de la NUk
7. Suzete de silicon si lantic de la Nuk
8. Aparat 3 in 1 ptr sterilizat, incazit bibe si fiert legume la abur
9. Costumas ptr bb
10. Prosop cu colt
11. Paturica din bumbac

Revin!

21+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Asaaaa, neuronul meu gravid a trebuit sa se uite in urma ca sa isi aduca aminte:

Despre scorurile de la nastere si eu zic ca avem tendinta de a exagera numai sa stim ca va fi totul bine, practic nu este condamnabil pentru ca te gandesti la bb si cand stii cum merg treburile la noi, mai ca te trec toate apele....eu m-am gandit la 1000-1200 la dr, 300 la anestezist, 200 la neo, 200 la mana a doua, si cate 5-10 la asistente...sper sa fie bine...oricum eu dr ii dau de fiecare data la control cate 100, asa ca nu ar avea de ce sa nu fie multumita.


Despre patutz si eu oscilez intre cel de lemn si cel pliabil, oricum ca firme clar ma axez pe Bertoni si Graco (de unde mi-au placut si leaganele electrice), dar inca ne mai gandim.



21+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput