Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

kineta felicitari! sa creasca mari si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Salut, ne primiti si pe noi in club?
FELICITARI si aici, Kineta, sa-ti traiasca copilasii, sa fie sanatosi!
Fetelor, stiu ca e cam devreme sa ma gandesc la nastere, dar eu totusi o fac de acum, desi nu am vorbit inca cu medicul despre asta... credeti ca sunt nesabuita sa ma gandesc la o nastere naturala in conditiile in care ar fi prima nastere, voi avea 38 ani impliniti si sunt miniona? Aaaa, si sa nu uit, sarcina e obtinuta foarte greu, prin fertilizare... si am trombofilie, sunt sub tratament cu clexane...
As fi vrut sa ma ajutati cu experienta voastra, mi-ar fi de folos sa nu ma fac iremediabil de ras la medic cu ideea asta care i-ar putea parea nastrusnica de-a dreptul... dar adevarul este ca nu ma prea incanta o operatie cezariana...

multumesc anticipat, va pup pe toate si pe "pitici"!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kineta

va multumesc mult,acum nu am timp nici sa respir,e f greu pana isi formeaza si ei un program,sper sa ne revenim,si voi mai intra,pt moment ,papat,schimbat,si atat,non-stop,eu de pe 1,nu cred ca am dormit mai mult de 10 ore,dar va trece ,sper,va pup pe toate

36+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS


kineta, schimba semnaturaaa!!...

pentru mamica si pentru scumpici de bebici!
(noi tot asteptam pozute... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Avalon, mai intai de toate - FELICITARI pentru burtica!
Sarcina usoare si frumoasa sa ai!

Referitor la nastere, nu stiu ce sa iti raspund.. dar cred ca nu e o idee rea sa te lasi pe mana medicilor; si cred c-ar fi fost mai neplacut invers! (sa vrei cezariana si sa nu ti-o faca, sa te chinui ore-n sir vai si-amar... ) Si la mine a fost prima sarcina, cu gemeni si eram programata la cezariana dar... n-am fost cuminte si am nascut la 7 luni - NATURAL! Dar, sincer, as fi preferat sa fac trei operatii, numai sa mai fi stat buburuzele un pic in burtica...

Nu ne-ai spus cate saptamani de sarcina ai.. dar sfatul meu e sa nu te mai gandesti la asta acum!
Toate "burticile" care vin sunt stresate la max! NU E BINE!! Le faceti rau bebicilor! Incercati sa ganditi numai de bine si totul va fi bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetelor, am uitat sa va spun..eu am fost sapt trecuta la ginecologul meu..la control..si am descoperit ca am ramas cu uter retrovers dupa sarcinain rest totul e bine. Ma pregatesc sufleteste pt operatie la DR Bratu

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

avalon Sarcina usoara si bb-i sanatosi! Daca ti-ai gasit un medic in care ai incredere, cu el ar trebui sa te sfatuiesti si sa-i expui doleantele tale. E cel mai in masura sa-ti zica cum e mai bine pentru cazul tau.

10+

odiseea noastra
nepoteii mei

Haideti sa il ajutam pe Mihaitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

neata!
ratustile mele dorm,s-au trezit la 6 jumate si s-au jucat pana au obosit si acum au parcat:)))

kineta...important e sa fiti sanatosi,acum e mai greut pana se obisnuiesc si-si vor forma un program,apoi va fi mai binicel.pupam dulce puii mici!

Avalon felicitari pt burtic si sa ai o sarcina usoara si cat mai la termen.cat are burtica?eu cred ca ar trebui sa te gandesti bine,sa consulti un medic bun si sa discuti cu el,medicul care te va consulta pe parcursul sarcini cred ca va fi cel mai in masura sa te sfatuiasca ce va fi mai bine atat pt tine cat si pt bebelusi.multa sanatate.

dalina si eu vreau sa le tund imediat dupa ce le luam din motz,eu le voi tunde de cate ori va fi nevoie caci vreau sa aiba parul des,ele deja l-au mostenit pe taty la carlionti si la volum sper sa ma mosteneasca pe mine caci eu am parul fff des.

petrean tinem pumnii si gandeste pozitiv,totul va fi bine.dam multi pupici sa treci cu bine,fara emotii.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza fetelor, am uitat sa va spun..eu am fost sapt trecuta la ginecologul meu..la control..si am descoperit ca am ramas cu uter retrovers dupa sarcinain rest totul e bine. Ma pregatesc sufleteste pt operatie la DR Bratu

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE



Bogdana, cu aceeasi problema am m-am ales si eu dupa sarcina.. Dar despre ce operatie vorbesti? Mie mi-a spus dr ca se poate rezolva, in timp, de la sine, iar daca ma hotarasc sa mai am un bb si nu raman insarcinata, atunci mai vedem.. (ceea ce nu prea cred ca o sa mai fie ). Ce pot sa -ti spun e ca si mama mea a avut uter retrovers si a ramas insarcinata cu noi doua (eu si sora-mea, gemene! ) si ne-a dus pana la termen fara probleme..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Dalina..eu vb de pielea ramasa in exces pe burta:((adik abdominoplastie. Ginecologul meu spunea ca DR Bratu e f bun..si face gratuit cu trimitere pentru ca nu e un moft..e o necesitate
de uterul rerovers nu-mi fac probleme..decat ca ma enerveaza contactul dureros

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

kineta FELICITARI pt cele 2 comori, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei. Si la noi tot asa a fost la inceput, in special in maternitate, apoi, din ce in ce mai bine.
Avalon FELICITARI pt comorile burtica. Ma bucur mult pt tine, stiu cat de mult te-ai chinuit pana sa ajungi aici.
Eu am nascut prin cezariana, dar crede-ma ca in afara de o cumplita durere de cap, care m-a tinut o sapt (cat am stat in maternitate) nu m-a durut nimic. Operatia m-a durut doar in primele 2-3 nopti cand ma intorceam dupa o parte pe alta, in rest deloc.
Cel mai bine e sa vorbesti cu doctorul tau.
luminita multa sanatate puiutilor tai.

Noua ne-a dat pt baietel o trimitere la cardiologie pt ca a spus dr ca are un suflu sistolic. Ati mai auzit de asa ceva, o fi ceva grav?
In rest puii mei au luat in ultimele 3 sapt 900 grame. si papam doar san.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput