Sezatoarea canadiana (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ana, sa-ti traiasca cei 2 barbati si sa aveti o viata fericita si plina de impliniri Si un mic secret: si la mine sotul este si Constantin

Daiopri, iti urez din toata inima sa treci cu bine peste aceasta incercare, sa te faci bine cit mai repede si sa te bucuri de cele 2 minuni de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Daiopri, multa, multa sanatate, sa iasa totul bine si sa iti cresti linistita comorile. . Despre sot si ingrijorarea lui, nu cred ca poti sa faci multe decat sa ramai tu optimista, e normal sa fie ingrijorat, doar esti sotia lui. Mai bine asa decat sa tina in el ... zic eu.

LA MULTI ANI pentru toate Elenele (inclusiv moi ) si Constantinii care au serbat ieri. Eu m-am trezit cu o surpriza frumoasa ... Matei la pat dimineata cu flori (trimis de ai mei, evident - ca nu avea copilul de unde sa stie de Constantin si Elena) si mi-a urat La Multi Ani Mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Daiopri tot binele lumii! Ma rog sa fie totul bine, sa iti vezi copiii mari si impliniti. De cand am citit de azi dimineata plang ca o proasta. Imi pare atat de rau ca treci prin asta!

Si am vazut ca si Lemoni are probleme. Multa sanatate si tie Lemoni si sa te faci bine cat mai repede.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Carmen, , Oana, La Multi Ani pentru sotul tau!


Eu am jumate de zi libera (din cauza de r-v la scoala copil) si ma amuz la discutii generale:));



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Neata!

Rox, tu n-ai ce face acasa? Du-te, dom'le si te plimba.... Ce ti-e si cu internetul asta... ai zice ca n-ai plecat nicaieri :) Mini-vacanta faina!

Nelia, si noi ii povestim lui Radu, mereu am facut-o, dar adaptam, ii sensul ca istoriile se termina cu morala, genul: am mintit in cutare conditii si cutare motive, tata - care STIE tot (asta inca o crede, fraierul lui mami, ca noi stim tot ce face el) - m-a prins si m-a pedepsit in cutare fel. Si mie TAAARE mi-a parut rau, ca am ratat cutare lucru si l-am mai si dezamagit pe tata.... Cam asa. Dar de povestit povestim... Ca sa nu mai vorbesc de tata, care vara de vara ii povesteste diverse din copilaria lui, undeva in Bucurestiul ala cu gradini si lacuri de care citesti prin carti, pe la strabunicii mei la tara si pe urma prin muntii Sinaii... Complet alte conditii de viata, posibilitati si legislatie, asa ca Radu avea tendinte acum vreo doi ani de sarit garduri prin cartier sa mearga la furat de mere!!! :))

Ana, sa-ti traisca baietii! Nu-mi dai si mie un tel. daca tot stai degeaba???

Carmen, LMA, ma bucur ca ati ajuns cu bine. PE cind marea mutare al Timisoara? (Fac furori cu bluzita aia roz cu mineca scurta....

Gata fun-ul, ma duc la buruienile mele... sa mor daca n-am muschi la miini :))))))

Pe curind.
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, la multi ani baietilor tai!
Daiopri, am citit si nu pot decat sa te imbratisez virtual, sa te am in rugile mele zilnice, sa dea Domnul sa fie bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

daiopri te imbratisez si ma gandesc la tine
multa putere tie (si sotului) sa treci peste probleme cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Vin si eu cu o intrebare - ati cu Lufthanasa? Cum sunt?

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Dairopi ma gandesc mereu la tine. Ma bucur ca ai descoperit totul la timp si sunt sigura ca o sa fie bine.

Cu intarziere, La Multi Ani pentru Constantin si Elena!!!!


Ica parca Carmen spunea ca a venit cu nemtii. Eu am venit cu ei cand am imigrat si din Germania pana aici e Air Canada de fapt. Ca fac parte din acelasi consortiu.Deci ai mile aeroplan daca te intereseaza.

Noi am venit neoperati pentru ca doctorul a ajuns la concluzia ca trebuie facuta o operatie mai complexa. Sa-i scoata amigdalele si ceva care nu stiu cum se traduce in romaneste( vergeturi????) ca cica nu sunt polipi. Sau oricum ce o fi....Operatie mult mult mai complicata decat cea cu tuburile. De fapt si tuburile vor fi puse in aceeasi operatie. Si nu a vrut sa faca doua operatii la cateva luni distanta. Acum e pe lista de asteptare, si speram sa gaseasca loc in iunie sau iulie.
Cauza: amigdale foarte umflate , respira ciudat pe nas( ca era si racit) si sforaie ( e prima oara cand ne intreaba cineva daca sforaie). Si are cearcane mari. Cica si asta e un semn. Nu manaca decat lucrui moi( asta nu e chiar adevarat dar prefera macaroanele , daca e prea atos alimentul refuza)
Ne-a promis ca apoi o sa-si dea drumul la vorbire.
Am uitat, inca avea otita seroasa( adica lichid in urechi)Deci si dupa 2 luni de la ultima otita. Si de aia nu aude bine.

Mie nu mi se pare sa fi avansat in vorbire asa ca sper mult de la operatia asta chiar daca va fi dureros dupa si pot aparea si complicatii.
Sotul e chiar speriat pentru ca el a facut operatia asta in Romania, cand era copil si a fost foarte nasol. Dar acum e altceva , alta procedura. E anestezie totala.

A facut vreun copil operatie de amigdalita aici?

Saracul, e asa de mic si cand ma gandesc cat o sa-l doara....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Dragele mele
Olga fii cuminte. Vezi de asta nu am vrut sa scriu
Acuma sa va zic sincer cred ca problema mea nu e acolo ci mai sus asa
M-oi fi dus cu capul si nu stiu. Da sincer va zic ca sunt mai mult nervoasa si suparata decat stresata sau ingrijorata (da cred ca nu va mai mirati de acum)
Pai spuneti voi, eram cu un picior in avion si iaca. Apropo Ica eu la Lufth aveam Noi am mers cu ei si am fost multumiti.
DanaP
Mqqm asa este, am stiut de data trecuta cand am scris da mi-a luat ceva timp caci sunteti multe fete insarcinate si mamici proaspete, de aceea va rog capul sus.
Subiectul lui Lemoni l-am vazut de mult si parca imi era frica sa il citesc
Carmen, f. frumos ce zici tu acolo. Sa te bucuri de fiecare moment.
Oana multumesc si tie.
Maru sunt ok. E de ajuns pentru mine sa stiu ca va ganditi la mine frumos (cum mi-a zis cineva).
asa, acum asa va zic cu motanul cel cu stomach flu, care a decretat ca "my life is ruined" Tare m-am mai amuzat.
Si am uitat sa zic ieri si eu LMA tuturor celor ce se sarbatoreau.
Apoi LMA copliasilor vostri care s-au sarbatorit. Si cei ce urmeaza.
Na, ca imi plange poseta:))) Am fugit.

Numai bine tuturor.

PS: Vine sora mea I-au dat viza multipla si vine, ca sotu a zis ca el vrea pe cineva aici. Si cum la parinti nu le-am zis, iaca vine matusa

Mergi la inceput