Sezatoarea canadiana (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ica, noi am venit cu Lufthansa, nu am avut nici o problema, adica majora, au fost ok in general, singura surpriza neplacuta a fost ca am cerut baby bassinet pentru Marc, si cand am intrat in avion ... pauza, nici macar nu aveam locurile pe care le avea Florin in rezervare, ca deh, desteptul de barbatu-meu si-a facut check-in ul la aparatele alea automate de pe aeroport, si cand am ajuns in avion am vazut ca in loc de 33 a si b aveam 55 a si b .. care erau la mijlocul avionului, nu in fata unde se monta bassinetul ... si cum erau e-tickets, si Florin nu si-a printat locurile cand le-a cumparat la telefon si dupa aia cand a primit confirmarea, am batut din buza degeaba .. am zburat cu Marc in brate pana la Frankfurt ... na, asta e, a fost greu, dar am supravietuit.

Mihaela, tu vb de operatie de amigdale si polipi? Din moment ce ii fac anestezie generala, nu va fi asa traumatizat, va fi neplacuta recuperarea, dar banuiesc ca ii vor da calmante. Cheer up, vezi partea plina a paharului, veti scapa de multe probleme si va face progrese cu vorbitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Daiopri mult si sa iti mentii optimismul, face diferenta... Cand te simti down scrie-ne. Eu sunt sigura ca totul va fi bine, trebuie doar sa treci de incercarea asta. posetei (ce haioasa ai fost)

Pretioasa Ema invinge cancerul.
Te iubim din tot sufletul.


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Am revenit ca am uitat.
Ana nu stiu ce sa zic, caci am vazut ca acolo la tine mai greu cu trimiterile, dar eu zic ca daca tu esti ingrijorata sa insisti. Eu am avut noroc ca am dr buna si ma trimite peste tot. Si cred ca la ultrasound vad mai bine decat la mamografie. Parerea mea doar:)
Mikion, multa sanatate lui Marc. Of, dar lasa ca se face el mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Multumes de info Problema mea, ar ma fi si ca, sotul meu nu vb engleza, doar fr si ma gandesc cum o sa se descurce el ca noi nu plecam si nici nu venim impreuna, doar stam o sapt impreuna in Rom

Carmen, ce viata pe tine La multi ani de ziua numelui

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

mikiion o sa se rezolve toate cu marc; eu l-am operat pe al meu baiat de polipi acum vreo 8-9 ani in ro si tot anestezie generala i-a facut, nu se mai fac nici acolo 'pe viu' cum am prins eu. sanatate multa
si noi am zburat cu lufthansa anul trecut si a fost bine, ne-au dat locuri astfel incat sa putem intinde si fetitele, sa nu stam cu ele in brate. nu cred ca se pune problema ca nu stiu franceza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Salutare de la Bucuresti!

Da, asa-i Simo, parca nici nu as fi plecat.... inca am o senzatie ciudata, parca plutesc, parca vad la televizor locurile pe unde sunt si nu ca sunt eu chiar aici. Ti-am salutat Brasovul astazi! Am fost pe la Biserica neagra, Piata Sfatului, etc... Am facut o groaza de poze si din masina si din mers. Nu stiu cum ne ajungeau filmele alea de 36 de pozitii inainte, ca eu azi am facut peste 700... Caldura mare peste tot, aglomeratia pamantului, cred ca fraza cea mai folosita azi a fost "tata, mergi mai usor, te rog!". Isa a fost ok pana acum daca nu ma pacalesc cei de acasa... Ieri i-a zis lui mama: Isabella e cuminite, nu plange!" Off, sa nu ma bateti dar eu deja de abia astept sa vina septembrie!

Maine e destinata Bucurestiului pe jos si duminica cu noaptea-n cap am decolat.

Daiopri, jos palaria pentru atitutidinea pozitiva. Multa sanatate iti doresc si tie si tuturor ca de ea avem cea mai mare nevoie.

Va pup pe toate si mai revin maine cu alte noutati!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

A, nuu, Ica, zborul Montreal-Frankfurt e operat de Air Canada si serviciul e in 3 limbi: engleza, franceza si germana. Deci nu va faceti nici o pb dp asta de vedere. Lufthansa te duce doar din Frankfurt in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen77

A, nuu, Ica, zborul Montreal-Frankfurt e operat de Air Canada si serviciul e in 3 limbi: engleza, franceza si germana. Deci nu va faceti nici o pb dp asta de vedere. Lufthansa te duce doar din Frankfurt in Bucuresti.

Strumfii mei

Carmen si Matei Gabriel + Marc David



Si ptr escala, nu radeti de mine , ei zic ca e acelasi terminal, da' mie nu-mi spune asta nimic, si ma tot intreb s-o descurca sa vb cu ei in aeroport in caz ca nu se dumireste singur ce si cum

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Mey, eu am mai scris un mesaj dar vad ca nu apare...asa ca reloaded.

Daiopri, multa sanatate si numai bine. O sa fie bine. M-am uitat la pozele de la botez si pisoii si motaneii sint o minune, tare frumosi amindoi iar tu arati superb.

Carmen, La multi ani !

Oana si Ana, LMA sarbatoritilor.

Ana, eu in locul tau i-as capia pe aia cu mesajele sa-mi spuna rezultatelele.

maru, frumos blog.

Pucku, felicitari pt sarcina.

pitilache, sa ne scrii de la Maastricht!

Ange, am nevoie de sfaturi in ceea ce priveste drumul pina la Walt Disney World, unde v-ati oprit pe drum si ce traseu ati avut?

In alta ordine de idei fii-miu vrea echitatie acum dupa ce a fost cu scoala la lectie de calarie iar mie imi place ideea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ica s-a descurcat mama in Londra si nu stie nici o limba. E scris peste tot, sunt indicatii. E adevarat ca la frankfurt e aeroport mare si s-ar putea sa schimbe terminalul. Dar nu e chiar asa de imposibil sa te descurci. Doar sunt peste tot indicatii. In plus din cate stiu eu si din experienta lui frate-miu care a tranzitat aeroportul ala de vreo 10 ori. Hi Hi . S-ar putea sa nu gasesti nici oameni care sa stie engleza..... sau sa vorbeasca asa de prost incat sa nu intelegi nimic. Ca nemtii nu sunt ei asi la limbi straine. Mai degraba o sa gaseasca oameni care vorbesc romaneste.

Eu nu m-am lamurit daca il opereaza de polipi, am intrebat daca sunt polipi si mi-a zis ca nu. Ci de vegetation.....Ce e aia nu stiu. Si ca va fi foarte rau o saptamana dupa operatie . Mi-a dat de citit niste brosuri dar n-am apucat sa ma uit pe ele. Si eu ma bucur , ca de fiecare data cand ne baga si pe noi un doctor in seama. Ca in Quebec e rara chestia asta. Stiti foarte bine fetelor de pe aici. Dar ma gandesc cu groaza la ce va urma imediat dupa operatie.

Sper insa ca asta sa-i rezolve problemele de vorbire si de auz.

Mergi la inceput