Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-10

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Selene_Bunny, este dulcica, asa ca de obicei. Un suflet cum rar intalnesti. Culmea, nu a reactionat nicio alta persoana care detinea deja hainute ce nu mai avea ce face cu ele, ci a cumparat ea, care are copil mult mai mic decat baietelul acesta de 1 an. Dumnezeu o va rasplati dupa faptele sale bune. Joi, de Sf. Constantin voi merge cu sotul meu sa-i duc ce am mai cumparat eu caci e chiar ziua taticului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Am niste hainute pentru 3-4 ani,baiatel.Cum procedez sa le donez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Adda,stai linistita ca nu toate ne-am nascut invatate .

Bombonica,asa cred ca e cel mai bine .


Dragelor care aveti hainute pentru un an , un an jumate de dat , va rog eu mult sa o ajutati pe Adda .Poate o facem sa mai uite de necazuri !

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!
Multumesc tare mult pt ms. Esti o dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

malta, multumesc de aprecieri, mie imi place mult sa merg la cumparaturi pentru copii si parca ma simt mai bine daca, in loc sa imi cumpar mie tot felul de prostioare comestibile, fac un gest omenesc.

Acum, am vazut in lista de pe prima pagina a fiecarui capitol mai multe ID-uri (utilizatori) care doneaza hainute, chiar si pentru 1 - 2 - 3 ani. Insa, de cand citesc si acest forum, nu am vazut niciodata pe niciuna dintre respectivele fete sa raspunda solicitarilor de ajutor. Ce se intampla cu ele? Mai sunt sau nu disponibile acele ajutoare?

Daca raspunsurile sunt facute prin PM, atunci e de inteles, daca nu... Ma gandesc ca rolul listei aceleia este de a sti, exact, cine si ce doneaza, dar si de a putea contacta / de a putea fi contactati de respectivele persoane...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mey , eu de oferit acum nu prea am decat ce ii raman mici Picei mele adica pentru fetite de 10-11 ani .In iulie,cand o voi lua aici voi avea de dat mult mai multe pentru ca nu ma car cu toate tzoalele ei cu avionul dar mi-e teama ca nu voi avea timp sa le trimit prin posta si maica-mea nici atat .Cine are nevoie de alea va trebui sa se duca personal la ai mei sa le ia .De asemenea sunt sigura ca voi avea si haine de dama (mai grasutza ca io-s rotunda ) .
Ce am avut pentru copii mai mici , am dat .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Are cineva nevoie de hainute 0-3 luni si 3-6 luni? Multe. Body, pantalonasi cu picior, bluzite de casa, sosete, palarii si diverse?? As prefera in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Mey , eu de oferit acum nu prea am decat ce ii raman mici Picei mele adica pentru fetite de 10-11 ani .In iulie,cand o voi lua aici voi avea de dat mult mai multe pentru ca nu ma car cu toate tzoalele ei cu avionul dar mi-e teama ca nu voi avea timp sa le trimit prin posta si maica-mea nici atat .Cine are nevoie de alea va trebui sa se duca personal la ai mei sa le ia .De asemenea sunt sigura ca voi avea si haine de dama (mai grasutza ca io-s rotunda ) .
Ce am avut pentru copii mai mici , am dat .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!



Laura, eu stiu o fetita de 9 ani, inaltuta, care ar avea nevoie de hainute. Pot sa dau pe PM mai multe amanunte.





"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Miriama,le dau cu mare placere fetitei respective dar...cum?Eu ajung in tara in iulie (mai ajung eu si sapt viitoare dar doar pentru 2 zile pentru ca e ziua fie-mii si a maica-mii si iti dai seama ca nu voi avea nici timp si nici chef sa ma ocup de alea) si atunci voi face o selectie la sange .Acum si pana in iulie mai e o luna jumate deci n-ar fi prea mult .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Laura, te rog asteapta o zi-doua sa iau legatura cu mamica respectiva fiindca nu am acordul ei pentru o astfel de actiune si n-as vrea sa fac de capul meu, desi stiu ca ar avea nevoie. Iti voi comunica ce si cum.
Iti doresc o zi buna.




"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

ancadragoman, am vazut ca vrei sa ajuti 2 fetite nascute in martie. Eu am pe bb nacsut in martie, pe 11...deci as avea cateva hainute de dat, daca le-or mai veni, daca sunt nascute mai spre sfarsit, poate sunt mai micute daca sunt gemene.....te rog sa ma contactezi daca vrei sa le iei de la mine.

Mami de fetita si de baietel



Buna si multumesc pentru hainute,dar ma gandesc sa nu le iau degeaba si sa le fie micute,mai bine le dai unor copilasi mai micuti sa se bucure de ele.Mersi mult

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput