Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bogdana, dulci bebei poti sa ai! Si Andrei, ce dragut e el cu fratiorii lui.. Cred ca esti in al noualea cer..


In alta ordine de idei, ca am vazut pernita pe cara sta Vlad - noua ne-a spus pediatrul sa le tinem pe ceva cat mai tare cu putinta, sa nu le punem saltele moi..etc..etc.. Tie ti-a recomandat cineva sa ii tii in pernite? (Ca nu mai stiu nici eu ce sa mai cred cu-atatea pareri. - ma refer la doctori si "diagnosticele" "exacte" pe care le dau de obicei... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

nu mi-a recomandat nimeni..insa asa l-am tinut si pe Andrei si nu a avut probleme deloc. Peidatrul a vazut cand a venit aksa in vizita si nu a obiectat nimic. Sunt perne eco..nu din pene.Am scapat de colici..uraaaaaaaaaaaaaaaaa

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

M-am invrednicit in sfarsit sa pun pozele de la eco. Le puteti vedea la semnatura la "odiseea noastra".

Da' ce de copilasi minunati am vazut pe la voi...vreau si eu. Sa va traiasca si sa va bucure toate zilele!

9+

odiseea noastra
nepoteii mei

Haideti sa il ajutam pe Mihaitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si noi suntem prin zona.

larisel sarcina usoara si la termen!
dalina dura faza cu bicicleta roz
andreea felicitari pt. proaspetii crestinati!


am zis sa va scriu voua prima data ca sunteti mai experimentate. Ieri dimineata, eu in baie , Tustele inca netrezite, o aud pe Ana "DIDI DA" ...intru la ele in camera curioasa sa vad daca didi(suzeta) e pe jos, cazuta din pat. Era cazuta si imi repeta propozitia. Azi dimineata tot Ana i-a dat Enei laptele ei. Eu ii zic sa-l bea ea ca Eni l-a baut .. raspuns " AI DOA"(am doua) si merge si ia cealalta sticla si mi le arata pe amadoua. Ce sa inteleg ca fetita mea vorbeste, chiar formeaza propoziti???? Asa pocite cum sunt... Sau am eu "halucinatii auditive" ?




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

pussi, da!! Fii convinsa ca asta e! Si sa vezi de acum incolo, cu fiecare zi, ce mult o sa te uimeasca la capitolul "achizitii" verbale!..

Pupam Tuste vorbarete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Noi aseara am fost la un hipermarket si, bineinteles, am ajuns si la raionul cu biciclete.. unde erau si cateva.. "looz"!! Am pus-o pe Anita pe una si am incercat sa fac cativa pasi. dar, cum e bicicleta asa, cu rotite ajutatoare, se cam legana dintr-o parte in alta, plus ca Anita tragea de ghidon in toate partile... asa ca a inceput sa tipe:"caaaad!" I-am zis atunci? "Vezi ca esti prea micuta pentru ea? Trebuie sa cresti un pic, sa fii mai mare si atunci o sa poti sa mergi singurica.."
N-a zis nimic, am dat-o jos frumos, iar cand am ajuns acasa s-a descaltat, s-a dezbracat si zice: "hai sa papam si sa dolm, sa clesc male, sa luam bicichetaa.."
Saracuta, va dati seama ce mult si-o poate dori?!...
Macar de-ar ramane asa ambitioasa si perseverenta si cu scoala.. (ajuta-ma, Doamne, sa stiu sa le canalizez ambitiile si sa pot sa fac ce-i mai bine pentru a le ajuta.. )

Va pupam si va dorim un weekend excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dalina ai dreptate! aseara a zis "haide" casa mergem la baie si "is, is" la pisu. E greu sa le indrepti pe fiecare in parte spre ce este mai adecvat pt. fiecare! Dar sigur vei resi....intre timp mi-am gasit peretii pictati



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

salutare,

am cumparat si noi 2 caruturi sport ptr huni, mi-e infinit mai usor asa si la coborare/urcare, precum si la plimbare.
intrebare: ce stiti despre clamele de prindere 2 caruturi? am gasit pe net de la chicco, vad ca sunt 3 buc, daca a avut cineva, imi puteti spune daca cele 3 clame se prind una de alta sau o singura clama prinde caruturile, care vor fi prin urmare prinse in 3 locuri? nu stiu daca le pot folosi, am nevoie de spatiu de vreo 20cm intre caruturi, ptr roti... aici sunt clamele:
http://w ww. bebe carucior .ro/produs331/index.htm - fara spatii
sper ca se intelege ceva din ce spun aici...

eliana, tu spuneai ceva de ele... parca vroiai sa cumperi sau ai deja?

multumesc.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

luminita, clamele se prind in 3 locuri. Nu se potrivesc pt orice carucior, ci doar pt carucioarele ce nu au rotile in exterior. Rotile trebuie sa fie la nivelul cadrului de carucior.

31+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

moni sambta viitoare plecam cu Tustele la mare...Anul viitor veniti si voi? ne dam intalnire?



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput