Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymum

beatrice tin pumnii pentru astazi.

alina punctul 1 si singurul deocamdata....... sa stii ca ma oftic rau ca vad ca beatrice nu e trecuta pe lista cu .... fac icter... nu ti-e mila de mine?


Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea

Sa imi dea datele :DN, UM si DPN-ul..si o voi trece..


ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Vin eu cu vesti bune!!!!
Astazi am auzit inimioara la bb-licul meu Este bine, bate repede si frumos si embrionul are cam 8 mm. Am risc ridicat de avort deoarece sarcina nu e bine fixata, iar sangerarile au fost de la desprinderi. Dar sunt mult mai linistita, convinsa ca daca de hopul asta am trecut, vom merge bine paaaaaaaaana la 9 luni Iau in continuare 3 utrogestan pe zi (si bea da, cu siguranta de la utrogestan te simti rau. se intampla la 90% din femei) . Betahcg-ul a iesit foarte urat, a scazut valoarea si nu stiu de ce. L-am sunat pe dr imediat si a zis sa ma linistesc ca doar impreuna am vazut inimioara lu bb si ca de trait traieste. Se poate sa fie greseala sau un semnal de alarma.
Oricum va multumesc enorm de mult ca ati fost alaturi de mine si m-ati incurajat! A insemnat mai mult decat va ganditi!

Bea si Andre succes la echo! Asteptam vesti!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Am schimbat si semnaturica


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Raspund si eu la apel. In weekend am fost tare lenesa, am fost si la servici cate 4 ore, dar apoi am dormitat si nu am aprins calculatorul. Raul tot nu-mi da pace, dar cum aud ca pe unele fete le tine toata sarcina, am inceput sa ma rog sa-mi treaca dupa primul trimestru.

Vreau sa urez bun-venit si sarcini usoare noillor gravidutze: decenuela si amir10.

decenuela Sa nu mai pui raul inainte si mai bine gandeste pozitiv si vei vedea ca totul va fi ok. Stresul il transmiti si lu' bb, asa ca ai grija.

amir10 Si eu iau utrogestan, cate 4/zi intravaginal, dar nu am ajuns inca la ginecolog, ci doar la eco, asa ca iau de capul meu. Am antecedente cu final nefericit si acum "suflu si-n iaurt".

donna_n Imi pare rau pt ca trebuie sa treci prin asta, sper sa vii cu vesti bune de la eco si intr-adevar sa fii ovulat mai tarziu. Si sa stii ca greatza intr-adevar vine de la hormoni (de la progesteron care se secreta in primul trimestru pana intra placenta klumea in functiune). Poate sa-ti fie rau si de la utrogestan (care este progesteron natural), dar doar daca il iei pe cale orala. Mai bine il iei intravaginal si atunci nu mai are ca efect greatza.

beatrice1982 Eu mananc de vreo saptamana dimineata numai cremvursti de porc de Carniprod cu paine integrala, altceva nu intra. Am incercat intr-o dimineata cu pepene rosu si mi-a fost rau toata ziua. Eu am observat ca daca reusesc sa tin in stomac masa de dimineata, oricat de mica e ea, ma simt parca mai bine si peste zi, adica tot imi e rau, dar asa...suportabil. Si sa stii ca si mie imi e rau de la apa plata. Merge mai bine dar nu cine stie ce...apa minerala si mai nou, fanta de portocale rece rece.

simonette Wow! Ce program naspa. Ce te faci? Sa dea DD sa ai o sarcina usoara ca sa faci fata si serviciului.


ioanact Sa vii cu vesti bune luna viitoare, nu-ti pierde sperantza. Noi vom fi tot aici...sper.

Va pe toate si va doresc o saptamana usoara si scurta...
Ati observat ce greu trece timpul de cand ati aflat ca sunteti gravidutze...cel putin mie asa mi se pare.

7+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

donna_n Vai ce ma bucur ca ai auzit inimioara lu bebica. Sa dea DD sa creasca frumos in butrtica si fie sanatos peste 9 luni cand se va naste.

7+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Donna ma bucur mult ca ai auzit inimioara bebelinului si ca acum te simti bine!!
Simonette eu am sanse sa ajung balena... mnanc exagerat... orice, oricand, oricum... norocul meu ca mai si dorm, altfel Cand voi incepe sa iau si vitamine mi-e mila de patul pe care voi dormi, parca vad ca-l rup . Acum am 54-55 kg dar tare mi-e teama ca la final voi bate 80
Abia acum am vazut ca tu esti in Belgia... ma gandeam ca ne adunam la o alergare de dat kilele jos dupa nastere dar asa n-avem sanse
Fetele care mai mergeti azi la eco, tin pumnii sa fie bine... si sigur va fi!!
Eu astept sa fac eco pe la 7 saptamani... sa am siguranta ca vad bulinutza si ii aud inimioara

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei(14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei! ...Pui de om

Nastere cu parfum de ghiocei...

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Dragutzelor.... vesti bune si vesti rele asadar!

Donna ma bucur enorm ptr tine si bb tau!!! Doamne ajuta sa fie bine in continuare si la terman sa nasti un bb sanatos

LARISEL? chiar ma intrebam ce-o mai fi cu tine, cand colo tu leneveai Ma bucur ca suntetibine toti 3

Ingeras imi pare tare rau! Curaj si bafta data viitoare!!!

Fetele care mergeti la echo.....abia astept vestile bune!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 9+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Hello tuturor!
Felicitari pt burtici!

Din pacate nu ma alatur voua acum, FIV esuat :(

Pup.

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mi-ar fi placut sa ni te alaturi si-mi pare rau pentru FIV esuat!! Sa dea Doamne-Doamne sa fie bine luna viitoare!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei(14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei! ...Pui de om

Nastere cu parfum de ghiocei...

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

bea stau cu sufletul la gura...

andrelina ce faci? te pregatesti?


Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput