Gravidute prin FIV (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Fetelor, cum vad doctorii ca nu se intampla nimic intr-o anumita perioada?
Mie mi-a zis doctorul vineri ca 3 saptamani nu se intampla nimic si sa vin peste 3 sapt la control...Cum a vazut el asta?
Mi-e cam teama ca bebele meu iasa cu fundul si nu am doctor in oras la mine...m-am dat naiba daca ma apuca...

Multi

AMR 5 sapt

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisix

Intre timp mi-am luat si Jurnal de Sarcina (mi-am invins superstitia) insa deocamdata nu pot sa scriu ca ma emotionez prea tare numai cand il citesc ...


Fetelor invingetiva superstitia si tineti un jurnal al sarcinii!!! Eu l-am inceput dupa ecograful din sapt a 10-a de sarcina si nu regret nici o milisecunda! Am notat totul, fiecare miscare, durere, emotie, ecograf, cu fotografii, masuratori si desene facute de mine. L-am scris copilului cu intentia de a i-l da cand va fi mare pentru a sti cat de mult l-am asteptat si cat de mult il iubim. U*neri il recitesc si de fiecare data plang. Pentru mine sarcina a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea de pana atunci.
Acum continui cu jurnalul bebelusului, uneori mai raman in urma dar sotul ma 'verifica' si mereu ma indeamna sa-l scriu. Am adaugat inclusiv felicitarile primite cu ocazia nasterii si botezului.

www.flickr.com/photos/35135644@N08/?savedsettings=3253387726#photo3253387726" target="_blank">David, copilul nostru mult iubit

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Fetelor, am si eu o intrebare la voi, daca a experimentat cineva ce tot simt eu de ieri, azi. Simt in capul pieptului unde se termina sternul, in zona moale (scuzati exprimarea dar nu ma pricep altfel) cum mi se zbate un muschi (gen cum se simte cand se zbate ochiul). Si am impresia ca e aorta. Stiu ca in perioada asta a sarcinii se mareste si mai tare fluxul sangvin si se dilata vasele. Sau mai e varianta poate si mai plauzibila ca de ieri am inceput sa micsorez doza de utrogestan si poate de-acolo am senzatia asta de muschi care se contracta si se relaxeaza in ritm f rapid.
Voi ce parere aveti?



pishko +16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Helo, dragelor!
Va place ce semnatura mi-am tras?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Avalon! Baietei!? Felicitari! Sa-ti traiasca, sa fie sanatosi si voi pe langa ei!

Si sa fie cuminti acolo la mami in burtica si sa vina pe lume la termen!

pishko +16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Avalon, soacra cu doua nurori...sa fie cuminti la mami in burtica si sa se nasca atunci cand trebuie !!! Felicitari !!!

Buluna, eu cred ca dupa consistenta colului isi dau seama in primul rand ce se va intampla...


Klu 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:


Ma mai tineti minte? Eu din pacate nu am mai avut f mult timp liber in ultima vreme. Mario e destul de bine, doar ca a fost din nou racit pentru acteva zile iar acum se pare ca i-a daruit si lui tati o portie. A inceput sa vorbeasca ceva mia bine, pentru ca pana acum nu spunea decat cateva cuvintele. Dar face diferenta intre cele 3 limbi pe care le aude zilnic, ceea ce ma bucura f tare. Am luat si proiectul pentru care am luptat, dar mai am de dat un examen cu primaria si sper sa fac asta cat de curand. Despre noi in rest va anunt ca o sa fiu soacra cu 2 nurori


Betty78 15+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

SALUTARE,vin si eu de la eco:fetita 2300gr si baiatul 2350gr,la 34 de sapt si 4 zile,asa a spus medicul dupa calculele lui,la mine dupa ultima menstruatie as fi in 35,dar ma rog,sper masuratorile sa fie ok.DR-ul meu deja vroia sa ma programeze la cezariana pe 1-2 iunie,adica la vre-o 36 de sapt si 3 zile,eu nu am vrut si am spus sa mai stam putin poate apuc 37-38 de sapt,dr-ul nu a fost de acord cu mine ,spunand ca este greu,ca sunt si miniona si am inceput sa fac si hipertensiune.MI-a dat Dopegyt pt tensiune,si fie cum vreau eu,sa ajungem (sper ) la 1 Iunie si ne decidem atunci.EU tot sper sa mai rezist,sa mai ia si ei in greutate,dar stau sa ma gandesc daca colul este ok,de ce nu as rezista,dar poate stie el mai bine,sapt viitoare Miercuri merg din nou la eco,acum ce o vrea Dumnezeu,sper si imi doresc sa fie bine sa se nasca sanatosi. E prost ca am facut edeme-picioarele sunt ca niste pernute,si de aceea mi-a crescut si tensiunea,mi-a gasit 150/90 in cabinet,dar asta e,si de la caldura asta de afara. ANAtu cat ai colul? AVALONfelicitari pt baietei,asta daca nu se mai schimba in viitor sexul,sau poate a fost un aparat super performant,oricum ce or fi sa fie sanatosi .

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

avalon felicitari pentru baietei,sper sa fie totul bine in continuare.
eu am auzit azi inimioara lui bebe si anume 176 batai/min.
totul este bine pana in momentul de fata.
Ma duc la somnic ca nici in noaptea trecuta nu prea am dormit pe cat dorm de cand sunt insarcinata(adik 12 h/zi)am o lipsa de 4 ore...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pishko, rubia, KLU, Kineta- multumesc, si voua va doresc copilasi sanatosi!

kineta, la dr.Iosup am facut eco la 12 sapt si 4 zile... bebeii mei erau in avans ca dezvoltare si corespundeau la 13 sapt si o zi amandoi, eco a fost pt DUBLU TEST, a fost eco morfologica pt translucenta nucala (mi-a masurat pliul nucal, unul avea 0,86 cm si celalalt 1,09 cm). dr meu zice ca e super ok!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput