Burtici fericite de septembrie-octombrie (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



biaz, monikus da, si pe mine ma enerveaza tare atitudinea unora .. ce or fi asa interesati de sexul copiilor nostri, chiar nu pot intelege. eu cred ca le ziceam vreo doua colegilor, respectiv soacrei ... in loc sa se bucure, ei incep cu aberatii din astea ..

monica am inteles .. poate e doar o faza la mine, sper sa treaca .. multumesc de raspuns!

monikus scoatem agitatele la inaintare .. te asteptam cu vesti bune de la eco si cu ce carucior doresti tu!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 19+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

anaconda, ma bucur foarte tare sa aud ca totul a decurs bine. Sper sa fie totul bine pentru toate. Oricum, cred ca toate ar trebui sa il punem pe bebe din burtica pe primul loc si daca dna dr spune sa stam linistite, pai asa sa facem.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Elle, mie mi-a cazut rau parul dupa ce am nascut pana in secunda in care am ramas insarcinata, adica vreo 4 luni. Din momentul ala nu mi-a mai cazut niciun fir macar. Dar in cele 4 luni mi-a cazut cat pentru 4 ani, atat de rau incat nici macar nu se mai increteste, sta ca o pleasca, s-a dus tot Atunci incepusem sa iau Supradyn ca poate poate dar no chance...aaa si mi-a ramas si foarte foarte aspru, nu se mai aseaza in niciun fel... oribil



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Ce ciudat, si mie dupa prima sarcina nu mi s-a mai incretit parul asa de tare. Acum e aproape drept iar in fotografiile de la nunta aveam niste zulufi de toata lumea zicea ca mi-am facut permanent. Nu inteleg cum se poate modifica astfel structura firului de par. Eu stiam ca aspectul ondulat sau cret tine de forma firului pe transversala (adica rotunda, plata, ovala). Ce legatura are asta cu sarcina, nu stiu. Oricum, raportat la acum 5 ani, sa zicem, am cam jumatate din volumul de par.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Bravo, anaconda! Acum ca e totul bine sigilat, ai liber la distractie.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Ellenuta, multumesc frumos pentru galerie. Cum ajung acasa va si scriu.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle, multumim de capitol nou! Mie imi cade parul mult, dar asa imi cadea si inainte, de la problemele mele cu tiroida, deci n-am observat acum nici o inrautatire, nici o imbunatatire. Chiar ma miram, pentru ca pe net spune ca in functie de hormonii de sarcina, la unele femei devine mai frumos, la unele mai urat, si ma miram ca la mine nu vad nici o schimbare.

monikus, succes la eco!

Bia, ce ametita colega, isi proiecta visele asupra ta! Stiu ca noi vrem ca bebeii sa fie sanatosi, si in rest nu ne interesa, dar exista posibilitatea ca tu chiar sa-ti doresti inca un baiat! Ofof... Bine ca i-ai zis-o, ca eu raman nervoasa daca in astfel de situatii nu reusesc sa dau replica!

anaconda bine ca ai trecut cu bine! Doamne ajuta pe mai departe!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

raluk

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Va reamintesc de rugamintea mea: spuneti-mi ce va cumparati de la Baby Expo, daca gasiti o afacere foarte buna. Ca poate reusesc sa ajung cand vine la Cluj in iunie.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Am o nelamurire..stie cineva despre faptul ca nu ar fi indicate in sarcina, cremele cu protectie solara? ; ma refer la cele pentru fata, ca eu din acestea folosesc..am una de la ivatherm cu protectie 20 (anti UVA+anti UVB)pe care o folosesc de fiecare data cand ies afara, adica zilnic..parca imi este greu sa cred ca ar fi daunatoare..sau?

Astazi este o zi mare si pentru noi..il vedem pe bebe..si poate sta frumos si ne arata ce minune ascunde intre picioruse.
Monikus tu de duci la 13, eu la 15..sa venim cu vesti bune!

Dana 19s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai fetelor, dar inainte de atitudine asta cu "ce pacat ca-s 2 baieti" a foat una si mai tare: "vai de capul meu....2???? pai e greu si cu unul...cu ce ii cresti...o gramada de bani...ce sarcina grea o sa ai....ce greu iti va fi..." de parca as fi cerut ceva cuiva sau as munci pe nasturi. si cat de mult mi-am doarit gemeni, iar Doamne Doamne mi i-a dat, ca sa vina nemernicii sa ma compatimesca si sa isi doreasca ca "poate se resoarbe unul ca sa iti fie mai usor". i-as pe toti.

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput