Burtici fericite de septembrie-octombrie (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Cristina ce bine ca te citesc!. De ce ai indoieli legate de Medlife? Eu stiu ca sunt super, daca si medicul tau e acolo si ai incredere in el, in rest, conditii f bune, etc. Daca nu este nici efort financiar.
Ma gandesc ca au schimbat astia legea pe la banci de poti lua credit odata cu modificarea legii care spune ca primesti 85% din salariu in loc de 6 mil. Mi se pare logic, daca tot ai venitul cat de cat maricel, de ce sa te opreasca faptul ca esti in CIC?

Unde cauti apartametnul cu 3 camere? :-) Noi ne-am mutat cu bb de 5 luni si nu a fost usor, mai ales ca am stat o perioada de 2 luni la o matusa de-a mea. Deh, gasisem apartamentul visurilor si dadusem si avans f mare, iar cumparatorul meu, o babuta cu bani vroia sa plecam intr-o saptamana din fostul apartament - si ne-a dat si un pret f bun, asa ca am acceptat. dar a meritat efortul atunci, avem un apartament f frumos cu 3 camere...acum sa ne gandim la 4? O sa aiba mama 2 fete cucuiete pe care le cazez in aceeasi camera cativa ani totusi.


Clau 22+ si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Cristina, depinde de cantitatea de celule extrasa din cordon, am mai auzit cazuri si am intrebat-o pe dr, si ne-a zis ca da, este posibil sa nu se extraga destule....ori la nasterile inainte de termen, ori din alte considerente, nu se stie exact de ce....

24+ cu ursulica noastra PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Cristina se da credit daca esti in CIC pentru orice persoana fizica, sau doar pt angajatii bancii? Poti sa imi spui pe PM, eventual (ca sa nu fie reclama) ce banca?

23+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Claucia, m-a pus pe ganduri ce au zis fetele, ca daca e ceva cu bebe sau nasti inainte de termen nu au cele necesare si te trimit la stat. Nu am stiut ca nu au dotarile necesare. De-asta am inceput sa oscilez cu Medlife-ul. Oricum, la pret nu sunt foarte scumpi, in comparatie cu Euroclinic, de ex, si am auzit ca atit cat iti spun atita dai in final. Plus ca eu am cazarea gratuit, deci ar ramane cei 4950 RON care sunt trecuti pe site. Oricum, si la stat, cu spagile de rigoare am trecut acum doi ani de 2000 RON.
In privinta apartamentului, eu as vrea intr-un bloc nou. Imi doresc enorm un apartament mare, spatios, sa alerge copiii in voie prin el, si pe care sa-l amenajez eu dupa gusturile mele. Adica sa nu cumpar ceva gata amenajat de altii. Sa vedem ce gasesc, ca nici la o suma prea mare nu ma incadrez. E destul de greu sa mai iei credit, mai ales in privinta evaluarilor, se iau in garantie la o valoare mult mai mica decat dai pe el, si trebuie sa vii cu avans mai mare. Ma ia durerea de cap la cate calcule am facut, dar sper sa reusim sa rezolvam cat mai repede!
Selene, cred ca ai dreptate cu cantitatea de celule, probabil medicul meu era cu gandul in alta parte cand a facut recoltarea. Oricum, in timpul recoltarii nu a facut decat sa-mi spuna ca sunt bani aruncati degeaba celulele astea, si ca sa nu vin pe urma la el sa-i zic ca nu mi-a zis!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutaree, revin in forta
Ellenuta, multumesc (mama ce scump e )
Unombun: mie nu mi-a mai facut control intern de la prima vizita, la 8 saptamani. De atunci masoara colul la ecografie (saptamana trecuta era de peste 4 cm - asta cica inseamna ca nu am avut nici o contractie- si era inchis).
Aseara am probat perna aia speciala pentru insarcinate, si nu va zic cat m-am foit, si m-am rasfoit prin pat. Acum e cam mare, nu o pot baga sub burta ca sa o sustina . Important e ca m-am trezit cu ea inca in pat, nu o aruncasem jos, si asta pentru mine e semn bun
Si acum intrebari :
Si eu simt pe bebe tot pe la nivelul centurii, sub buric, destul de jos. Cred ca acolo trebuie sa fie, nu? Loris e miscaret, din punctul asta de vedere nu am ce zice (pentru fetele cu paranoia, de abia dupa 18 saptamani l-am simtit)
Mi-am facut iar analizele la sange si urocultura. Se pare ca streptococul care a iesit data trecuta acum nu mai e (este posibil sa dispara asa...in neant??Nu am luat antibiotic.)
Alte rezultate cu steluta: TGP peste limita (f,f putin) si sideremia aproape de limita maxima. Ce stiti despre astea?
Celule stem eu recoltez, fara discutie. Stiu ca nu e nimic cert, insa nu as vrea vreodata sa regret ca nu am facut recoltarea. Sincer imi doresc sa pierd banii astia .
Ma duc la citit din urma


Gianina 21+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Santorini, iti raspun acum pe PM. Dar poate iti raspunde si Selene, ca ea lucreaza la o alta banca decat mine si la ei se putea lua si anul trecut credit.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine cu ceva, va rog:

Am aflat ca vine un val de reogranizari la noi in institutie si as vrea sa stiu cum se procedeaza in mod normal cu anuntarea sarcinii la Resurse Umane....ce ar trebui sa fac eu, asa ca idee?? La mine stiu sefii directi si colegii, dar parca auzisem ca te poti pune la adapost cu nu stiu ce hartie....va rog!

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Alex se face o instiintare oficiala (caut acum in calculator formularul)la care se ataseaza adresa de la medicul ginecolog sau dr de familie din care sa rezulte ca esti insarcinata

23+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine cu ceva, va rog:

Am aflat ca vine un val de reogranizari la noi in institutie si as vrea sa stiu cum se procedeaza in mod normal cu anuntarea sarcinii la Resurse Umane....ce ar trebui sa fac eu, asa ca idee?? La mine stiu sefii directi si colegii, dar parca auzisem ca te poti pune la adapost cu nu stiu ce hartie....va rog!

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi




înainteaza hârtie oficiala catre conducere sau resurse umane în care îi informezi despre sarcina. anexezi o adeverinta de la medic si iei nr. de înregistrare pe hârtia pe care ai depus-o. în felul #259;sta esti protejata. nu poti fi disponibilizata decat daca se desfiinteaza intreaga companie

Ioana 22+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

E dupa cum stiu este destul daca duci o hartie de la doctorul de familie unde specifica ca esti insarcinata si in cat timp esti insarcinata.

18+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput