Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (07)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

am mai primit un "sut" in burta acu , deci si mazarica vrea picanterii!!

14+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

tzi tzi tzi....scria Alex acu ai modificat in Ayla...ca sa nu se prinda fetele ca mai citesc si sotii

14+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui novus


Olishka, faina familie sunteti !!!


Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari




Multumim

Apropos, pe 30 venim si noi la Deva

Olga, mamica lui David iepurasul


SUPERRRRRR !!!! Sper ca ne vedem la o cafea, nu?????
Ca noi iesim la terase tot timpul si asa bine dormim in carucior
Deci astept un telefon (numarul meu e pe mail-ul comun sau da PM si ti-l trimit)

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

rivali uitandu-ma la copiii tai mi-am dat seama ca vreau neaparat minim 2 copii Sunt atat de scumpi impreuna

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

tzi tzi tzi....scria Alex acu ai modificat in Ayla...ca sa nu se prinda fetele ca mai citesc si sotii

14+

Mariana

Mazarica



Nee, scrisese el pe forum dar la alt subiect, si nu s-a delogat bine ca mi-am dat seama, ca cine stie ce iesea.
Ce sa fac daca am ramas cu un singur laptop de familie.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Chatonel pai dupa 8 luni de zile, bineinteles ca am emotii E buna ideea cu sampania, insa si asta e o problema, caci de cand n-am mai baut sau dau in coma alcoolica sau in cel mai fericit caz ma imbat si adorm

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

ce discutii aprinse
Alex , Moni stie in ce discutii te bagi????...astea ar fi trebuit sa fie asa ca intre fete, da acum....Daca tot ai inceput poti continua(ex:cum a fost a doua oara) ca mie imi place sa citesc!!!

14+

Mariana

Mazarica



Simina, rad de m-am incalzit toata.
El sigur ar avea alta parere decat am avut eu.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am culcat si eu Pisilinca...

Pe noi pt Infarinx Hexa ne-a intepat in bulanash, la vreo 2 degete deasupra genunchiului. Reactie locala nu a facut deloc. Cit doare in momentul injectarii nu stiu, ca oricum a urlat pe motiv de tinut.

A fost o dupa-masa ca la nebuni... Pisilinca nervoaaasaaaa, ca vrea numai in brate dar se incalzeste ingrozitor, a avut asa niste draci ca dupa baie a trebuit sa o alaptez in pozitia "de noapte", in pat, cu ea paralela cu mine, si cu maaare grija sa nu o ating decit cu virful tzitzei. Am inteles-o, se incalzise toata... asa a mincat bine si a adormit, dar inainte de asta mama-mama ce concerte a tras, si nu intelegeam ce nu-i convine, si taaare frustrant mai e cind o pui la sin si se zbate, si pe de alta parte cind o tii in brate la verticala isi roade pumnul pina la cot.

Pina la urma daca e sa trag linie (adica Doamne-ajuta sa fie totul ok la noapte) n-a fost asa de tragic cu reactia postvaccinala...miriita nu a prea fost, a dormit de-a rupt, de ieri de dupa baie si pina azi pe la 16 s-a trezit numai sa pape (des, la 2 ore) si apoi lua somn urgent, inca mai sugea in somn (numai ma-sa e nebuna, o tot deranja, ba la un moment dat l-am pus pe taica-su sa o tina de vorba - si ea mititica a ris la noi si a gingurit, dar era chioara de somn). Ma rog sa scapam cu bine si de noaptea asta...si apoi parca zic eu ca mai rau nu mai poate sa fie...nu?

Stiu eu de ce am luat-o asa pe ulei, ca am tot citit sa stiu ce se poate intimpla si cum se combat diverse reactii adverse...si cum sint si eu o mare curajoasa...

In alta ordine de idei, bunicul a facut ceva bronsita, pneumonie, nu e clar, miine il duc cu salvarea la alt spital...

Nu am NICI UN CHEF de botez si cumatrie...si a si picat prost, ca imi calculasem ca vaccinul va veni DUPA circul de duminica, nu inainte...sa fiu rupta de oboseala si copilul miorlait

Diana si viata noastra sexuala e dezastruoasa, seara picam lati. In general prima tura de somn o prind in patul conjugal (conjugat mai degraba...), si ni se intimpla de destule ori sa ne bagam in pat si sa ne si spunem unul altuia ca tare ar merge o "treaba", dar....nu ne mai putem misca. Bine, la noi nu ma pling, Motanu se joaca cu Pisilinca (de cind a auzit-o gingurind a devenit mult mai interesat, pina atunci a fost "leaganul" de rezerva, ca sa ma mai scuteasca pe mine de facut kilometri prin casa) si gateste, eu sint cu rufele...iar curat prin casa...cind si daca apucam. Dar oricum, am observat, desi (exceptind noptile) nu petrec substantial mai mult timp cu ea decit el, eu sint mai ...empatica? cu micuta. Bine, asta cred ca are legatura mai degraba su experienta anterioara cu animalutele (ca nici ele nu stiu sa vorbeasca si trebuie sa le simti si sa le ghicesti) decit cu cine stie ce instincte materne "jmekere", dar ma rog...
Dar chiar si asa, am momente in care ma scoate din minti - oboseala si rutina isi spun cuvintul.Inghit in sec, si cind nu reusesc sa ma stapinesc si ma mai rastesc (la noi in casa NU se ridica tonul, asta a fost pactul de cind ne-am mutat impreuna)... ii cer iertare si asta e.

Am scris cit pentru toate zilele in care nu am postat. Va pup si ma duc la nani

PS (era sa uit). Chatonel, nici Ilinca mea nu e sensibila la mirosul......ala. La mine e "desertul" de seara (una, sau jumate), ma relaxez si am un sentiment de libertate, de parca...nu stiu, as fi pe Everest sau ceva. Mi-e teama doar sa nu o...reiau prea in serios. Dar cind am descoperit "desertul de seara" am trecut mult mai repede peste depresia care m-a incercat la inceput. Astept vremuri mai....odihnitoare ca sa renunt si la asta, si sa-l "las" inca o data si pe Motan, ca el se "ia in serios" si cam sare calul cu tutunul asta

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Nu am apucat sa citesc ce ati scris...decat asa pe diagonala. Dar vad ca e interesant. Ma bag si eu!!!

Noi duminica trecuta am incercat sa facem ...Pauza de 1 an insa si-a spus cuvantul. M-a durut cumplit, de mi-e frica sa mai incerc a doua oara.

Am zis ca maine sa cumpar un lubrifiant, poate nu mai doare atat de tare. Daca tot ma doare, ma duc iarasi la control si intreb medicul ce e acolo diferit si de ce ma doare.

Gabi e speriat saracul. Am incercat sa il consolez ca o sa imi revin si ca va fi din nou bine. EL se astepta sa iasa si focuri de artificii...asa, dupa lunga abstinenta.

Ma intreb cum ar fi fost sa nasc natural? Muream de durere sau ce? Ca pe mine si valvele doctoritei m-au durut de moarte...dar Pitonasul...

Deci, la noi in familie e inca doliu.


Ma pun sa citesc ce ati scris.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009
http://picasaweb.google.ro/luciapirlog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui novus


Olishka, faina familie sunteti !!!


Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari




Multumim

Apropos, pe 30 venim si noi la Deva

Olga, mamica lui David iepurasul


SUPERRRRRR !!!! Sper ca ne vedem la o cafea, nu?????
Ca noi iesim la terase tot timpul si asa bine dormim in carucior
Deci astept un telefon (numarul meu e pe mail-ul comun sau da PM si ti-l trimit)

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari




Da sigur ca ne vedem O sa caut nr tau. Si David doarme bine in carucior afara

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput