Burtici fericite de septembrie-octombrie (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Ieri m-am intalnit cu o colega care e si ea insarcinata si care voia neaparat sa stie ce e copilul meu. Cand i-am zis ca e baiat s-a aratat dezamagita: "Vai, tot baiat..." Si nu stiu de ce, in momentul ala m-au apucat nervii. Am devenit exasperata de atitudinile astea si i-am zis: "Stii ceva, eu mi-am dorit doi copii si atat. Nu conteaza ceea ce au intre picioare ci ceea ce au in cutia craniana." A facut niste ochi cat cepele la mine. Cred ca ma va ocoli pe viitor. Nu stiu ce m-a apucat ca ma miram si eu de mine in timp ce vorbeam.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

monikus.......nici un kilogram????????
eu am 10....cum ai facut?
Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti


. Astazi dimineata m-am cantarit ca poate ma intreaba dna dr azi la eco cate kg am luat. Eu am si acum greturi si vomit. Asta e solutia. Nu e una tocmai placuta dar..... Oricum, eu sunt abia in 17 sapt. Am timp sa iau de acum incolo.
Va ajung eu din urma stati linistite. Dar burtica mi se vede bine si sunt foarte mandra de ea.


Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Buna dimineata si de la noi, din pacate tot pe fuga!
Fetelor, o lista cu toate cele trebuincioase pentru mami si bebe stiti pe undeva? Ca as vrea sa ma apuc de cumparaturi si nu stiu cu ce sa incep, in afara de patut si carut!
19+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Este o listuta foarte buna pe contul comun.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

bia, ce frumos spui tu acolo

Stiti cum zic eu? Ce ti-e scris, in frunte ti-e pus. Eu clar in asta cred, fiecare cu destinul lui. Fara legatura cu zodiile sau altceva.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai biaz, eu cand am venit prima oara si am zis ca am 2 baieti am auzit-o pe soacra-mea: "aaaaa.....si fetita????" si o gramada de "aaaa, ce pacat ca sunt 2 baieti....era bine daca era si o fata....saraca de tine...." mi s-a scarbit....o gasca de colegi binevoitori pe la colturi: "saraca de ea, ce s-o face cu 2 baieti..." niste scarbe...stii care e replica mea: " nu-i nimic, daca e o sa mai imi iau inca o femela de caine" ca ei toti stiu ca am 2 caini pe care ii iubesc la nebunie. sa vezi atunci revolta in ochii lor
monikus, am auzit ca cica daca ai greturi in sarcina ies copii destepti, asta e partea buna pt tine, partea proasta pt mine este ca eu nu am avut nici macat o data greturi sau stari de voma...oare inseamna ca se fac parlamentari???

va pupa pestii mei!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Elle, mie mi-a cazut rau parul dupa ce am nascut pana in secunda in care am ramas insarcinata, adica vreo 4 luni. Din momentul ala nu mi-a mai cazut niciun fir macar. Dar in cele 4 luni mi-a cazut cat pentru 4 ani, atat de rau incat nici macar nu se mai increteste, sta ca o pleasca, s-a dus tot Atunci incepusem sa iau Supradyn ca poate poate dar no chance...aaa si mi-a ramas si foarte foarte aspru, nu se mai aseaza in niciun fel... oribil



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Bravo Biaz. Cred ca la cat de vulcanica sunt eu i-as fi sarit si la gat. .... Ei glumesc si eu. Dar probabil ca si eu as fi reactionat la fel. Eu chiar sunt curioasa ce-o fi bebelul. La mine la munca au pus colegii pariu. Sper sa nu fie rusinos bebelul azi si sa imi arate putza.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Dragele mele , gata , sunt securizata , mi-a pus lacatzel ieri dr T ! Cerclajul a fost cu anestezie generala , nici nu stiu cand am adormit si cand m-am trezit .. , f ok .
Dupa procedura , am tot sangerat putin , si vad ca se intampla acum iar . Cred ca e ceva normal , ca doar s-a "lucrat" pe acolo . Se curatza locul..
Mi-a dat sa iau 3 zile Augumentin .

Ma intreba Mimika de amnio . Nu , nu am facut-o , asa am decis . La eco de trim 2 de zilele trecute , mi-a zis si Iosup ca dpdv ecografic , bb e f ok . Doar ca ...are undeva la cap un chist de plex coroid de vreun cm, care , spune toata lumea (inclusiv T si Iosup), se resoarbe , si ca ar fi ceva normal..ca inca nu are format in totalitate capsorul (pe interior) . In orice caz , trebuie urmarit , si la urmatoarea eco o sa vedem ce s-a mai intamplat cu acea "formatiune" .

Cat despre statul la pat dupa cerclaj ...Tocmai asta e si ideea cerclajului , de a avea viitoarea mamica o viata cat de cat sociala , nu sa stea numa in pat . Eu oricum acum stau acasa , si mare lucru nu fac . Si daca ies , ies cu masina , nu car , nu merg mult pe jos ..etc . Oricum , o sa incerc sa ma protejez cat pot de tare .

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Techila, eu zic ca din niste mamici sau viitoare mamici asa ca noi toate, nu se poate sa nu iasa copii destepti. Desi, parlamentar trebuie sa recunosc ca nu suna tocmai rau.. In afara de faptul ca sunt injurati de toata lumea, bani iau cu duiumul.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Techilla, si eu am devenit agasata de atitudinile binevoitoare si total lipsite de tact ale celor din jur. Imi doresc copii sanatosi, care sa aiba un caracter frumos, sa-si dezvolte aptitudinile cat mai mult sa ma cucereasca in fiecare zi cu felul lor de a fi si sa ajunga intr-o zi oameni mari integri si independenti. Ceea ce ma uimeste sunt reactiile mele din ultima vreme. As vrea sa tin pe toata lumea departe de burtica mea. Am un instinct de aparare neobisnuit. Nu stiu de ce. Probabil hormonii isi spun cuvantul.

Monica, daca ma provoci la discutie, nu mai fac mancare pana seara si imi raman baietii flamanzi. Eu cred ca omul este creat cu dreptul si capacitatea de a alege. Desi exista nenumarate aspecte pe care nu le poate controla, felul in care reactioneaza la ele este alegerea lui si asta ii modeleaza devenirea.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+

Mergi la inceput