Burtici fericite de septembrie-octombrie (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Anamaria mai vorbeau fetele pe aici despre umflatul picioarelor..trebuie redusa sarea, evitat statul in picioare prea mult si eu, cand mai stau in patuc imi pun picioarele pe perna..asa preventiv, ca inca nu experimentez asta; dar din cate stiu eu este normal in sarcina. Faptul ca ti s-a umflat si fata..nu stiu ce sa zic.. toata fata sau numai pleoapele?

Dana 19s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Anamaria eu nu am prea experimenat asa ceva, dar cumnata cand a fost insarcinata au fost dati cand era foarte umflata, dar nu a facut nimic. A lasat sa treaca de la sine.

17+ cu Eduard Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna dimineata,

Anamaria si mie mi se mai umfla fata ...daca maninc sarat...sau ...mai sarat ca de obicei... adica maninc seara si dimineata este umflata... ia vezi intr-o seara sa maninci mai light (la sare) si vezi cum e dimineata urmatoare.

Pup burticutze

Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata si de la noi

E VINEEEERIIIIIIII!!!



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata!!!este vineri. despre umflat: mie mi se umfla maineile si picioarele, deja vergheta am scos-o si am atarnt-o la gat. fata inca nu, dar am vazut multe burti umflate la fata...nu e exclus si ma astept si eu cat de curand...nu stiu de ce...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neatza si de la mine
La cafeluta nu va mai invit pt ca mi-ati luat-o inainte si apoi, eu nici nu beau cafea.
Regret si eu mica disputa din capitolul trecut dar cred ca nu se va mai intampla pe viitor pt ca stim sa ne respectam unele pe celelalte.
Danuta, sa fie bebita sanatoasa si sa stapaniti masina sanatosi si fara mari peripetii. Iar cat despre intalnire, ar fi dragut sa poti veni si tu mai ales daca stai aproape de parc.
Ioana, sa fie sanatos si sa se faca simtit in burtica cat mai des pt ca asta vrem toate.
Biaz, eu zic ca nu tre sa te alarmezi prea tare ca e micut bebelul. Asa cum ti-au zis si fetele, fiecare copil creste in felul lui. Creste mai repede mai tarziu al tau.
Iulia papusa eu zic sa nu te alarmezi prea tare. Atata timp cat dr spune ca e ok, inseamna ca asa e. Si apoi, nu toate ecografele sunt atat de performante si mai pot gresi si ele saracele la cat de multe gravidute trec pe la el.
Crocodana, eu cred ca nu conteaza zodia. Si eu imi doream sa fie alta zodie la inceput dar asa s-a nimerit. Nu am ramas insarcinata chiar cand mi-am propus eu. Oricum, acum am ajuns la concluzia ca nu e totul sa fie copilul in nu stiu ce zodie. Personalitatea si-o face pe parcurs ajutat de noi, parintii. Nu te amari din cauza asta. Sa fie sanatoasa, asta e cel mai important.

Cat despre umflat, si mie mi se umfla picioarele dar daca le tin ridicate pe un scaun ceva isi mai revin. Eu desi nu am luat inca nici un kg, si mie mi se pare ca mi s-a umflat fata. Din pacate nu stiu nici un remediu.

Azi totusi ma simt destul de in forma, mai ales ca la 1 am programare la TT si imi vad si bebele. Poate n-o fi rusinos si ne arata si putza.

Va doresc o zi excelenta,


Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

monikus.......nici un kilogram????????
eu am 10....cum ai facut?

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi, din pacate tot pe fuga!

Fetelor, o lista cu toate cele trebuincioase pentru mami si bebe stiti pe undeva? Ca as vrea sa ma apuc de cumparaturi si nu stiu cu ce sa incep, in afara de patut si carut!

19+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata si din coltul nostru! Astazi am program de bucatarit si curatenie si abia mai tarziu lucru la calculator, dar tot o sa mai dau cate o raita ca sa mai citesc ce ziceti. Orice femeie insarcinata are nevoie sa se aseze din cand in cand, nu?

Vad ca subiectul de aseara a fost legat de zodii. Eu una, aproape ca nu stiu in ce zodie sunt cu atat mai putin copiii mei. Stiu asa: personalitatea oricarui om e compusa din structuri innascute (genetice, care vin de la parinti) si dobandite (prin educatie, experiente de viata). Credinta ca stelele si corpurile ceresti pot influenta destinul si personalitatea unui om este straveche si tine de credinte si ritualuri primitive, pagane, care s-au pastrat pana la noi, probabil tocmai din dorinta noastra de a dobandi un simt al ordinii, o explicatie pentru ceva ce este, de fapt, prea complex pentru a putea fi explicat cu datele pe care le avem. In esenta, nu va mai stresati cu privire la unghiul in care va fi asezat Venus cand veti naste. Daca e ceva sigur, e faptul ca personalitatea copiilor vostri va purta amprenta voastra in urma educatiei pe care sunt sigura ca va veti stradui sa le-o dati cat mai frumos.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata burtici,

dana, anamaria multumim de cafea si suc!

anamaria eu dupa ce mananc sarat seara, ma trezesc cu fata umflata .. acum doua seri m-a pus necuratu' sa rontai niste semnite alka .. m-am trezit umflata la fata si nu am reusit sa-mi mai pun nici verigheta .. incearca sa reduci sarea si produsele care contin sare, cand stai jos, sa incerci sa ridici picioarele pe ceva sa nu stai cu ele atarnate ..

nu stiu daca ati vazut ca intrebam daca si voua va cade parul? mie imi cade cam mult si mi-e ca in ritmul asta chelesc .. la eva nu am avut problema asta .. acum ce ma fac?

biaz declaratiile le poti trimite prin posta cu confirmare de primire, asta ca sa fii tu sigura si sa nu poate cei de la administratie sa spuna ca nu l-au primit .. caci se mai intampla. si sa stii ca, daca mai zici ca bb al tau e slab, vin cu shalpu' dupa tine .. fiecare bblus se dezvolta in ritmul lui. in plus, si ecograful are o marja de eroare .. asa ca .. nu-ti mai face griji!

monica ce de hainute i-ai luat lui atomix! o sa fie un bebelus tare la moda si elegant! m-am uitat si eu in catalogul lor si m-am topit ..

mangagirl n-ai scapat inca de dentist .. uff .. imi pare rau. cel putin, sper ca nu mai ai dureri. tin pumnii sa iasa bine analizele hormonale si sa nu fie nevoie sa iei pastile.

selen nu stiu daca sunt mai multe gravidute, dar, avand in vedere starea in care ne aflam .. suntem mult mai atente la burtici .. erau si pana acum, insa, nu le bagam in seama asa mult .. asa am patit la sarcina cu eva .. dintr-o data, peste tot vedeam numai ..

crocodana si eu imi doream alta zodie, nu balanta, cum va iesi nazdrvanici .. dar, asta e .. nu le putem programa chiar pe toate. as fi vrut sa am copii berbec sau leu .. nu a fost sa fie .. unul e capricorn si celalalt va fi balanta. sincer, eu cred ca asa cum iti cresti copilul, cum il educi, asa o sa-l si ai .. desigur ca mai e si partea de genetica, dar per ansambul, personalitatea copilului se dezvolta armonios daca are si mediul necesar.

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 19+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput