Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fce spune:

neatza de la iasi! si o pentru oata lumea

suntem in urma cu cititul, ne/am uitat doar asa pe diagonala:

program de somn: 0 barat - doarme noaptea de la 9 la 7 dimi cu vreo 3 treziri de tzitzi iar ziua program de voie max 1 ora de somn

hainute de noapte: tot ci pijama intreaga ca asta iarna ca noi suntem niste friguroase

copii infofoliti: am vazut multi inveliti cu paturici de iarna...insa dupa/amiaza cand iesim noi in parc cam bate vantul pe la umbra e destul de racoare - am fost ieri cu colanti si rochita cu maneca scurta si dupa vreo ora i/am dat un cardigan pe deasupra

cicileata mea tot nu mananca nicio leguma,in schimb baga iaurt cel putin 100 ml la o masa...o mai las un pic cu legumele ca nu vreau s/o stresez

intrebare: de unde as putea sa cumpar o plasa/ cos de pus SUB carucior? am batut toate siturile si nimik

alta: are cineva perna pt alaptare de la chicco sau de la jane 3 in 1? ma intereseaza daca sunt cu granule din silicon sau polistiren..

am toti boboceii nascuti intr/o zi de 19

Carmen, mami de Erica (27.10.2008)
ticker
tori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!

am pus semn la capitol, ma intorc in we sa ma uit la poze

Nu mai am timp de nimic, ziua plecata, seara in parc (stam pana la 20) si apoi cu baia si culcatul lui Piti, se face 11. Ce sa mai zic de curatenie temeinica sau alte activitati, fac doar in we ce se poate si cum se poate.

noaptea doarme in body cu maneca scurta, cu o paturica cu gaurele aruncata peste picioare, geamul deschis de cand s-a nascut, chiar si iarna. Livingul este foarte mare, crapam geamul si patutul este asezat pe latura opusa ferestrei.

Sotul meu este de parere ca ar trebui sa-l obisnuim cu clima de acum, caniculara, pentru ca in mediul asta va trai el, dar cum sa-l plimbi afara pe 40 grade? Te topesti TU ,cu mana pe carucior, ca deh, noi am crescut cu altfel de temperaturi. Are logica lui in ceea ce zice, suntem pentu AC folosit rezonabil, nu pentru ca ar dauna sanatatii folosirea lui indelungata, ci tocmai pentru motivele care tin de incalzirea globala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

neatza,

serviti, serviti, ceiuc, laptic, fiecare dupa gust si dorinta.

Eu si fi-miu tocmai ne-am trezit iar tati e plecat in tarile mai racoroase sa aranjeze plecarea noastra acolo.
Asa ca suntem singurei, ne facem de cap.
Bine ca vine destul de repede, e o plecare din asta fulger, deja imi lipseste si e plecat de o ora.

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!
Eva multu de cafea! esti norocoasa ca vine repede!Al meu pleaca zilele astea pt aproape o luna! Sper sa gaseasca pt voi o casuta cocheta cu gradina pt Noah.
Eu sunt prinsa cu treburi...in curand facem izolatia exterioara, deci ne asteapta o saptamana, sau doua cu muuult praf si muuuuulta galagie.
O zi buna tuturor!

Joy multa sanatate printesei, si tie multa putere!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008
Eva multu de cafea! esti norocoasa ca vine repede!Al meu pleaca zilele astea pt aproape o luna! Sper sa gaseasca pt voi o casuta cocheta cu gradina pt Noah.


sar'na

deocamdata pleaca sa vorbeasca la job, ce si cum, cand incepe, sa stim daca plecam in iunie sau in iulie.
cat despre casuta cu gradina, mama ce mai visam, din pacate imposibil in Paris, poate la periferie prin banlieue.
Va fi un apartament parizian deocamdata pt ca vom locui in interiorul orasului, cel mai probabil. Asa a ales sotul meu pt ca pe acolo, ca si pe la noi, traficul e infernal, si ar dura mult seara pana ajunge acasa, Noah ar dormi de mult, asa ca vrea sa locuim aproape de biroul lui. Sa nu ajunga fi-su sa -i duca dorul si sa-l apeleze mai tarziu "monsieur".
Dar sper intr-o zi sa avem casuta cu o palma de gradina undeva unde sa ne putem plimba cu talpile in nisip si din cand in cand in apa marii. Visez frumos.

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

buna dimineata!...sau buna seara....sau buan ziua....cvine mai stie???tot aia e......sasha doarme juma de ora pe burta ...se trezeste..se intoarce pe spate si urlaaaa.....ma duc repede...ii bag suzeta in gura, il intorc pe burta si ...liniste.....
ma urc in pat si incerc....peste juma de ora....se intoarce pe spate, arunca suzeta si urlaaaaa....
toata noaptea.
am citit din urma, dar n-am retinut mare lucru...decat ca lidia , voi aveti 6dintisori?!!!!!!!!!...totusi, ce faceti cu atatia?...domle, mai dati si la altii...macar juam de dinte...ceva, acolo....poate doarme si el noaptea...si nu mai sta treaz...in asteptarea lor.
oana, ieri nu am avut cum sa ies...baietii au ajuns la 19:30...si eu , in loc saa dorm putin pana au venit ei, m-am apucat sa bag 2 masini la spalat. intins rufe, aspirator...la 22:00 spalam frigiderul.
azi "imi dau demisia".... ca vreau sa dorm, nu de alta.
babymom, cu sig nu-ti ridica nimeni statuie...daca imi permiteam financiar, acum eram acasa, langa baietel...il vad seara 2 ore si apoi il culc.parca nici nu ma recunoaste ...tre sa intreb ca sa stiu ce-a mancat , cat kk a facut....etc.
aseara a venit cu o mare vanataie-zgarietura la cap...
nu spun ca n-o sa se mai intample...sau ca neaparat cotoroanta de soacra-mea este de vina.dar poate ca trebuia sa fiu eu acolo, sa-l impac cand plangea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata si de la noi,
Tocmai am pus printesa la somn (30-40 min), asa ca ca timp de-un mesaj.
Eva, multumim de cafeluta, eu asta servesc.
Claudinna,pt Razvanel si sper sa-i treaca cat mai repede conjunctivita. Am vazut creatiile tale prezentate de manechinul de renume Gogosharul. Super frumoase!!! Ce zici, ne abonam si noi pt la toamna, ca acum Eva nu sta nici cu palariuta, nici basmaluta, nimic? Contra cost bineinteles.
Programul nostru ar fi cam urmatorul:
6-7 trezirea, lapte aprox. 130 ml
8-8,30 - 30 sau 40 min somnic
10- fructe 150-200ml
10,30-12 - plimbarica
12,30-14/14,30 somnic (in zilele bune, alteori doarme iepureste tot 30-40 min)
14,30-15 - legume 150-200ml
15,30-17 - plimbarica
18-18,30 - iaurt/fructe 150-200ml, iaurt ar papa ea si mai mult, dar eu zic ca-i suficient 200ml
19-20 - plimbarica (mai nou)
20,30 baita
21 - lapte 150 ml si somnic (cu 1 trezire pt papa 150 ml in cursul noptii)
Imbracaminte noaptea - Avand in vedere ca in ultimul timp am avut cam 25 grade noaptea doarme intr-un body cu maneca scurta si uneori pantalonasi scurti, iar in timpul noptii ii mai pun peste picioare o paturica subtire, nu de alta, insa pe mine ma ia un pic frigul.
Gentute termoizolante - n-am auzit de niciuna sa fie ok, sa mentina temperatura asa cum se lauda, asa ca noi spunem pas la asta deocamdata.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Daca va place de mine mozolici, votati-ma www.infobebe.ro/galerie/displayimage-42.html" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

chiar asa, Claudinna,m-am tinut sa zic si am uitat.
Pupa pe frumos din partea noastra. Cum asa are conjunctivita? Cum a facut?
Sanatate multa.

Ratonelu, pup mamica harnicuta/. auzi la ea la 22h00 spala frigiderul. Asa da, bravos, ce sa zic, nu stiu de unde ai atata energie...
Ce nazbatii mai face Sasha?

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata

fce multam de cafea

La multe lunite Mikul de Roxi , Petru si Pavel de Nally ,

Cuscra felicitari de dintzisori !!!!! Am votat printesica

anamona servici usor

Carla

Deci la ce ora e intalneala ???

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Uffff mai Ratonelule, vad ca micul terorist cu racheta iti cam face program noaptea. Ai incercat sa-i dai ceva? Eu de exemplu foslosesc pt. Eva Calma Baby, un produs naturist, bio, care ajuta la calmarea bebelusilor, la un somn linistitor si se vad efectele, mai ales in perioada asta cu dintisorii, cand e ea mai agitata, chiar si in cursul noptii. Eu i-l dau cu acordul medicului pediatru, stiu ca si Ada (gaia_nevia) l-a folosit pt. baietei.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Daca va place de mine mozolici, votati-ma www.infobebe.ro/galerie/displayimage-42.html" target="_blank">aici

Mergi la inceput