Gravidute prin FIV (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Kineta - si eu am facut hipertensiune pe la sapt. 38 insa si tot 150/90 si m-a oprit in spital la analize - care au iesit in 2 ore si erau bune. Mi-a spus atunci ca ii era frica de proteinurie? nu stiu ce era asta. La fel am luat Dopegyt o sapt. pana am nascut. Si uite asa am prins 39 de sapt. - nici nu ma gandeam ca voi ajunge la atat.

Avalon - felicitari pt. sarcina, mi s-a facut pielea de gaina cand am citit de reusita ta. Nici eu nu m-as fi vazut in veci mama de baiat - cand am auzit la 10,5 sapt. ca e baiat - am zis ca nu aud bine.

Cami Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Incep prin a felicita mamicile care au aflat de curand ca vor avea baietei, Doamne ultimul val numai baietei. Si noi ieri am aflat ca vom avea, deja a 2 a parere, daca nu o sa fie asa, fac si eu ca Nusy, dupa fiecare echo schimb cariciorul .
In rest totul ok, bebe pastreaza avansul iar profu s-a aratat multumit de cum au evoluat lucrurile.
Acum am o alta problema, numele, eu eram pregatita cu nume de fetita, dar acum..., incep sa caut.
Azi comand jurnalul de sarcina
Va pupppppppp

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FETELOR:ELENADA,MONI,PISIX,AMZUce-o vrea Dumnezeu,cand o fi sa nasc voi naste cu siguranta,eu stau cuminte si sper sa apuc macar 37 de sapt,oricum am inceput sa am niste emotii de nu se poate,oricum e greu acum pe ultima suta de metri dar va trece,baiatul este asezat pelvian cu capul in zona ficatului,si cand imi schimb noaptea pozitia in pat,simt ca mi-se dezlipeste ficatul ,este o durere de nedescris. Va pe toate

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Kineta - o sa treaca perioada asa de repede de nici nu-ti vei dadea seama. Am mai zis - eu personal am plecat fara emotii si ma gandeam ca-mi va veni randul pe la pranz undeva - si cand colo - la 7 dimineata cautam cu sotul loc de parcare iar la ora 7:55 se nastea deja puiul meu. Deci rapid si la obiect ... Mi-e dor de burtica mea - care s-a materializat intr-un bebe frumos si smecher.

Cami Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor poate ne vom intalni o data si ne vom citi una alteia jurnalul, desi paginile astea de forum sunt tot ca un jurnal in care ne spunem toate temerile, nelinistile, bucuriile
Amzulica – heei, ce mai faci ? cum e ? ne spui si noua cum il imbraci pe bebe vara ca sa ne lamurim ? #61514;
Vreau si eu sa nasc asa repede si usoor !
Kineta – ma gandesc cum e … eu la inceputul sarcinii abia astept sa treaca saptamanile sa ma vad trecuta de 12, sa imi creasca burtica, sa-l simt … iar la final mamicile trag de fiecare saptamana sa-l mai tina pe bebe in burtica, sa fie bine, sanatos.
Many_bani – eeei, felicitari si tie, chiar ca e un val de baietei in ultima vreme. Si eu am aceeasi problema, am nume de fetite dar la baietel nu m-am gandit. Ma intreb daca si eu voi fi tot in valul asta
Elenada – bafta la eco ,,, daca nu iti amintesti, faci research in arhiva DC si faci un jurnal retrospectiv; eu la un moment dat a trebuit sa-mi fac un rezumat cu toate fiv-urile, tratamentele, raspuns la tratament, etc si cum nu imi notasem am luat la mana toate paginile DC si am reconstituit tot
Moni – da, cred ca voi sari peste asta si ii vom spune live daca va fi cazul. Oricum nu cred ca va mai citi cineva asta (in afara de tati ), sunt ganduri asa intime …
Hepilica – bravo, foarte dragute vestile astea minunate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Pisix, ai comandat pe net "Jurnalul de sarcina"? daca da, stii cumva in cat timp se livreaza ?

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Avalon, felicitari pt baietei. Eu ma bucur de valul de baietei aparut acum, ma gandesc deja sa gasesc un partener pt fetitza mea:).

Hepilica, sa rezisti tu 10 saptamana fara sa-ti vezi inimioara..nu cred asa ceva:)

Nici eu nu am jurnal de sarcina, dar zau ca daca ma uit la cele mai proaspete riduri le asociez instant cu primele saptamani de sarcina:)) Ceva de genul: uite, aici e primul beta..aici e prima echo..ia uite si prima sangerare.. and so on. Acum incep sa se mai estompeze un pic.

Va pup,

R



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

raluca, foarte simpatica!!

eeee, sigur ca nu voi rezista 10 saptamani fara sa o vad pe micuta mea iubita. vineri cand voi merge la medlife la cea de a doua eco morfo imi voi face programari si pt urmatoarele eco pana la cea din saptamana 32 si ii voi spune medicul ca asa vreau eu...!!! sa ma asigur ca bebelina mea e bine.. macar o eco pe luna....nu?

ref. jurnal: m-am gandit ca avand fetita, ii va placea peste ani sa citeasca cum a venit ea pe lume, cat de mult am dorit-o, cat de mult am asteptat-o, ce am simtit noi- parintii ei -, prin ce am trecut, cat de fericiti ne-a facut..., cand a facut prima eco, cand a inceput sa miste...etc. fetitele vibreaza afectiv mai puternic la astfel de info. spun "fetitele"...., dar vor fi de fapt..."domnisoarele" peste ani cand le vor interesa de fapt aceste informatii. voi tine acest jurnal pentru ea.



h.

22+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

avalon, puiutii tai au val de pliu nucal foarte buneeee...bebelina mea avea 1,13 si toate testele au iesit ok...am facut dry test la medsana.

bety, si mie tot Iosup mi-a zis sexul bebelinei la 12s si 4z...e super tare.

kineta, eu zic ca nu-i de joaca cu tensiunea arteriala, ai mare grija; eu am facut o analiza din urina numita microalbuminurie sa preintampin o preeclampsie.
Sa dea DD sa ajungi in saptamana 38 si totul sa fie bine !!!

many bani, felicitari pentru baietel !!!

ayda_m, sarcina usoara si la cat mai multe saptamani !!! daca si IR-urile sunt in regula inseamna ca totul e ok.

raluca, te inteleg foarte bine...eu glumesc cu sotul meu zicand ...bine ca se naste fii-mea sa-mi numere ridurile si firele de par albe.


Klu 27+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Klu, te-ai gandit unde nasti?

24+

Mergi la inceput