Burtici fericite de septembrie-octombrie (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Buna,

Eu sunt Ruxi, am 2 fetite de 2 si 6 ani si acum, Doamne-Doamne ne-a facut o surpriza mare, mare si neasteptata si sunt insarcinata in 20 de saptamani cu un baietel.
Toate sarcinile am fost pe dc, chiar la primul dc inca dinainte sa fiu insarcinata cu Clara, am fost printre pionieri:)
De data asta am amanat mult pana sa ma inscriu pe listuta de burtici, in primul rand din lipsa de timp (2 copii, sot, serviciu solicitant, casa, etc :) ) si in al doilea rand am avut asa o retinere, am vrut sa trec cu bine de primul trimestru si sa ma asigur ca totul este bine.
Deci, acum, daca ma primiti, as vrea si eu sa ma inscriu pe listuta voastra:
data nasterii: 5 apr 1973
data ultimei menstr: 26.12.2008
data probabila a nasterii: 27 sept-1 oct 2009
in burtica - baietel: Victor Stefan
deja mamica de 2 fetite minunate:Clara si Timeea

va pup si sper sa pot intra mai des sa vorbim


Ruxi cu Timeea aricelul, 21 dec 2006 si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

ah si am uitat sa va spun ca in plimbarile noastre foarte lungi...intr-o seara am dat de o gasca de pesti di travestiti, chiar in centurl orasului...ne-am trezit in mijlocul lor...unii chiar facand cu ochiul lui sergiu...ne-am carat rpd de acolo...dar a fost asa socant...nici macar in bucuresti nu vezi asa ceva in centrul orasului.

si daca mai imi aduc aminte ceva...va spun...ah, multi caini vagabonzi, pasnici si draguti, in grija primariei si multe, multe pisici. Ne asemanam mult si cu ei :)

MangaGirl :-) 20+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iuliapapusa si celelalte fete:
1. mailul comun este o adresa de mail, pe yahoo, unde puteti intra si citi informatii folositaore si daca aveti ceva materiale le puteti trimite acolo pentru a fi citite de celelalte fete.
Adresa este si pe prima pagina: sept_oct2009

2. pe webshots intri cu aceeasi parola ca la adresa de mail pe care o vei primi pe privat. Acolo poti sa creezi un album cu numele tau si sa iti incarci poze sa te vedem....sau doar sa ne admiri pe noi

Iti trimit eu si parola

Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

monica_dicut - cum vrei tu sa am ochii?? Nu ma pricep, insa am ceva strabism Vad ca tu ti-ai facut poze cu burtica singurica in oglinda... cred ca-ti voi urma exemplu ca daca ma las in baza la sot... nu prind nici o poza ca nu-i place sa le faca.
Eu nu prea ma pricep sa va scriu, mai mult va bucur de voi si de ce povestiti. Mi-ar fi placut sa va cunosc si eu maine in Cismigiu, nasa mea de botez locuieste foarte aproape de acest parc... insa eu ajung asa de rar in BUcuresti.
Stiti cumva daca vine si la Iasi expo-baby?? Va pup pe toate si sa stiti ca sunt si eu undeva in umbra, va urmaresc, ma amuz si rad de una singura pe acasa sau pe la birou, dar prind asa putin timp linsitit sa va scriu


Doamne ajuta!
16+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

MangaGirl ati nimerit printre baietii veseli ...ooopssss
Asta nu stiam despre greci ...interesant.....
La ce ora incepe "basul si cu toba mare" ? ca acum e Treistariu si mi se face greata ...ca nu-l pot suporta pe acest baietzel

Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

MangaGirl ati nimerit printre baietii veseli ...ooopssss
Asta nu stiam despre greci ...interesant.....
La ce ora incepe "basul si cu toba mare" ? ca acum e Treistariu si mi se face greata ...ca nu-l pot suporta pe acest baietzel

Cea mai fericita 23 + cu

acum dk ascuti...il poti auzi. in seara asta are si un invitat.

MangaGirl :-) 20+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Da...a inceput



Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Bine ai venit Ruxi! 2 fetite si un baietel in burtica...felicitari!
Eu incerc de vreo 2 ore sa imi pun poze la semnatura....sa vedem daca mi-a iesit...daca nu, revin maine. Va ! Noapte buna!


Mi-a iesit! ce bine! sunt putin amestecate pozele, dar sunt si 2 "cadre" cu minunea noastra...si cateva cu burtica!

Dana 19s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


salutari burtici frumoase

Ma bucur ca sunteti bine (cu exceptia fetelor racite carora le urez insanatosire grabnica ) si felicit noile posesoare de carucioare colorate .

Merci ca v-ati gandit la mine. Noi suntem bine, crestem si asteptam cu mare interes eco morfologica de joia viitoare. Ma uimiti cu cate detalii stiti voi despre tot ce se intampla in saarcina. Eu primesc putine informatii, mai retin ce spune doctorita in timpul ecografiilor, dar in rest daca aud ca totul e bine, sunt multumita.

Am reusit sa-mi iau cateva zile libere sa ma odihnesc ca ma disperasera astia la munca. De 3 saptamani tot in stres stateam, nu mai puteam continua asa. Deci pana joia viitoare sunt libera .

Fetele din Bucuresti, neaparat sa ne aratati si noua poze de la intalnire si sa ne povestiti cum a fost. As fi vrut sa fie si eu acolo.....dar locuiesc cam departe

Am fost si eu zilele trecute sa ma uit la magazinele pt copii. M-am inarmat cu o lista si treceam alaturi preturi, oferte, impresii etc. Cu mult efort m-am abtinut de la cumparat hainite. Am zis ca macar sa astept sa-mi confirme joia viitoare ca e fetita si dupa aia ne destrabalam la cumparaturi. Toate lucrusoarele sunt atat de frumoase!!

Lutoniana, eu nu prea am inteles cum vin oamenii si iti ofera lucruri pt bb. Adica necunoscuti, asa, pur si simplu? Oricum, frumos din partea lor, cred ca esti in extaz cand cercetezi cadourile . Ce vroiam sa-ti zic cu privire la sexul lui bb, la mine s-a nimerit predictia calendarului chinezesc si cea cu bataile inimii (mai accelerate la fetite). Sper sa fie baietel cum vrei tu

MangaGirl, ce radio? Imi dai link-ul please. Eu mai ascult radio3online une este stocata multa muzica romaneasca. Ma bucur ca te-ai relaxat putin in vacanta, asteptam sa vedem pozele. Eu din pacate nu ma pot lauda cu excursii prin Europa, dar vine si timpul lor

ma duc sa mai citesc, parca mai vroiam sa spun ceva....

pupici dulci la toate burticile


20+


in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Am pus si niste poze mai recente... de fapt si astea sunt de la o nunta de la sfarsit de ianuarie, chiar inainte de a ramane
ruxi - bine ai venit la noi Ce frumoasa familie trebuie sa ai si cu fetite asa marisoare, se vor bucura sa aiba grija de baietel mic bebe. Eu sunt din familie cu 4 copii: primele 2 fete, un baiat si la sfarsit o mezina de toata frumusetea (nu sunt eu aia, eu sunt cea mai "inteleapta" ca sa nu zic batrana din toti). Si eu cand s-a nascut fratele meu aveam cam 5 anisori si am fost taaare incantata, prima intrebare a fost daca nu musca

Doamne ajuta!
16+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput