Burtici fericite de septembrie-octombrie (56)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

si am uitat :anaconda, felicitari pentru broderie

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Si eu as vrea sa merg la Baby Expo de la Cluj; cred ca noi vom studia oferta la patuturi si eventual carucior...nu vrem neaparat sa si cumparam, doar sa comparam putin (intre timp ne mai uitam prin magazine si pe net). La un moment dat ne gandeam sa tragem o fuga pana in Ungaria (in Debrecen)..cineva (care a cumparat deja pentru copil) ne-a spus ca preturile ar fi mult mai bune; nu stiu inca numele magazinului, dar cand aflu, spun!

Dana 19s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Bia, ce ametita colega, isi proiecta visele asupra ta! Stiu ca noi vrem ca bebeii sa fie sanatosi, si in rest nu ne interesa, dar exista posibilitatea ca tu chiar sa-ti doresti inca un baiat! Ofof... Bine ca i-ai zis-o, ca eu raman nervoasa daca in astfel de situatii nu reusesc sa dau replica!

17+


Eu sunt bucuroasa atunci cand reusesc sa ma stapanesc si sa zic in asa fel incat sa nu-si dea seama ca m-a enervat. De data asta n-am reusit. Si mai era si un alt coleg prin apropiere care cred ca si-a bagat degetele in urechi cand m-a auzit.

Multumesc pentru tabelul din capitolul trecut.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Dana, sanatosi sa fie bebeii in rest, cum o vrea Dzeu.

Raluk eu ma duc la Baby expo daca imi arata bebelul putza azi ca sa stiu ce sa cumpar, daca nu imi arata, nu cred ca ma duc. In orice caz, promit sa iti spun ce am vazut interesant daca ajung pe acolo.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Vai Techila! cum poate cineva gandi (dar sa mai si spuna!) ca "poate se resoarbe unul"..mare este gradina Domnului! cred ca as fi ramas interzisa..nu as fi stiut ce sa-i zic (de furie, bineinteles)..i-as fi intors spatele, forever!!

Dana 19s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana, succes si tie la eco! Sa ne spui si cand gasesti ceva ieftin in Ungaria, ca si pana acolo as putea da o fuga. Singura problema e ca nu stiu limba. Cand am fost acolo, la un restaurant, ne-a fost foarte greu, ca ei nu stiu limba engleza. Deci sper sa nu trebuiasca sa-i intreb ceva la carucior, numai sa-l platesc si sa-l iau .

techila ce oameni! Mie mi-ar fi rusine in locul lor si sa gandesc asa ceva, d-apoi sa spun cu voce tare! Voi sunteti mai speciale, mamicile cu gemeni, sunt femei care char isi doresc gemeni. Si chiar daca au impresia ca v-ar fi mai greu, ar putea-o spune prieteneste, oferindu-si sprijinul, nu?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Bia, ce ametita colega, isi proiecta visele asupra ta! Stiu ca noi vrem ca bebeii sa fie sanatosi, si in rest nu ne interesa, dar exista posibilitatea ca tu chiar sa-ti doresti inca un baiat! Ofof... Bine ca i-ai zis-o, ca eu raman nervoasa daca in astfel de situatii nu reusesc sa dau replica!

17+


Eu sunt bucuroasa atunci cand reusesc sa ma stapanesc si sa zic in asa fel incat sa nu-si dea seama ca m-a enervat. De data asta n-am reusit. Si mai era si un alt coleg prin apropiere care cred ca si-a bagat degetele in urechi cand m-a auzit.

Multumesc pentru tabelul din capitolul trecut.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+


Da, nici mie nu-mi place sa aiba satisfactia ca m-au enervat. Dar si tacerea mea socata cred ca i-ar bucura. Asa ca in general, o replica dura spusa cu zambetul pe buze e cea mai buna. Dar si cand imi vine replica buna prea tarziu, ce nervi am

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Buna dimineata!

Am lipsit o zi si voi taaare harnicute ati mai fost. Dar am recuperat si sunt la zi cu cititul! Vad ca multe burtici venit cu vesti bune de la eco, deci sa incepem felicitarile

Daciana, felicitari pt grasunel!
MariaI felicitari pentru !
Danuta1979 felicitari pentru fetita! Si pentru masina
Ioanna81 felicitari pentru dolofan!
Iuliapapusa felicitari pentru fetita!

Si tinem pumni azi pentru
Dana15 si Monikusmulta bafta la eco! Va asteptam cu ce putze va doriti

Anaconda2, ma bucur ca este totul bine!

Si ufff....fetelor nu incepeti sa va certati ca doar este un forum public unde toate burticile sunt asteptate sa isi impartaseasca experientele. Si fiecare are parerile sale in functie de experientele traite! Hai sa ne bucuram de burticile noastre!

Si referitor la marea intalnire, daca nu plec din Buc, voi fi si eu prezenta acolo! Caci va gasesc eu dupa telefonul Monicai ! La ora 11 a ramas?


22+ cu

Iepurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

eu am cumparat carucior si scaune de masina din Debrecen, de la Brendon. acolo este o fata care vorbeste romaneste, pe noi ne-a ajutat fff mult ca nu stim boba ungureste. intr-adevar, pe mine m-au impresionat: lucruri ff frumoase si ieftine. spor la cumparaturi!!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



raluka eu vreau sa ma uit dupa un leganus de la fisher price - ocean wonders. sa vad la ce pret il gasesc. pe net l-am gasit mult mai ieftin. poate si ceva jucarele ptr bb mic mic, un carusel cu baterii .. eu am destul de multe si de la eva dar .. daca as fi la primul bb, m-as uita si dupa o cadita (mie mi se pare tare utila cea cu suport ergonomic), termometru digital, forfecuta, perie par din par natural, patut (lemn sau plastic), sterilizator, biberoane (mie imi plac tare cele de la avent airflex .. nu fac vacuum si bb bea bine din ele), protectie impermeabila pentru patut, perie ptr spalat biberonul, suzete (eva le-a acceptat bine pe cele de la nuk, din cauciuc sub forma de lacrima), carut .. dar toate astea poti sa le iei si din magazine din oras sau chiar de pe net dar sunt un pic mai scumpe. oricum, e bine sa studiezi oferta si sa faci comparatie de preturi cand te duci la BE. am auzit si eu ca-s mai ieftine un ungaria .. voi sunteti acolo, aproape ..

dana foarte buna intrebarea legata de cremele solare .. nici eu nu stiu daca putem folosi, dar ma interesez. facem galerie si pentru tine .. sa vii cu vesti bune!





Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 19+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput