Puiuti de Randunici 2008!! (261)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Pfaaa...sunt fleasca!!! m-am facut eu harnicuta si am zis sa calc lucrusoarele baietilor, ca erau multe rau...si nu mai pot de cald...fata imi vine tocmai miercuri, balconul e iar plin si iar nu apuca sa-mi calce tot...apoi m-am apucat sa caut toate maieurile mele de vara, niste rochite si le-am calcat si pe-astea Dar sunt super happy ca imi vin unele bine de tot, ca am slabit, iuhuuu

Luny, pai si mama facea cu drojdie si asa stiam si eu, dar Bunica o face fara si iese neacidulata, ca o limonada cu lamaie si cu gust de soc si i-am dat lui Stef sa bea o gramada la padure
Eu tot amestec in borcan si mai gust cate o lingura , maine dimineata o strecor si eu si apoi mai fac

Ramo...daca ai sti ce pofta am de ardei umpluti!! maine fac sigur! vroiam de acum cateva zile, dar am consumat carnea de pui pt. frigaruile de la padure si ardeiul gras la salatica

Baietii mei fac nani de la ora 3, pupa-i mama pe ei! Pe seara iesim iar afara, ma iau toate apele cand ma gandesc sa ies singura cu amandoi . Stef umbla la greu si alerg dupa el non stop, trebuie sa stau cu ochii in patru si dupa Vlad...noroc ca acum ne punem repede un tricou si gata , ca ma darama si imbracatu/dezbracatu...amandoi nu au stare si ma alearga rau pana ii echipez

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Pt Bubu: mai aminteste-mi ca am uitat: tu ai luat in toata vremea asta antibiotic? Oricum, la o tuse de 3 saptamani NEAPARAT iti trebuie o radiografie facuta si interpretata ca lumea si nu amana treaba asta!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Salut! Am vazut si eu pozele, fara exceptie. Ce sa mai zic, ca toate stiti ca aveti copii frumosi. Sunt doar uimita ce repede trece timpul si cat au crescut de mari si de isteti!

Cuscra, si sanatate multa Iuliei!

Luny, ma bucur ca sunt serile si noptile mult mai usoare si mai placute.

Noi suntem bine. Vad ca incep sa iasa caninii si sunt un pic ingrijorata ca e marait... Sper sa nu-l chinuie prea tare. Pe mine ma doare in gat de ieri, cred ca am stat in curent. Mai si tusesc putin... Uff!

David nu inceteaza sa ma surprinda zilnic cu progresele lui (bine, de vorbit nu vrea si pace, desi ieri i-a dat nasa, in gluma, sa bea apa dintr-un clopotel. Ne-am distrat pe cinste! Clopotelul era adus din Bulgaria si radeam ca acum incepe sa vorbeasca in bulgareste, si ce am rezolvat?!). Azi am fost in piata si a vazut caruturile de la Carrefour (in care l-am pus acum cateva luni o singura data!!) si tragea de unul si sarea sa-l iau sa-l urc acolo. In week-end a venit vara-su' si a luat niste magneti de frigider care erau fff sus (David nu s-a jucat niciodata cu ei si nici nu m-a vazut de unde i-am luat sa i-i dau) si la un moment dat tragea sa-i smulga din mana varului... Cand ma duc dupa el se chinuia sa-i lipeasca la loc pe frigi, dar jos, unde ajunge el. E mai inteligent in fiecare zi!

Nu mai spun ca e atat de cretz ca toata lumea se mira pe strada, in magazine, oriunde ne-am duce

Va pup pe toate! Mai revin!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Clau imi facusi pofta cu pastrama ta-io mancai o zeama de perisoare(de pui)

Naty n-a fost rea intentie..Asta e..Cu putin noroc vom ajunge si noi la 76 de ani-si o sa vedem si noi cum e Esti norocoasa ca o ai si ca e dispusa sa te ajute-cred ca trebuie sa-i dai cateva indicatii,eventual sa-i faci o lista cu chestiile importante si totul va merge struna.
Sanatate Iuliei si tatalui!

Ramo si Deiu mic!Mmm..aaardeeeiumpluuuuti Mie-mi faceti pofta cu preparatele voastre si nu inteleg cand aveti timp sa le faceti pe toate Va invidiez! Noi mancam salate,supe si gratar-suntem la dieta!

Oana cred ca nu-ti poti inchipui cum miroase!! E plina curtea de floricele-bujori,garofite,gura leului,infloresc si crinii,trandafirii si..toate celelalte plantate de mama si bunica-mea..O nebunie!
Iti tin pumnii pentru maine!

Raluca hai-la depanat!! Scoate povestile din sac!

Miha e un deliciu Luca!..Si-am vazut-o si pe ma-sa cu ochii ei superbimuuulti,multi!

Catalina!

Eu ce sa mai zic-mama vine din joi in pasti si se plicti repede,soata vine tarziu,eu ma lupt singura cu monster child,da' nu ma agit(prea tare)..Ma mai doare-una,alta,mai ametesc si pic din picioare(cum facui in we),imi ies ochii din cap tot urcand si coborand 3 etaje cu-cel putin 13.5kile in brate,ma mai satur si eu-imi dau doua palme de revenire si-o iau de la capat.Asa e viata-uneori mai grea,alteori-mai usoara,e croita sa ne puna la incercare fortele..Cel mai puternic-castiga!!

Edit,ca aparu lume noua:

cretul de la Ploiesti si pe ma-sa!!

V-am pa si !!
Ne balacim/distram/plimbam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

salutare!

eu nu mai pricep cu pasapoartele aste...pai agentia decide daca se face sau ba? ...mai astept, ca oricum se pare ca e posibil sa nu "pup" vacanta prea curand

naty ...nu conteneste sa ma mire soacra'ta!!!

tuchi, super tare seb!!! si confirm ce au zis fetele...nu are putza mica, ci burta mare! da' de unde ai ajuns tu la concluzia asta???

roxana si olgutza, mersi de info

eu sunt tare chiauna....in 48 de ore am dormit 5 ore puse cap la cap . daca stau la verticala e ok, cum ma intind, cum incep sa "latru"

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, hai ca am ras cu Iulia stirba si fricoasa! lasa fata, ca are ea destule calitati!
Of...si hai sa-ti zic de mine...am luat 3 zile stodal si ketof, apoi 7 zile augmentin si sirop de muguri de pin...apoi am luat 3 zile acc efervescente, apoi 4 zile erdomed si sinupret...ca naiba si cred ca aiurea...intreband la farmacie...nu mai tusesc rau, dar tot mai am f. putina mizerie care iese cand tusesc...si mai mult dimineata si spre seara...azi n-am mai luat nimic! printre toate astea am mai luat nurofen raceala si gripa si paracetamol sinus. Acum inca am nasul infundat si muci



L-am vazut intre timp pe Andrutu razacios si pe Luca baiat mare si mumos

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ariel, sanatate si tie!

Asa am auzit si eu, ca trebuie alt pasaport, individual pt copii.

Tuchi, sa mor cand am vazut cum face Seb. M-am distrat la greu! Chiar ca are burta mare.

Si eu am o cana in baie cu care mai arunc apa pe David si ne jucam si mereu incearca sa isi potoleasca setea cu ea.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Arielu, nu stiu cand zicea Tuchi de putza lui Seb, dar am zis si eu de a lui Vlad ca e micuta , dar la fel, are si el burta mare . ha, ha, zapacita mai sunt, frate

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

tuchi ce tare e shurubel! mah, da el nu aluneca? sau cada aia e mai speciala?
olgu observ ca rochitzele lui sku incep sa devina din ce in ce mai scurte
zoze in sfarsit vad si eu poze cu fantana aia a voastra din centru, ca ai mei mi-au tot laudat-o! ce fain e la curte!
miha l-am admirat pe Luca in noua lui casutza...si ce a crescut, ajunge la clanta! am vazut-o si pe maya cand face puisori?
bine mah clau, ai fost in Carol si nu ne-am intalnit si noi?? f frumoase pozicile, ce s-a distrat Rebe in buburuze...
ramo avem dovada, andrei bea singur bibe!
nicoleta ce peisaje frumoase, si mateiutu fara plete
naty iuliuta sa treaca repede tusea. Amira are 5 dintisori, asa ca...
am vazut si poze la iarba verde cu bubu&co si pe mami bubu f slaba cu flori de soc


cum ramane cu intalneala de la ccris?
eu zic sa facem lista cu cine vine si sa vb pe privat intre noi ce si cum! dar sa ne hotaram odata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

v-am citit printre picaturi toata ziua si de abia acum reusesc sa scriu vreo doua cuvinte:
am vazut poze superbe...trebuie sa ma mobilizez sa mai pun si eu cu buburuza.....Andreutza hlizita de Cris in curte , Mihutza superbe pozele facute din avion si ANdrutza ce sa mai zic??!!!pupacioasa mica si scumpa,AliceIonescu am vazut-o si pe prichindutza ,am vazut-o si ep Iulia in Herastrau, de surubul ce sa mai zic??m-a distrat tare faza din cada, si pe intrecaretii de strigat mai tare de baieti de Bubu....ce loc fain ati gasit la Domensti....noi am am plecat ieri la gratar fara o tinta anumesi am ajuns la Calugareni, dar ne-au mancat tantarii(asa ca nu prea ne-a priit)dar lcoul a fost fain....sa-mi zici si mie de locul ala mirific cu salcami si soc!!
bai mi-ati facut o pafta cu socata!!!!!!!!ne facea mamaia cand eram mici borcan din ala mare de 15 kg.....vreau si eu flori de soc!!!!

am vazut si poze cu peisajele si baietii Nicoletei


ELA AI SPUS CIRESE????M-AI TERMINAT EFECTIV<IMI PLOUA IN GURA>>>SUNT FRUCTELE MELE PREFERATE....vai ce ai putut sa-mi faci!!!!!!!!!

l-am vazut si pe blondut in absolut toate pozele....imi place de el ca este calit....cum baga el manutele in apa si se balaceste.....

Antonia am lasat-o mai dezbracata sambata in curte si vad ca-i curge nasul....efectiv nu stiu unde am gresit??? ...ca nu am cocolosit-o cu imbracaminte niciodata....si mi-am dorit sa fie mai rezistenta dar se pare ca nu este asa.....si ma oftic

a si inca ceva......suntem in plina eruptie la a patra maseluta.....am zis ca iese si asta cu celelate trei dar vad ca asta a ramas in urma si ne da de furca cat nu ne-au dat celalalte trei care au erupt deodata: se vaita mititica noaptea in somn, se frichine, si in plus vad ca s-a si deranjat la stomac.....si euc are credeam ca i-am dat ceva aiurea sa manance

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput