Gravidute prin FIV (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Pishko, rubia, KLU, Kineta- multumesc, si voua va doresc copilasi sanatosi!

kineta, la dr.Iosup am facut eco la 12 sapt si 4 zile... bebeii mei erau in avans ca dezvoltare si corespundeau la 13 sapt si o zi amandoi, eco a fost pt DUBLU TEST, a fost eco morfologica pt translucenta nucala (mi-a masurat pliul nucal, unul avea 0,86 cm si celalalt 1,09 cm). dr meu zice ca e super ok!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+


Si s-a vazut asa de repede ca sunt baietei? la mine la saptamana a 12-a cand am facut eco mi-a spus ca este posibil sa fie tot baietel, dar nu se distinge exact. La tine cand s-a vazut?

Betty78 15+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Neatza
Fetelor va felicit pt bebei-baietei, fetite sanatosi sa fie
Avalon nu am apucat sa te felicit pe gemenasi
Am fost si noi ieri la eco...bebelina noastra e bine, avem 1860 gr, e mai micuta cu 3 zile dupa masuratori...dar din pozele 4D are niste falcute...imi venea sa o mananc...era asa dulce...era somnoroasa ca pusese un botic...in rest toate bune, si IR-urile bune...sunt fericita ca e totul bine
Azi am implinit 32 sapt....sper sa ajungem toate cat mai aproape de termen
Micky multumim mult pt sfaturile tale care ne sunt ff utile

Ayda 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bety, dr.Iosup e renumit pentru acuratete... adica s-a mai inselat si dumnealui, dar la varste mai mici de sarcina, la 11 saptamani... pe mine m-a avertizat de sapt. trecuta ginecologul ca vede o putzica si apoi cand a trecut la cel de-al doilea am sarit eu imediat cu gura "aici trebuie sa fie o fetita" in acelasi timp cu el "si aici mai avem un baietel"...... omul nu a vrut sa ma supere si cu muuuult tact a zis "poate e cordonul ombilical... si totusi,daca nu e fetita ce faceti? o luati de la capat?"... probabil ca a vazut la viata lui multe reactii si si-o fi zis in gand sa nu supere nebuna...
Idiferent ce vor fi, sunt bine primiti copiii astia, i-am asteptat 7 ani de zile si nu fac mofturi ca ma vede Dumnezeu!... eram mult mai pregatita psihologic pentru 2 fetite - in afara faptului ca doream sa "fac fundite", aveam un model de educatie in minte... dar am timp sa ma obisnuiesc ca voi avea 2 baieti, desi nu ma inchipuiam mama de baieti Probabil ca daca imi vor mosteni temperamentul vor fi niste aventurosi...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Thanks pentru urari tuturor!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Elenada – da …cred si totusi nu-mi vine sa cred … e un miracol. Oricum am o stare asa exaltata incat zilnic ma bucur de norocul care m-a lovit
Pishko – daa ?... nu stiu mie mi se pare greu de trecut de la o veste la alta. Sincer cred ca nici eu nu ma vad mama de baiat … Dar sunt convinsa ca atunci cand va fi, probabil voi avea aceeasi reactie ca si tine.
Si eu am zbateri din-astea, eu credeam ca e un muschi. Acolo unde zici si tu dar nu numai …
Avalon- si eu am ramas putin cu gura cascata … Ce sa zic, sa fie intr-un ceas bun ca ne obisnuim noi cu ideea pana la urma. Si eu ma gandesc ca … nu stiu daca stiu cum sa ma port cu un baietel dar ..cred ca te inveti.
Moni – bravo, important e ca sunteti bine toate trei. Eu citesc acum o carte despre ingrijirea bebelusilor si zice ca daca tie ti-e cald, le e si lor cald. Pe de alta parte ca musculatura lor fiind mai slab dezvoltata, simt frigul mai acut (dar la peste 30 de grade nu e nici un frig). Si nu in ultimul rand scrie ca in prima faza bebelusilor nu le place sa simta aerul pe pielea goala deci eu trag concluzia ca un body cu maneci lungi dar f subtire ar fi ideal… Cica bebelusii nu racesc decat de la current sau cand ii dezbraci pt baie. Na, ca ma fac experta …

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Ana – cu tratament si multa ….cuminteala sper sa reusesti sa-ti atingi targetul
Bianca – evident eu am plans si cand am citit mesajul tau ..sunt ff emotionala in perioada asta. M-am convins, de seara asta incep si eu.
Noi avem dilemma daca sa scriu in jurnal ca a fost conceput in laboratoarele de la Bruxelle sau sa sarim peste acest “detaliu”
Kineta – iti tin pumnii sa fie cum iti doresti !
Rubia – felicitari, cred ca a fost foarte emotionant ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kineta important e sa fie bebelusii bine. Poate chiar daca ai tu colul lung e posibil ca bebeii sa nu mai aiba loc sa creasca si atunci poate ii chinui. Chir daca sunt ei mai micuti important e sa fie sanatosi ca recupereaza ei imediat. Eu iti doresc sa fie asa cum iti doresti tu si sa nasti la 38 de saptamani. Si eu mi-a propus acelas lucru.

Avalon felicitari pt cavaleri. Sa creasca mari sanatosi si sa se nasca la termen.

Trebuie sa fie frumos sa tii un jurnal de sarcina. Eu nu am facut-o pt ca la noi inceputul a fost nesigur si chinuitor. Sper sa tin minte toate momentele frumoase.

Azi mai bagam o eco.

elena +29 Ana Maria & Matei Stefan AMR 9 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Uauuu Avalon, doi baietei!!!!! Sa-ti traiasca!!! Nici eu nu ma vedeam mama de baieti, nici macar de unul . Lasa ca fac eu fundite la fetite si pentru voi
Pisix, citeste despre bebelusi si spune-ne si noua ce si cum. Si eu stiu varianta ca trebuie sa-i imbraci cum te imbraci pe tine.
Kineta, ce copilasi mari ai!!! Si eu mi-am propus 37 saptamani.
Rubia, la 176 batai/min, ar putea fi fetita.
ayda, felicitari pentru fetita cu falcute. Sigur mai sta cel putin 1 luna in burtca.
Pisix, poti sa sari peste momentul conceperii ca sigur il vei tine minte toata viata. Si apoi cine stie cine mai citeste jurnalul si nu vrei sa afle.

30+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

salutare tuturor!

avalon, felicitari pentru baietei. sa fie sanatosi si sa vina pe lume la termen. sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de fiecare clipa.

pisix, mi-am comandat si eu la diverta jurnalul de sarcina. sper sa il primesc azi-maine. abia astept sa il vad si sa scriu in el.

am fost si noi ieri la eco morfofetala de 22 saptamani. fetita noastra este atat de dulce, de micuta, sensibila...Doamne iti multumesc pentru minunea pe care o traiesc!
evident iar am inceput sa plang cand am vazut-o.
a crescut frumos, este sanatoasa, are 520 gr, are toate organele formate, totul in parametrii normali. Varsta cronologica: 22 saptamani si 2 zile, varsta biometrica: 22 saptamani si 4 zile.
Colul este ok, lichidul amniotic in cantitate normala.

urmatoarea eco va fi la 32 saptamani, adica peste 10 sapt. mi se pare cumplit de mult.

pentru toate fetele.





h.

22+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hudak_ali spune:

kineta
amzulica m-a indreptat spre tine...
am inteles ca ai avea de vanzare gravibinon....daca cumva mai ai,iti dau nr.meu de telefon...nu trebuie sa ma suni,da bip ca te sun eu inapoi...as avea nevoie de 3 fiole....0766631017.multumesc mult

Mergi la inceput