Sezatoarea canadiana (144)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Daiopri, multa sanatate, esti in gandurile mele mereu!

mimitete, Andrei face calarie de vreo 2 ani, daca ai intrebari, te pot lamuri cat de cat (e plin de fete)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Miikon, nu stiu ce-s alea dar sper sa-i faca bine operatia lui Marc, sa aiba o recuperare cat mai usoara si sa scapati de boli.

Mimitele, nu apare ptr ca l-ai scris la celalalt subiect

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitilache


Maine e destinata Bucurestiului pe jos ....

"Less is more" - Mies van der Rohe



Roxana gindeste-te si la mine ca destinatia asta o visez eu de vreo 10 ani

Un LMA intirziat ptr Elene si Constantini.

Ica mergeti pina la urma in RO? Vacanta placuta si nu-ti face probleme ptr limba. Am venit noi (si multi alti emigranti) si nu prea stiam limbile si uite ca am ajuns aici.

Si cind oi avea eu timp mai mult poate o sa va povestesc cum am "plecat" in Germania dupa un anunt de matrimoniale si cum era s-o patesc acolo... si cum am fugit eu in miezul noptii din sudul Germaniei sa iau trenul local ptr Frankfurt. Nu vorbeam germana iar ei nu vorbeau engleza,na
Asta poate va zic asa la o intilnire intre noi fetele.

Oana voi unde mai plecati in vacanta anul asta? Tot ceva frumos ca anul trecut?

Mihaela, daca esti membra CAA Qc iti pot trimite astia harti si locuri de oprit pe drum. (eu sunt membra si daca vrei o pot face eu ptr tine, doar spune-mi). Noi cind am fost am oprit o singura noapte la un motel pe marginea drumului, gasit in momentul in care ne picau ochii de somn. dar poate voi vreti sa mai si vizitati pe drum cite ceva. Cind si unde te duci la Disney, poate iti mai pot da mai multe info...

Mikiion, iti tin pumnii sa se rezolve totul cu bine. Nu stiu de operatii aici, sorei mele i-au scos amigdalele in Ro (PE VIU) cind avea 18 ani si facuse criza de se sufoca.

Daiopri, de cind am citit de tine si de puterea ta sufleteasca parca ma simt asa nemultumita de mine si vreau sa ma schimb, vreau sa vad altfel lucrurile. Sa nu ma mai vait din orice cind altii au intr-adevar probleme.


Am si eu o intrebare ptr mamicile cu baietii mai mari...Simonna, Simi, mQQm.. baietilor vostrii le pasa cum arata?? Al meu nu se piaptana decit daca ma enervez pe el, nu-i pasa cum arata, daca se ingrasa... nu mai stiu ce sa fac cu el.
Oare se mai schimba cind mai creste?

Nelia, ai intrebat ceva la capitolul trecut.... sa stii ca eu le-am spus copiilor mereu cum eram eu si ce faceam cind eram mica. dar apoi daca ii cert de vreun anume lucru (pe care poate si eu l-am facut si ei stiu) mereu imi dau replica ca " si tu ai facut asa mami" si nici eu nu sunt sigura daca am procedat bine sau nu.


Week-end palcut si calduros la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

O Doamne cate mi-a fost dat sa citesc!
In primul rand multumim pt urarile si gandurile voastre bune adresate lui Robert pt cei 6 ani Sa dau de baut e prea tarziuO floricica,merge?
Apoi,

Daiopri,dupa atatea incurajari si ganduri bune primite de la fete,eu chiar nu stiu ce sa-ti transmit.Poate doar putere si rabdare.Cred si sunt convinsa ca este doar un hop din viata ta.

katrinel,pupa fata la tine! abia astazi am deschis contul comun...ce-ti face zambetul? dar tu si copila?

Roxana,ai si plecat?mai dar ce hotarata esti!Ma bucur ca te-am vazut inainte de plecare dar nu ma bucur ca nu te-am imbratisat si nu ti-am urat drum bun cu stagiu placut.
Cand vei avea timp sa ne trimiti si noua poze.Nu pe toate 700 ci ,vreo 699

miki,vegetatiile alea sunt polipii.nu ai inteles tu bine sau doctorul ala nu s-a exprimat cum trebuie.vegétations adénoides le spune.Si eu am operat-o pe Maia acum cativa ani.Dar v-am povestit de asta.Nu am avut curaj sa o operez aici, ci in Ro.Minte creata si la mine! Atunci cand trebuia sa o operam noi tocmai murise un copil la St.Justin dintr-o oper. deasta.I-au facut anestezie generala.Dau si alte amanunte daca esti interesata.

carmen,e fain in Ro sau te-ai si intoarce inapoi in Ca?

mimitete,am sa-l intreb pe colegul ce si cum.Habar nu am ce traseu am facut.Noi vom merge din nou vara viitoare.Ne-a placut foarte,foarte mult.Hotelul l-am luat dupa "expedia" iar biletele pt parcuri de la hotel.La anul cred ca vom lua avionul pt ca nu ne m-ai permitem vacante de cate 3-4 saptamani pe vara
Merci pt p.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Oana,vaiiii ce toanta sunt La multi ani Antoniei cu multa sanatate!

Simo, idem pt cupil Sa creasca mare si sanatos.Pe cat e ziua lui? sau pe cat a fost?

A! si la multi ani Elenelor! sunteti sau nu Elene prin zona?

am uitat sa urez pe cineva?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975

Miikon, nu stiu ce-s alea dar sper sa-i faca bine operatia lui Marc, sa aiba o recuperare cat mai usoara si sa scapati de boli.

Mimitele, nu apare ptr ca l-ai scris la celalalt subiect

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!



Ica, merci mult, e clar ca m-am ramolit si nici nu mai stiu unde scriu, roza...

miikon, vegetation aleas int polipii, eu si acum sint marcata de operatiile mele de polip si amigdale din Ro, brrrrrr. Nu cred sa fie cazul aici unde au grija sa nu te doara de loc.

Dana, eu astept povestea, mergem la o cafea?. Nu sint membru CAA asa ca o sa te sun sa aflu amanunte, multumesc mult de tot. O s afie o experienta "unica" tinind cont ca alor mei le ies ochii ca la melc pina la Boston, daramite doua zile de condus de cite 13 ore pe zi? Le-am zis alora mici ca "rabda baba la frumusete" si a trebuit sa le explic 15 minute ce inseamna expresia , dupa care David a decis "mais maman, tu n'es pas baba" asa ca n-au inteles nimic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

DanaMario, am uitat sa-ti raspund cand m-ai intrebat , tabara unde merge fiemea e organizata de Peel Board, dar sint convinsa ca exista destule si-n TDSB. Pe mine m-au incantat cu excursiile organizate la Wonderland, Toonto Zoo, African Lion Safari, ROM, Ontario Place, CN Tower. Intreaba-i pe cei de la kindergarten unde merge acum baietelul tau, imposibil sa nu-ti dea ceva idei.


Daiopri, m-am uitat la pozele de la botez si ma gandeam ca de fapt tu esti cea care trebuie sa tii moralul familiei sus, pt. ca barbatii de regula sint mushy-mushy. Dar eu sint convinsa ca va fi bine, din mesajele tale imi dau seama ca esti o persoana puternica . Te imbratisam.

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Draga Laura (LauraJr),

Incerc de vreo cateva zile sa-ti trimit un PM dar nu reusesc sa-mi dau seama daca primesti mesajul meu sau nu; poate ca nu ai PM-ul activat ca altfel nu imi explic de ce nu imi ramne mesajul meu in sent items, ori poate sunt eu dodo head si habar n-am cum sa trimit PM-uri:) Te rog frumos, poti tu sa ma contactezi in cazul in care vezi acest post? As avea cateva intrebari si cred ca tu ma poti ajuta, cu siguranta.

Merci mult, Laura.

In alta ordine de idei, fetele care se ocupa de acest subiect al "sezatorii" puteti va rog sa ma re-adaugati pe listuta voastra??? Am fost si eu undeva pe la inceputuri, prin 2004 pe lista, locuiam in Toronto pe atunci dar intre timp m-am pierdut pe drum:) Deci sa recapitulam, sunt Daisy (Bianca) si locuiesc din 2006 in Calgary, AB. Am o singura printesa mostenitoare, Andreea si e studenta la litere in grade 1, 6ani si 7 luni.

Va multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Daiopri, cum au zis si alte fete, e un hop din viata. Esti o mama tare puternica si am incredere ca Dumnezeu o sa te ajute sa treci peste hopul asta!

Daisy, bine ai revenit! Imi place semnatura ta, la un moment dat era poezia mea preferata... si de altfel una din putinele pe care le-am stiut vreodata pe de rost

pitilache, sa stii ca ai vazut Brasovul si pentru mine acum vreau sa-l vad si eu prin ochii tai, deci pozele sunt binevenite!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Dana, mergem intr-o mini vacanta, mai mult sper sa rezolvam infectia urinara a soricelului. Bine ca ai scapat

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput