Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

Lumi, eu nu prea o controlez...adik o sun pe mama ..pe la 11-12 noaptea...s-o intreb daca a oprit butelia...sa nu uite(ea sta singura, la tara)....si o sun si "de control"...sa vad daca nu i s-a intampla ceva rau etc.
il sun pe sot..nu raspunde....ma gandesc c-a patit ceva cu masina..p estrada...etc...si-l sun..si-l sun iar..si iar....si el cica vaaaiiii..ce geloasa sunt si-l controlez
ma duc arunc gunoiul...si la ghena m gandesc...daca scapa Sasha p-acolo...
nu dati cu pietre.cred ca ..."de la hormoni"...
ada, multu...incep de azi "cura' cu calma baby.....si daca nici duap 3 zile n-o sa aiba efect...sa vezi...ce vin la tine..si ti-l pun si pe sasha in brate!asa...ca ii iei apararea teroristului si mie...imi dai sperante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

azi imi vine barbatul acasa ...

revenge... is coming....so sweeeeeet

carla, sa nu te superi pe mine, dar ar fi interesant de stiut si ce face sasha toata ziulica. Pentru ca daca doarme, la soacra-ta, toata ziua, cand sa se joace si el? cand sa fie activ? cand sa oboseasca?
pai noaptea, pe nervii tai... si atunci cam degeaba ii dai calma baby, ca nu e drog, nu va tine copilul adormit 24 de ore...
Daca are un program normal, il oboseste bine-bine, se joaca cu el, il scoate la plimbare, s-ar putea sa functioneze.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nerantula...in leg cu mucisorii...
noi am fol ser fiziologic+batista bebelusului...si n-o foloseam de mai mult d 2 ori pe zi....si parca aveam mai multi a doua zi...si mai multi etc.si-apoi cateva zile nu am mai folosit batista bebelusului...si parca i-au mai trecut...si apoi au disparut.
acum..nu stiu daca ei cresteau din cauza batistei...sau daca au disparut ca n-am mai folosit batista...
ma dau si eu cu parerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Foarte tare subiectul cu fobiile. Si eu am cateva. dar cea mai mare frica a mea (nu stiu daca e fobie - daca se incadreaza) e de montagne-russe. Ma termini pe viata daca ma bagi in asa ceva. Mi se face rau doar cand ma uit.


Eu sint fan montagne-russe. De cite ori am ocazia, ma dau in cele mai hardcore dracii. Odata, in Prater, m-am dat intr-unul cu bucle mari si dese, din alea de ti se lipeste stomacul de cerul gurii, si cind m-am dat jos am realizat ca in masinarie fusesera doar 3 persoane: eu si doi soldati, care probabil se antrenau pt avioane de lupta.

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ada, de ce sa ma supar, doamne fereste!
doarme toata ziua.....ce glumaaaaaaaa.....
probabil ar vrea soacra-mea....dar nu se oa.
nuuuu...doarme la pranz cam 2 ore....si restu'...mai fura prin masina(el cam are niste trasee...v-am mai spus eu)..cate 20de min...
oricum...ar trebui sa fie super obosit...ca la kineto il munceste....(dar dupa 20min somn in masina e super fresh)..si ar trebui sa fie obosit si pt ca e fff agitat pe timpul zilei(ca noaptea e...."calm" )...si super nervos...genu' de copil zbanghi-zgubilitic-zapacila sef-argintu viu....d-astea.daca indraznesti sa-l superi....te joci cu focu!
faza e ca eu cred ca e super obosit...dar se trezeste deess plangand.si nu se vede domle...niciun dinte...pe o raza de cateva sute de km.
hai ca v-am stresaaatttttt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Am pus si eu ceva poze noi cu Ania stind in picioare si de ieri din parc.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nausica, ce curajoasa!!!
si eu urc fara probleme in montagne-russe.....legata-in camasa de forta!
vazut poze cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

scuzeee....are cineva un model de stat de plata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Foarte tare subiectul cu fobiile. Si eu am cateva. dar cea mai mare frica a mea (nu stiu daca e fobie - daca se incadreaza) e de montagne-russe. Ma termini pe viata daca ma bagi in asa ceva. Mi se face rau doar cand ma uit.


Eu sint fan montagne-russe. De cite ori am ocazia, ma dau in cele mai hardcore dracii. Odata, in Prater, m-am dat intr-unul cu bucle mari si dese, din alea de ti se lipeste stomacul de cerul gurii, si cind m-am dat jos am realizat ca in masinarie fusesera doar 3 persoane: eu si doi soldati, care probabil se antrenau pt avioane de lupta.



Cred ca la mine tine de altceva, de ceva de nu pot eu controla. Adica mi-e frica ca nu pot sa ma opresc atunci cand vreau eu, doar cand vor ei. M-am dat odata intr-un aqua park in tobogan din ala cu apa, cu bucle .. vai de mine, a fost oribil. Ma tineam de toti peretii aia ca sa mai franez, dar constientizam ca daca merg prea incet imi vine urmatorul in cap. Sinistru !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

si de la noi..eu am amine o nunta asa ca ma pregatesc intens

Fobii...cea mai mare e legata de serpi,yack,mi se zbarleste parul pe mine numai cand ma gandesc la ei, a doua chestiile din apa pe care nu le vad...gandaci,paianjeni mi-e scarba da-i omor

Carlaai un copil super atomic si tin pumnii sa te odihnesti si tu.Vezi ca am trimis pe mail o carte super, e despre problemele de somn ale bbelui.

Nausica frumoasa Ania

Ada ma bucur ca v-ati odihnit... OAdu!!

Nerantula acum doua zile ne-am confruntat si noi cu un episod de plans necontrolat in timpul zilei,nu voia in brate la nimeni,ne impingea cu mainile si urla groaznic,a adormit dupa vreo 15 min cu niste suspine de ti se rupea sufletul...cand s-a trezit nu a mai plans deloc.Cu mucii..curata nasucul cat mai bine si des si Vibrocilsi sa treaca repede.

Lumi am vazut ca te-ai descurcat cu brio aseara..pozele sunt super.



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput