Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

ancadragoman, am vazut ca vrei sa ajuti 2 fetite nascute in martie. Eu am pe bb nacsut in martie, pe 11...deci as avea cateva hainute de dat, daca le-or mai veni, daca sunt nascute mai spre sfarsit, poate sunt mai micute daca sunt gemene.....te rog sa ma contactezi daca vrei sa le iei de la mine.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor, vad in lista o gramada de lucruri de dat..cele care ajutati bb mai mici, de ce nu luati si trimiteti si lucruri pt peste cateva luni, chiar daca acum sunt mai mari ( ma refer la hainute). Doar tot vor avea nevoie si peste cateva luni-1 an de haine. Am vazut o gramada in lista, care sunt probabil de luni bune anuntate acolo si nu le-a luat nimeni. E pacat, daca oamenii le ofera. Ma gandesc ca cei care au nevoie de ajutor ACUM cresc repede si au nevoie si de lucruri mai mari.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Am dat azi carutul pentru vecina Simonei( bombonika12)
Urmeaza, daca vrea Simona, sa imi dea datele vecinei. In cazul in care se confirma situatia dificila a vecinei si chiar si a Simonei, poate le includem si pe ele in listuta de pe prima pagina.
O sa o rog pe Daniela sa scoata din lista caruciorul de la mine si marsupiul.
Numai bine tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Adda,daca o faci sau nu este treaba ta si nu ar trebui sa te judece nimeni,ok?Nu trebuie sa-ti ceri scuze pentru ca,ca mama,doresti sa-i asiguri copilului o viata mai buna! Eu totusi sper sa reusesti sa faci altceva!Succes!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!
Am spus si nu mai vreau sa repet de mii de ori a te interesa nu inseamna a face acel lucru .Nu cred ca e rau daca aflu parerea mai multor persoane. Orcum inclin cam 15% pt a face acest lucru asa ca eu doar vreau sa aflu si parerea celor din jur. Nu inseamna ca imi mnvoi da copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

ancadragoman,eu zic ca ar fi mai simplu sa le trimit direct lor,sa nu mai cari coletul acasa si iar sa-l trimiti-pt. mine e bine oricum.

adda_lili,asa cum a spus si LauraNicole,in momentul in care ai dat copilul Directiei pt protectia copilului,tu nu mai ai dreptul de a decide pt el si poate fi dat altei persoane.am lucrat in domeniu si ceea ce spune vaninaa nu e legal,dar e bine ca te interesezi inainte de a lua o decizie.

Debi,mami de Bianca(06.1999)si Andreea(08.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

Sunt deacord sa ii dau lui LiliaToma datele vecinei mele si chiar ale mele !!! O sa i le transmit pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Citat:
citat din mesajul lui mistral

ancadragoman,eu zic ca ar fi mai simplu sa le trimit direct lor,sa nu mai cari coletul acasa si iar sa-l trimiti-pt. mine e bine oricum.

adda_lili,asa cum a spus si LauraNicole,in momentul in care ai dat copilul Directiei pt protectia copilului,tu nu mai ai dreptul de a decide pt el si poate fi dat altei persoane.am lucrat in domeniu si ceea ce spune vaninaa nu e legal,dar e bine ca te interesezi inainte de a lua o decizie.

Debi,mami de Bianca(06.1999)si Andreea(08.2001)
Multumesc tuturor persoanelor care imi ofera un sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vaninaaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui adda_lili

Citat:
citat din mesajul lui vaninaaa

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Citat:
citat din mesajul lui adda_lili

Fetelor va rog din tot sufletul datimi un sfat poate voi ati mai auzit de cazuri de astea EU as da baietelul in plasament mamei mele dar mie tare frica sa nu mil ia (adic sa il dea la alcineva) ca ma descurc foarte greu cu banii si mama are o pensie de 3 mil . Nustiu poate cineva a mai auzit de asa ceva si stie cum se face dar eu nu vreau sal dau decat mamei. Va rog datimi un sfat.



Sub nici o forma nu o face !Contacteaza-ma pe e-mail si-ti spun mai multe :nickysweet4u @ yahoo . com Am pus spatii ca sa nu mi se ia adresa de vre-un program de spam .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!


Ma scuzati ca ma bag asa in seama : dar cum poti sa ii spui sa nu faca asta sub nicio forma? e mai bine sa traiasca doar din 2 milioane? Eu am mai auzit un caz din acesta in care unchii unei mamici au luat in plasament copilul mic, si nu e nicio problema, tot mama lui il creste dar are niste bani in plus.
Ai putea sa dai niste explicatii si aici pe forum? Sunt curioasa care sunt dezavantajele?

vanina matusa ta de unde este as vrea sa vb personal cu ia poate e tot din iasi Ai putea sa ma pui in legatura cu ia. Eu doar vreau sa ma interesez care sunt conditiile si riscurile nu inseamna ca si fac asta.


Nu e matusa mea, eu stiam un caz tot de pe net, dar am vb astazi cu LauraNicole si m-a lamurit. Mai bine nu risca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Adda,stai linistita ca nu toate ne-am nascut invatate .

Bombonica,asa cred ca e cel mai bine .


Dragelor care aveti hainute pentru un an , un an jumate de dat , va rog eu mult sa o ajutati pe Adda .Poate o facem sa mai uite de necazuri !

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

LiliaToma iti multumesc foarte mult pentru carut.

Mergi la inceput