Ce filme bune ati mai vazut? (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am vrut sa intreb daca a vazut cineva "The Painted Veil" - ultima varianta aceea cu Peter Norton si Naomi "nu mai stiu cum" ...
Wow ! Ce mi-a placut filmul asta ...joaca Peter Norton extrem de bine, are o hotararea impietrita pe fatza, dragostea in ochi si razbunarea in suflet ...
A vazut cineva filmul ? Dar Cartea ati citit-o, ca si asta face parte din ecranizarile care schimba cartea, dar de data asta au facut-o oarecum bine, ca sa creasca profitul filmului.


am vazut filmul si mi-a placut mult de tot.. pana sa vad filmul asta Edward Norton nu ma impresiona prea mult, dar mi-am schimbat parerea.. cartea nu am citit-o.. o sa o trec pe lista..
aaaa... apropo de EN mi-am mai adus aminte un film care mi-a placut cu el Iluzionistul..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Angels & Demons. Merge, dar nu m-a dat pe spate (poate pt ca am citit cartea inainte)

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si eu am citit Angels & Demons, in doar cateva ore caci nu am mai putut s-o las din mana si acum abia astept sa vad si filmul. Dar cred ca e ca si la Da Vinci Code, nu? Mult mai buna cartea...

Am vazut si mi-a placut tare mult The Painted Veil, am bocit tare la el, foarte emotionant. Si Iluzionistul, desi cu totul alt gen, f bun.

Am in program Last Chance Harvey, cu Robert de Niro, l-ati vazut? Nu am vazut decat trailerul si parea simpatic.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

ele care ati vazut "the painted veil", va recomand cu insistenta cartea ... nu este groasa si va jur ca o s-o cititi pe nerasuflate.
A fost una din cartile pe care am citit-o pe genunchi, sub birou, la serviciu . Si o sa aveti si surprize ...caci filmul este schimbat pe ici pe colo, prin partile esentiale ...

Cred ca trebuia sa pun mesajul asta la ecranizari, nu aici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

am vazut New in town.. dragutzel filmul.. m-a binedispus ..

vad ca tre sa ma apuc sa imi procur anumite carti ..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Mi-a scapat pana acum www.imdb.com/title/tt0103994/" target="_blank">Like Water For Chocolate, asa ca l-am luat ieri de la biblioteca. M-am bocit de numa', e clar ca nu mai rezist la chestii triste de cand o am pe fiica-mea . Filmul este insa bine realizat, vi-l recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Am revazut cu mare placere filmul The Bucket List! Cred ca toti ar trebui sa facem o lista cu cele 10 lucruri pe care dorim sa le facem inainte de a muri! Dar cred ca lucrul cel mai important ar fi sa traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Da' ce spor ati avut, cinefilelor . Ia sa mai arunc si eu cate o parere in joc:

- the painted veil : l-am vazut la cinematograf cand a fost la noi. BUN!
- the illusionist : iarasi, bun . bine, io-s fana Ed Norton si nu prea am vazut ceva cu el care sa nu-mi placa
- Elegy : buna recomandarea, mi-a placut. drama cu final deschis f bine jucata, penelope cruz, what's not to like?

si apropo de Tudori, Boleyn-i etc... mai, mai, da' Jonathan Rhys Myers in The Tudors... o fi fost ala gras si urat, da' baiatul asta... ce o tura? merge un an asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mi enu imi place de Penelopa ... mi se pare ca arata ca o musca care bazaie enervant. Totusi i se potrivesc manusa rolurile astea de isterica sexoasa, nu stiu fierbe sangele ala latin din ea si este foarte convingatoare.
In filme comerciale, americane, ca Vanila Sky mi s-a parut chiar mediocra.

Apropo de Penelopa, ati vazut Vicky Crisyina Barcelona ?

Madame Bovary, sa te uiti la Frozen River ...astept pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Buflea, ce bine ai caracterizat-o pe Penelope, EXACT asa mi se pare si mie.
Vazut-placut Vicky Cristina Barcelona. Dar weird!

Mergi la inceput