Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (127)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

cauza si efect.

avem un pestisor (da, portocaliu ) care piuie.
dupa ce i-am tot arata lui radu cum piue pestisorul, acum il tine de coada si-l tranteste de saltea energic.
Facandu-l sa piuie, desigur.

Vorbeste cu el "aaaieee aaiiiiaaaa iiiii aaaa eeeee ieeeuuuaaaaiiii" si trosc cu el de saltea si "ha-ha-ha"...

acu plange ca am plecat eu de langa el

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Fetelor cum se introduc datele in tabel??? am uitat efectiv stiu ca intru pe mail si apoi????

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eva incredibila faza. Eu inca sunt sub stare de shock!!!!
Chiar o sa incerc...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 23+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

buna ziua de la iasi!

bitza eu nu stiu nici un homeopat pt care sa pot garanta ca e bun in iasi, tocmai ce am avut o experienta neplacuta cu unul...daca nu se ofera nimeni cu info pot sa/ti dau un nr de tel al unei dr - e o recomandare de la o mamica, dar n/am fost s/o vizitez..

ramo si eu am infectie la un molar de minte de 2 nopti n/am mai dormit ca ma doare de mor. dra mi/a zis ca pot sa iau paracetamol pana la 4 pe zi pt durere, iar de la dentist mi/a dat reteta cu amoxicilina. cand am fost la farmacie s/o cumpar m/a mancat in c*r sa spun ca alaptez, nus de ce ca doar mai luasem o data acu vreo 2 luni pt o infectie urinara, dar ma rog, farmacista a insistat sa nu alaptez in perioada antibioticelor...pe de alta parte dra de familie a zis ca e ok, ca trece doar o cantitate mica in lapte..ma rog, pana la urma le/am luat ca ma umflasem rau de tot sper ca tu esti mai bine


celor cu numele Constantin sau Elena
celor nascuti intr/o zi de 21

Carmen, mami de Erica (27.10.2008)
ticker
tori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Eva incredibila faza. Eu inca sunt sub stare de shock!!!!
Chiar o sa incerc...



si yo o sa incerc, iti dai seama
chiar mi-e pofta de floricele

le: stiam eu de ce nu mi-am luat niciodata microunde, exista solutii alternative, altfel de unde
asa or face si creierii nostri cand vb la telefon?

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

mai am una, tot azi m-am socat cu un mail.
Romania locul 1 in lume la prostie.

Priviti aici
pasajul Pipera

si cititi ce s-a intamplat.

"Pasajul de la Pipera este greseala secolului in constructii. Liniile de inalta tensiune sunt la acelasi nivel cu traversele de beton si astfel, pasajul nu mai poate traversa liniile de inalta tensiune. Lucrarile au fost oprite si saptamana trecuta un grup de oficiali chinezi de la firma care construieste pasajul au venit la fata locului si se minunau de parca ar fi vazut a Opta Minune a Lumii. Numai in Romania se poate intampla si practic nu exista solutie la problema.

Fotograful a facut poza din lateral sa apara sugestiv in prim plan panoul atentie la Tren"

si cu asta, ma duc sa ii dau lui fi-miu sa pape

pup.

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Cam asta face fi-miu mai nou :)



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Eva, e-mail-ul asta l-am primit si eu de dimineata si ma uitam la poza nedumerita...nu inteleg de ce au construit ambele capete...nu era evident de la primul ca nu va trece peste?

Ca nu cred ca proiectul era sa se inceapa din ambele parti si sa se intalneasca acolo, ca asta ar fi insemnat sa existe un proiect gandit....

Le: ce e cel mai tragic este ca nu va fi nimeni tras la raspundere, nu va plati nimeni greseala...
scuze de off-topic
Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
asa or face si creierii nostri cand vb la telefon?


Oribil!!!
Probabil asta e motivul pentru care am simtit intotdeauna ca vorbind la telefon sunt mult, mult mai desteapta si am idei bune una dupa alta: bubuiau floricele in creierii mei...

cred ca o sa incerc si eu sa fac un popcorn, intrebarea e ce telefoane aveau aia, ca io cumpar numa d'alea cu sar-u mic.

mai departe ma intreb despre placa mea de wireless de la laptop... care are nu's cate sute de GHz, ca l-am si intrebat pe sotz daca vrea cumva s-o puie pe bloc sa dea wireless la toti bercenii... oare pot sa fac pui la ea?!

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Priviti aici
pasajul Pipera

Liniile de inalta tensiune sunt la acelasi nivel cu traversele de beton si astfel, pasajul nu mai poate traversa liniile de inalta tensiune.


ooooh, daaaa, asta e tarisoara mea iubitaaaa!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello, hello!

La multi ani sarbatoritilor / sarbatoritelor de azi! Noroc cu forumul, asa am aflat si eu ca e Constantin si Elena azi.

Intrebam zilele trecute daca aveti vreo formula magica 'sa-i invatati' pe bobocei sa se aseze in fundulet din pozitia in picioare. Elsa inca isi da drumul la maini si cade lata, asa ca tb sa stau mai tot timpul pe linga ea, ca acum vrea numai in picioare.

o zi placuta va doresc.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput