Leoaicele DC *(36)*-cu Emma in suflet

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Nu cred ca are nimic David.Este perfect dezvoltat,doar ca pe moment m-a ingrijorat.
Noapte buna tuturor.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

'neatza, tuturor!

Desi, n-am mai dat de ceva timp p'aci, am citit, aproape zilnic, postarile voastre. Am fost prinsa cu diferite activitati si, printre picaturi, aruncam un ochi si pe forum...Dar, ca un facut, de cate ori aveam intentia sa raspund...suna telefonul si trebuia sa plec, sau se trezea fii-mea etc... Sa nu mai spun de migrenele ce nu-mi mai dau pace... aproape zilnic ma lupt cu durerea insuportabila de cap si, implicit, simptomele specifice migrenei! ...Sunt pe tratament acu'...sper sa-mi si revin! Si, ieri, a venit si sotul acasa, de la sv, cu 39 temperatura! Tremura din toate incheieturile, il durea capul... I-am administrat un Fervex, imediat, un ceai pentru raceala si gripa indulcit cu miere de tei...Trachisan pentru gat.... A adormit, intr-un tarziu! Offff!

Dany...am vazut pozele din contul comun. Superbe! Da'...arati bine, doamna...nus' ce te plangi... Sincer! ...Asadar...lasa povestile in seama copiilor si baga mai multe poze cu tine...'teles?
M-ai "terminat" cu pozele cu apusul soarelui... Minunate!
Iar...pozele cu Tzitzi...m-au amuzat teribil! Bestiala pisica! In toate ipostazele! Mai vreau poze si cu ea!

M-ai intrebat de fii-mea...Sa le iau pe rand:

La capitolul olitza, stam prost! Fii-mea nu accepta deloc olitza sau adaptorul pentru vasul de toaleta... Mai "greseste" uneori si reuseste sa faca pipi la olitza...doar atat...In rest, intai face in pampers si pe urma are grija sa ma anunte si sa ceara oala... In schimb...olitza are un alt rol si acela de palarie... E un nou trand propus de fii-mea! ... dar, parca la cat de nebuna e lumea catwalk-ului...nu m-as mira sa vad vreo "manechina" defiland cu asa ceva pe cap! Asadar, stau pe pozitii...si astept sa pot cere "drepturi de autor" !
www.totsites.com/totimages2/1/73905/3338500-IMG_0763.jpg" target="_blank">Aici dovada la cele povestite mai sus!

Capitolul "vorbit": Fii-mea nu vrea sub nici o vorba sa povesteasca, sa repete dupa noi, sa invete un cuvant nou...Daca vede un catel inca mai spune: "ui..hamham" (uita hamham)...Prefera sa spuna hamham decat catel...si asa pentru toate animalele...Nu le pronunta numele doar...se foloseste de onomatopee... Nu face fraze..doar cand are ea chef si alea intortocheate si de neinteles...curios e, ca atunci cand e numai cu sora-mea, invata cuvinte noi...dar cand aparem noi...nu vrea sa le mai repete sau sa mai vorbeasca.Incepe sa se alinte...si ajunge tot la limbajul de bebe... nus' ce sa ma mai fac...

Capitolul- mancare: are momente cand mananca cum trebuie si momente cand refuza aproape orice!

O zi cu fii-mea? Am bantuit, aproape o zi intreaga...prin oras, cu fiica-mea, la o "sedinta de shopping"...(sa fiu trandy...daaa?)...Pana la urma, am fost pe langa shooping pentru ca... Mitzu nu mi-a acordat nici o sansa......Numai cu ochii pe ea a trebuit sa stau...caci ajunsese in faza in care lua umerasele de pe suport si se ascundea in cabina de proba sa probeze hainele...De precizat, ca erau haine pentru domnisoare si doamne si nu pentru copii...Sa nu mai spun ca si-a pus un sutien in dreptul pieptului si a inceput sa strige, prin magazin: "Wawaaaaa! Ui a shi eeeu " (Traducere: Ioanaaaa, uite am si euuu!) Toate privirile erau atintite spre noi! Iar la Leonardo, dupa ce s-a plictisit de probat tot felul de pantofi...NUMAI cu tocuri...gresia a devenit un prilej de a patina... Isi lua avant si... Sa ma fi vazut ce slalom faceam printre ceilalti clienti, ca sa o pot prinde...ca incepuse sa-i placa si se ascundea dupa rafturi si se amuza copios...La fel si ceilalti clienti... Ce-i drept si eu ma amuzam...dar mai cu juma' de gura...ca-mi venea sa ... Iar rezultatul sedintei de cumparaturi a fost o durere de cap GROAZNICA...si, fara cumparaturi....Doar fii-mea s-a ales cu o pereche de incaltaminte...caci, atunci cand a venit vorba de ea a stat sfintisor...
Eh...ce parere ai acu'...?!

Katty, La multi ani, surorii tale! Cu intarizere ce-i drept...
Referitor la cadou...cred ca ideea Catutzei e minunata! Si daca ai gasi o poza care sa nu fie, neaparat recenta...ceva care sa va emotioneze pe amandoua, deopotriva... In urma cu doi ani, i-am facut, sora-mii, cadou o rama din argint cu o poza de cand aveam 5 anisori, eu, si 12, ea! Imbracate in rochitele, sora-mea ma tinea, strans, in brate! A fost foarte frumoasa si placuta surpriza intrucat, era singura poza, din copilarie, in care eram doar noi doua, singure... Iar, sora-mea uitase de acea poza!

Am vazut checul! Arata bestial! Cred ca e si foarte buuun! Te felicit!

Catutza, sa porti sanatoasa rochia...Cum ai descris-o...sunt sigura ca e finuta, discreta si eleganta! Abia astept sa te vad in poze, imbracata cu ea!

Lilia, imi pare bine de cunostinta! Mercic pentru aprecieri!


Annie, sper sa-ti fi trecut durerea de cap... stiu cum e... GROAZNIC!
Multa sanatate!
Am vazut pozele! Foarte frumoase! Atat cele de la piscina cat si cele de pe plaja! Ai un baietel foarte frumusel! Si, nici tu mamico, nu esti mai departe! Felicitari!

Ah..si te felicit pentru banutii castigati! La cat mai multi!

Daria, sper sa fi rezolvat problema cu durerea dentara! Nasoala treaba si cu dintii...si durerile pricinuite de ei...
Am vazut pozele cu Giulia si..."micutul" prieten! Frumosi protagonistii!


Ledi, ma bucur ca David e bine si nu au fost urmari neplacute in urma cazaturii!
Am vazut si pozele cu voi! Suntei minunati toti trei! Casa de piatra, sa fie intr-un ceas bun si mutarea voastra in casa noua!

Adi, multa sanatate Catalinei! Bafta la concursurile ce vor urma! Ai o fetita extraordinara! Sunteti de apreciat amandoua!
Cat despre rochite...nu mai spun nimic...sunt oameni si...oameni...din pacate!


Dodo, sa va traiasca micuta crestina! De multa sanatate, bucurii si impliniri sa aiba parte!
Am vazut pozele! SUPERBA MICUTA, ISABELLA !!!!!! Fara termen de comparatie!
Mi-au placut si strampii......Eh, o adevarata domnisorica!
Iar, Bogdan, fratiorul, cu nimic mai prejos! Doi copii minunati!


O zi buna in continuare, fetelor! Am sa intru, mai tarziu...sa postez cateva poze cu noi...Poate vreti sa ne mai vedeti!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata ?

eu tot cu durerea de cap, am luat ceva si m-a mai lasat ( un perete in freza)


ioana bine ca nu ne-ai uitat super distractie ai la cumparaturi, tot de asta ii spun si eu lu al meu sa mai merg si singura prin mall, sa-mi tihneasca privitul, ca nu prea cumpar fara el (motive obiective - subiective) decat daca doar mi se pune pata rau pe ceva

super moda Mariei tale ? eu cu Clau am facut in felul urmator, scos afara fara papmers , chilot + pantalonas, pana s-a scapat pe el si a ramas speriat, apoi cerea la WC, fara colacel, si dupa 2 sapt facea din picioare, sau iesea afara la coltul casea ...deh mandrete barbateasca


dany cum au fost cu tezele ? si despre nebunica ta si ipostazele in care se pozeaza stii de siteul asta? LOLCATS? eu una deja o vedeam pe site

Al meu sot pleaca maine in Egipt, nush pt cat timp , sper sa fie acasa de ziua ui Clau

pup, revin !

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata, neata, neata!!!

Yoanna, bine ai revenit!!! E tare scumpica fetita ta, mi-au placut/m-au amuzat povestirile tale despre shopping...cred ca ai avut ceva de alergat dupa ea! Cat despre vorbit, olita, mancat...eu zic sa nu te agiti, probabil va veni si vremea lor...cu olita poti face cum a zis Annie, e metoda cea mai folosita, s-o lasi fara pampers, mai ales ca e cald...n-o sa-i placa sa se simta uda si va cere ea olita! Cu vorbitul, trebuie s-o ajutati sa vorbiti voi corect in primul rand (poate chiar faceti asa deja), sa nu folositi onomatopee, eventual sa va faceti ca nu intelegeti ce spune cand vorbeste asa...haioasa poza cu olita!

Adi, cred ca am pierdut pe undeva cand ai scris despre degete si despre facptul ca te-ai oparit, imi pare rau, cred ca a fost groaznic, e bine ca esti aproape vindecata!!!
Am inteles cu slimul e altceva...bine ca mi-ai zis de alealalte ca-s prostii!

Annie, nasol cu durerea de cap, am si eu din cand in cand si sunt groaznice, mai ales cand te culci cu ele si te trezesti cu ele...sper sa-ti treaca...pe mine ma ajuta mult un masaj cervical puternic de la sot, saracul imi face tot timpul...si sa stii ca ma lasa durerea...simpatice matele din linkul ala...sunt de vazut toate paginile...n-am vazut decat vre-o 2...

Ledi, sigur e bine dezvoltat David, n-ai ce sa-ti faci griji!!!

La noi e cald de tot...de cateva nopti dormim cu geamurile deschise, suntem chiar la strada si noaptea e groaznic, clacsoane...ferrariuri, lamborghiniuri, harleiuri, scrisnit de roti, ambalari de motoare...ii apuca noaptea fix la 11,30, 1,30 cam asa...
Picioarele mele sunt si azi VARZA, am peste tot rani, si la degete si in spate si pe deasupra intr-un loc...azi mi-am luat cei mai comozi pantofi din garderoba mea...dar ma ating prin locurile respective, si chiar daca am pus plasturi...e vai de mine...cred ca trebuia sa vin desculta sau in papuci! Dar oricum e o idee mai bine decat ieri!

tot !!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

katty of, incearca asta http://www.drscholls.com/drscholls/conditions/shoerubbingfriction.jsp


sper sa mearga linkul


------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutari..

Eu sant dupa a doua noapte nedormita.Nu-s ce am ,tare ma mai foiesc,cred ca probleme cu tensiunea,ca-mi fasaie intr-o ureche,se umfla mainile,ma doare si-mi pulseaza capul,ma dor okii..o fi de la pastile..o fi de la caldura ca si la noi a fost atat de cald noptile astea..

Katty,tare rau e cu basici la picioare,am patit-o si eu saptamana trecuta cu o pereche de saboti .Nu erau noi,ii am de anul trecut da' nu stiu ce i-a apucat,m-au ros de m-au zapacit,mi-am pus patru plasturi pe drum la o farmacie si tot am cate trei basici de picior.

Ioana,multumim.
tare frumos povestesti..si pozica e faina.
Catalina facea la fel,olita era de pus pe cap sau de jucat cu ea,se maia seza dar imbracata,daca cumva o puneam dezbracata pe ea urlaa..
Sa faca la olita am invatat-o tot asa,am lasat-o doar in pantalonasi .

Intru si eu in clubul celor cu dureri de cap sau migrana ce o fi,ma doare cap[ul de ieri ,cu tot cu oki si nu-mi mai trece..

Gabi,superba printesa ta,iar ciorapeii cu danteluta la fundulet...:)
Sa va traiasca micuta crestina!

Daria , ce ai facut la dentist?


Ma duc sa pregatesc ceva de papa,noi stam si azi in casa,poate poate ii trece raceala asta (si afara s-au anuntat 28 de gradeee..:( )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Semnez iar rapid
Ieri am facut un draq, sunt pe antibiotic sa poata face ceva ca durea rau di tat
Ioana, superba
Revin


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

neatza si de la noi.
Daria,imi pare rau ca ai probleme cu dintii.Sper sa treaca repede,repede.Giulia cum mai e?Ce mai face?

Ioana,superba.Imi place sa te citesc.

Annie,pana la urma cum mai sunteti?tu cu sotul?Plecati,nu plecati?

Adi,sanatate multa.

Pupam intreaga gasca.Noi suntem tare activi azi,nu prea servim nani,asa ca prevad o zi lungaaaaa si obositoare rau.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Annie, multam, par tare interesante produsele scholl pe care mi le-ai aratat, numai ca trebuie sa caut in farmacie...sper sa fie si la noi!
Daria, iar te streseaza shefii?
Adriana, da-i cu , masaj, pastile...trebuie sa treaca durerea!!!! Cum e Catalina, ziceai ceva de raceala, nici o imbunatatire?
Ledi, ziua lunga si obositoare se rezolva cu scobitori/proptele la ochi!!!Ti-i tine deschisi! In rest ...bine ca e activ!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Buna, buna

Azi sunt si eu in dispozitie tare buna. Nu stiu ce am, imi vine sa cant in continuu, mi-am pus castile si ma abtin sa nu mormai sa deranjez fetele din birou. Mi-am luat azi de la o babutza niste floricele roz, micute( nu stiu cum le zice), dar e asa placut sa ai flori pe birou.

Katty, da, eu stiu ca de cate ori te-am vazut erai in dispozitie buna si vesela. Tu vrei sa mai slabesti?

Daria, daca el e '' el'' m-am intors repede la poze sa mai vad o data si e
Sanatate multa tie, sa scapi cat mai repede de problema cu dintii. De ce antibiotic, era infectie mare acolo?

Gabi, pozele sunt superbe!!! Le-am admirat pe ambele albume. Frumoasa printesa!

Annie, zambeste! Si o data cu buna dispozitia trece si durerea de cap Am vazut si pozele voastre, sunteti tare frumosi. In prima faza am crezut ca tu esti care ii da foc fakirului( pentru ca in poza cu tine esti tot in negru) pe urma am vazut ca nu sunt aceleasi haine

Ioana, sanatate sotului. Frumos povestesti despre Mitzu. Cred ca suntem in stare sa scriem carti despre copiii nostri, la cate am avea de spus.
Si eu cred ca si Katty, ca e important sa continuati sa vorbeti corect cu ea. chiar daca ea zice '' ham ham'' tu zici '' ce? nu inteleg, aa da, e un catel''

Raluca, pozele sunt.. de poveste!! magnifice! Lalele sunt superbe, iar orhideele m-au dat gata( in special una alb cu rosu de care m-am indragostit)

Adi, sanatate multa tie. Imi pare rau ca nu te simti bine. Sper sa va reveniti si tu si Catalina.

Azi avem sedinta la gradi, deci plec mai devreme. Dar voi recupera in alta zi timpul pierdut. Lucrul oricum tot eu trebuie sa mi-l fac si de lucru e muuult.
Vroiam sa fac azi musaca, dar nu stiu daca mai apuc daca merg si la sedinta. Vedem :)
va pupic sa aveti o zi cat mai frumoasa.
Mai am de recuperat niste poze, sper sa reusesc diseara deja.
Am uitat sa va zic: astept de acasa un mic pachet in care e si o cutie de bombo din Moldova, abia astept( ca tot vorbeam de slabit.


Mergi la inceput