Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

babymom, cat ti-am mai simtit lipsa pe aici...sarumana de raspunsul atotcuprinzator.

intotdeauna ai darul de aa linisti si incuraja.

i-as lua in prima faza bibe din ala de la nuk pt peste 6 luni
http://www.bebelusultau. ro/detalii.php?cod=Nu294

seamana cu cana dar sper sa fie mai usor de utilizat

cat despre mancare, cat de mari pot fi bucatelele? nu e riscul sa se innece cu ele?

fug ca se trezi mandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Lidia, 6 DINTZOCI!!! Ca la carte: cate 2 dinti/luna! O declaram pe Izabella Cel Mai Dintzos Bobocel! ( sper ca nu gresesc, ca de cand am lipsit eu, am pierdut sirul dintzosilor ).

Mama lui Dragos si a lui Victor




Nu ...nu suntem noi cei mai dintzosi...dar suntem acolo pe podium ..cred

aaaa..si suntem si pe tratament homeopat pentru durere de dintzi...al treilea ...
la primul (chamomilla) nu a reactionat...la al doilea ne-am ales cu pete rosii pe piept..miini..etc...
iar la al treilea ..s-a mai linistit si ea ..adica s-a vazut o schimbare mai semnificativa ..


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

alarma falsa..doarme dusa....

vroiam sa spun ca am vazut poze de flacau bebedoi cu gagici tari: andutza si karinutza...tare frumusele s-au mai facut

am mai vazut si pozici cu Iza, ce l=a cucerit pe viteazul Gruia de tot, chiar daca nu vrea sa recunoasca

si am mai vazut poze cu grasunic de Luca Noah

Paula-Laura cum e la servici?

Corina, parca ai inceput si tu nu? Cum e?

eu sunt terminata de oboseala constant....parca ma refacusem in WE, dar ca am luat-o de la capat si e numa' Luni.....

off topic: va mai ziceam ca fac vreo ora pana la servici, condus alert 90% prin sate si sosele la marginea bucurestiului (chiar mai ocolitor decat centura ca e jale pe acolo). Ei bine, drumul asta e chiar pitoresc, ma mir de fiecare data cat de rustic e totul, oamenii sunt parca din alta lume si totusi asa aproape de Bucuresti...
Azi de dimineata, mi-a taiat calea un fazan !!!!! Era superb!!!! Mi-a adus un zambet pe buze si m-a facut sa vad lumea asta mai frumoasa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

babymom, cat ti-am mai simtit lipsa pe aici...sarumana de raspunsul atotcuprinzator.

intotdeauna ai darul de aa linisti si incuraja.

i-as lua in prima faza bibe din ala de la nuk pt peste 6 luni
http://www.bebelusultau. ro/detalii.php?cod=Nu294

seamana cu cana dar sper sa fie mai usor de utilizat

cat despre mancare, cat de mari pot fi bucatelele? nu e riscul sa se innece cu ele?

fug ca se trezi mandra



eu am incercat canitza asta ...am incercat si biberon normal de la nuk...si de ala mai special FIRST CHOICE ..degeaba ...Izabella le-a refuzat pe toate..si cu apa..si cu ceaiul care ii place (babydrink)..si cu lapte...
REFUZ CATEGORIC ...in orice combinatie...
si chiar imi doresc sa prinda drag de biberon ...poate reuseste sa manince si ea mai bine seara ...si lungim putin somnul de noapte..
sau macar sa ii pot da alte lichide cu bibe...si tot m-ar ajuta putin

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

fuuuug...ca ma ia soatza cu japca ...sa mergem la


va puuuuuuup

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

asa...Nikolici, nu mai suspina dupa pustiul de 32 ani :)

urmeaza la sfarsitul lunii inca 2 episoade de PB, asa zisul Film, in care ne explica ce si cum .....nu zic mai mult

stai prin preajma pe 28 mai cand o aparea si pe la noi

apropo, cica umba vorba ca in real life se tine de buzunare ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

i-am dat lui radu sa bea apa plata din sticla.
zau daca nu s-a descurcat mai bine ca teo...

fug si eu la nani, ca nu stiu ce m-asteapta maine...

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Anamona, m-am gandit si eu sa ma intorc mai devreme la serviciu; adica mai devreme decat imi propusesem intial, dar oricum dupa ce face Dragos 1 an.
Care sunt drepturile mamelor care intorc mai repede in campul muncii, reducerea programului de lucru la jumatate si stimulentul acela de 6 mil.? Nu de alta, dar as vrea sa stiu cum imi fac socoteala.

Oricum sefa tot trage de mine sa ma intorc; de vreo luna ma bazaie ( prin colege ), ca a ramas fara oameni - avem o colega care a ramas insarcinata si nu mai merge la spital pt. ca a avut probleme cu sarcina si la primul copil, iar intre timp a mai pierdut o sarcina, si un nenea si o tanti doctor care se pensioneaza anul asta ( slava Domnului ca deja erau "in prelungiri" ). Asa ca n-are cine face treaba la noi la spital. Dar cata vreme Dragos e alaptat nu prea vad cum as putea face garzi, iar problema deficitului de oameni chiar acolo se vede. Oricum nu cred ca-mi va ridica nimeni statuie in fata maternitatii daca-mi sacrific eu copilul si ma intorc mai repede, nu?

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Dragos s-a trezit din nou. Are muci si nasul usor infundat; respira cu dificultate. Nu stiu ce ne-a apucat pe toti, dar de ieri toti stranutam si ne curg nasurile.

Ati fugit toate la culcare? Bine, atunci plec si eu...

Noapte buna!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

babymom n-am fugit toate, abia acum am venit

babymom stimulentul daca te intorci la munca mai repede e de 1 bulion asa stiu, s-a facut cumva 6?? Sau n-am inteles eu bine

Lidia felicitari pentru dintzoci!

preety ti-am votat pestisorul, am cerut ajutor prietenelor mele care o voteaza pe Maya asa te-am facut cu vreo 15 voturi cred, sa scoti pestisorul din spital, da??

claudina sunt superbe-superbe bascutele si palariile! Poti face banuti frumosi cu asa ceva, talentul tau face bani superbe si manechinele si multa sanatate piciului am vazut si pozele de la munte, superbe

babytza, Musette mie doctorita mi-a recomandat crema "baby4you" cu ulei de catina, la noi chiar are efect la orice bubita

Nikolici nu mai dupa Michael, ca mai apar 2 episoade, de consolare. Acum ca vine vara se termina toate serialele, pana la toamna pauza cam la toate

Mai dar tu cum faci ca si dupa shopping sa ramai tot bogata? ai tu un secret, nu???

Eva am vazut si acrobatul tau, e tare dulce

Lumi biscuiti de la Hipp, ii dau pe razatoare

Aaa si avem si noi al 4-lea dintzoc!!!

Pozici
Mamica deMaya

VOT PT MAYA!

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput