Piticodromul de Sept - Oct 2005 (221)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare zinelor.

Dana Lucia, la multi ani!!! Sanatate, bucurii, si nazdravanii mii de la Alberto.
Mary, cand veniti in tara? Spor la facut bagaje.
Mihaela, adica ai venit pe la Plaza si n-ai zis nimic, sa mancam si noi o inghetata sanatoasa? Succes cu alunitele, ar trebui sa merg si eu la doctor, si mie mi-au aparut in ultimii ani alunite noi. Astept sa ne zici cum a decurs. Zano, fii barbata.
Diana, vacanta placuta! Anul trecut ne-am intalnit intr-un supermarket in Bucuresti, iti amintesti? Cand aungi in Bucuresti, sa stiu sa ies la cumparaturi.
Andreea, ce frumos ne povestesti de copii, sa fiti sanatosi si fericiti.
Anto, iar nu ne-am vazut. Spor la renovat.

Noi avem o zi mare maine, o ducem pe Sma la gradi. A venit soacra mea la mine, si impreuna cu bona o sa ia copiii de la gradi la ora 12 luna asta. Nu stiu cum sa fac si din toamna, vreau sa o las pe Miru doar pana la 12 (pe Sma e imposibil sa o las mai mult, sigur isi dau demisia educatoarele). Daca aveti idei despre cum ne putem organiza, va rog frumos sa imi spuneti. Cred ca unei singure bone i-ar fi greu sa le ia de la gradi pe amandoua si sa le duca acasa, iar 2 bone in aceeasi casa mi se pare mult.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Vreau sa multumesc din nou mamicilor care au ajutat, cu bani sau un gand bun, atunci cand am cerut ajutor pentru Alexandru. Alexandru e ingeras acum.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Mary . Credeai ca sunt italienii departe de rom? In privinta asta nu prea. Oricum important e sa se simta Andrei bine. Ai facut si tu un filmulet sa il vedem?

Ioana de ce vrei sa o lasi pe Miru doar 4 ore? Imi pare rau ca s-a intamplat asa...nu stiam de campania ta...la cat de "des" intru eu...sper ca timpul sa aline suferinta apropiatilor

Marti Iulia va participa la prima ei serbare...stie toate poeziile si catecele...Va interpreta rolul de mac...deja i-am luat o rochita cu rosu, negru si putin alb...alta nu am gasit...sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, e foarte posibil sa ia bona ambii copii. Sma sta in brate la ea si Miru langa ele. la imbracare si plecare ajuta si educatoarele. Chiar functioneaza, nu e nevoie de doua persoane. Si eu m-am temut la inceput ca ai mei sa cam harjonesc in masina dar merge.
Imi pare tare rau de Alexandru!

Godzila, bafta Iuliei la serbare! M-am uitat la poze, sunt asa de frumosi!

Eu i-am expediat pe baieti afara si sunt singura, eu ma simt la 5 stele cand sunt singura, nu-mi vine sa cred ce liniste e.
La noi e ca la italieni, o galagie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna seara piticodrom!

Ioana, mersi de urari si multa bafta cu fetele, sa iasa cum iti doresti si zic si eu ca si Tonnia, cred ca e posibil pentru bona sa se descurce cu ambele printese!

Miine, de 1 iunie suntem liberi (olandezii au Rusaliile si e zi nelucratoare) astfel ca o sa mergem la Madurodam in Haga caci sunt si personajele din Sesamstraat prezente acolo, sper sa se distreze Alberto ca e fan Elmo!

O noapte linistita si o zi super miine!


Dana Lucia si Alberto


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haricleea spune:

Buna fetelor!Scuze de deranj!!!Vin in intampinarea voastra cu o propunere pt voi si prichindeii vostrii.Am pt inchiriat in aceasta vara 3 camere intr-o vila de lux cu tot confortul,acces la bucatarie.Vila este situata in Mangalia la 400m de plaja,langa sttiunea Saturn.Preturile sunt f bune.Dcac va intereseaza ma puteti suna la nr de tel 0723498041.Pupici si inca odata scuze de deranj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

buna dimineata si la multi ani tuturor copiilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata si la multi ani tuturor copiilor!

Vera, vreau sa o las pe Miru doar 4 ore pentru ca nu mi se pare corect ca Sma sa plece la 12 si Miru sa stea pana la 18. Iar pe Sma nu pot sa o las pana la 18, pentru ca demisioneaza educatoarele sau darama gradinita - una din 2.
Antonia, Dana Lucia, multumesc pentru incurajare, o sa incerc sa vorbesc cu bona daca vrea sa se bage la 2 copii.

Miruna a fost foarte draguta dimineata, extrem de incurajatoare cu Smaranda, s-a oferit sa o duca sus, am putut sa plec linistita la serviciu. Insa de maine incolo ma astept la plansete.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

La Multi Ani piticodrom!

Ioana, bafta la acomodare, sa fie cat mai usoara pt Sma. Si eu cred ca trebuie sa gasesti o bona care sa poata sta cu amandoua.

Tonnia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

La Multi Ani, copii !
Ioana ghici sunt in Bucuresti.
Diseara vrem sa ne intalnim in parcul Tineretului cu prietena mea de-o viata si varul sotului. Pe la 6 suntem acolo. Eu o sa stau cu ochii mari poate recunosc pe cineva de pe forum
L-am lasat pe Peter la Bacau, l-am trezit inainte sa plecam, l-am pupat si desi dusesem toate bagajele la masina a intrebat "Where are you going, mama?". I-am spus ca intr-o calatorie. Ieri a intrebat doar 1 data de noi si s-a multumit cu raspunsul ca eu am plecat intr-o calatorie, iar tata e la serviciu.
Maine dimineata plecam la Paris.

Diana 25 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput