Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (07)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Vai fetelor despre ce vorbiti aici Eu una am mari emotii Zici ca ma pregatesc sa o fac pt prima data. Saptamana viitoare avem controlul si sa vedem ce zice dr, apoi poate incete, incet ne apucam si noi de treaba

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

buna fetelor!
am reusit si eu dupa ceva zile sa va mai scriu. am incercat sa recuperez dar inca nu am terminat.

am vazut ca cineva intreba cand poate sa faca abdomene dupa cezariana. Mie medicul mi-a zis ca pot sa incep cu abdomene usoare de la 2 lunidupa cezariana.

am vazut ca discutati de suzeta. Si eu azi i-am dat suzeta lui bebe. Nu prea sunt incantata de asta pentru ca am vazut multi copii maricei cu suzeta si nu imi prea place, dar asta este i-am dat ca isi baga manuta toata in gura. Asa ca din doua rele am ales-o pe cea mai putin rea. Problema este acum ca Vlad vrea si el suzeta ( cat a fost mai nu a avut). Azi i-a luat-o lui bebe si cu ea prin casa.

http://picasaweb.google.com/valna76/Poze#5330010653208223746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Fetelor din Bucuresti , voi unde faceti botezul (restaurant)?

http://picasaweb.google.com/valna76/Poze#5330010653208223746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Diana nu mai fi necajita. Si pe sotul meu il cheama Cristi. Avem amandoua un Cristi si un Davidut . Sa stii ca nici Cristi al meu nu stie sa se joace cu David, dar nu ma supar. Barbatii nu prea sunt atrasi de bebelusi caci se plictisesc imediat. Dar asta nu inseamna ca nu-i pasa. ba chiar ii pasa foarte mult si sunt convinsa cand o sa creasca David mai mare o sa faca o echipa f buna, mai ales ,vb Aylei, barbatii sunt si ei niste copii. Asa ca nu avem decat sa asteptam sa creasca copiii mai mari

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Fuseram la Disney si i-a placut Anastasiei-a dormit bine in carucior...am alpata-o fix inainte de a pleca de acasa (facem vreo 20 de min pana acolo), cand s-a dezghetat biberonul de la frigi a fost masa 2 si am mai probat si spatiul lor pt alaptat ( la postul de prim-ajutor)
Ca tot vb de mancare-exista biberoane de latex si de silicon(poate ati mai vb si mi-a scapat mie), asa ca daca bebe refuza o suzeta sau o tetina poate fi si din cauza ca nu e din ce ii place lui sau nu e adaptat varstei, nu are debitul potrivit, etc.
Chato-ziceai de patch. Daca vi l-a prescris, inseamna ca nu faceti BCG(ca ala e in mana fara patch), asa ca ramane Infrarix-ul. Anastasiei i l-a facut in fundulet si pe oriunde l-ai pune sigur nimeresti la ce funduri au ei(asa glumeste pediatrul nostru)...
Dr nostru e simpatic foc, dar pentru el tot ce e sub 38,5 nu e febra.
Am admirat si pozele de la botez si bebelusii cu fratiorii lor, dar sunt cam zapacita acum ca sa mai "nominalizez"...mi-am rupt ieri degetul mic de la piciorul drept, asa ca sunt sontacaita si umblu in papuci.Mi se mai termina si luni concediu de maternitate...Dr zicea sa ma duc la serv si, daca vad ca nu pot merge imi sa "scutire". Pai e clar ca nu o sa pot, ca doar n-am innebunit sa pierd 1 ora pe scari pana ajung la biroul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetilii!!!!!!
Eu ma duc maine la Baby Expo, mai merge cineva???....Gigelicooo ne vedem maine dupa-amiaza acolo????

14+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

andiarro, tu nu-ti prelungesti concediul de maternitate cu cele 4 saptamini? In general mamicile care alapteaza au concediul asta fara probleme de la medic, baga si el o scuza (ca tot vb de scutire ) mai credibila pt secu si e ok.

oli, valeuuu, asa emotii ai? sa-i zici lu cristi al tau sa ia o sampanie ca sa te dezinhibe

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

sunteti mortale
si nu stiu cum se potriveste dar vad ca barbati'miu' da semne ca ar vrea sa ma "impiedic" in seara asta. pai are dreptate olga, am un nod in gat de zici ca e prima data. sa vedem daca stau ca tare stresata sunt. oooooof, ce ar merge un vinisor rosu sau o sampanieeeee- asa , ca sa mai deschida apetitul si sa treaca nervii. v-am zis eu ca m-am tampit, zici ca sunt fata mare nu alta

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dyana, asa incet-incet va intrati in ritm. Nu iti fa atatea griji, nu e foc de artificii la inceput, dar va fi bine. Rabdare si lubrifiant. Si apoi o sa se simta eliberarea. Noi prima data pt eliberare si apropiere am incercat prima data, nu neaparat pt foc de artificii.
Bafta!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

ce discutii aprinse
Alex , Moni stie in ce discutii te bagi????...astea ar fi trebuit sa fie asa ca intre fete, da acum....Daca tot ai inceput poti continua(ex:cum a fost a doua oara) ca mie imi place sa citesc!!!

14+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput