Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

, si ... si tot sunt...

serviti, serviti si buna dimineata!

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Declar succes total ananas si para,200 ml hapaiti in 5 minute!


Carla deci go for it!


Luminita sarumana,banana am vrut sa pun si eu dar nu a mai avut luca rabdare sa o maruntesc asa ca i-am dat repede ananasul cu para,maine bag si banana.

Andy si Luca la fel se odihneste,pune capul jos si sta cateva secunde,e asa de dulce si face chestia asta mai ales dupa ce se joaca si se chinuie sa merga de-a busilea,eu cred ca este normal,nu mi s-a parut nimic dubios.



de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Luminita incerca paragripe daca vrei tot homeopate,mie mi s-a parut mai bun ca oscillo,sunt pastilute care se sug o data la o ora jumate 2.Sanatate!



de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neatza!

la multe lunite pt. sarbatoritii de 14, Ania si pentru cei de 15.


Felicia, nu ne mai vedem maine ca mi-au venit rusii ... Am sunat de ieri si am anulat spunandu-le si motivul.

Sofiei nu i-a placut piureul in care i-am pus rosie, asa ca mai astept. capsuni, kiwi ink nu. gluden, da, de 2-3 zile ca-i dau "5 cereale" de la nestle- cam 4-5 lingurite pe zi

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neata!

Multumim fetelor pentru aprecieri!
Leusorul doarme asa ca am timp sa va spun ce am la cuptor

Budinca de mere cu orez
Am uns o craticioara cu putin unt, am pun un strat de mere taiate felii peste care am presarat orez, apoi iar mere, iar am presarat orez...si tot asa. Peste ele, pana la acoperire am turnat lapte.
Cand e fiert orezul e gata!






Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Giuli notat reteta..ar trebui sa faci un folder undeva sa pui retete testate si mancate de Edi...vazut leutz frumos si curajos

Bitza.Musette multumuesc de raspunsuri

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

doresc si eu sa urez in special scumpului Luca de Maria2004

La Multi Ani!!!
Sa ne traiesti frumusete, sa te faci mare si frumos ca surioara ta Maria!!! Ce trece timpul, parca ieri te vedeam in burtica...

noi iesim la plimbarici.

Va uram week-end placut!!!


************************************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata

Babytza multu de cofee..dar zahar dai? ca am ramas fara zahar..si nu-mi place amara

Andy.p vazut cele 2 comori..sunt superbi.Incep sa ma gandesc si eu la o fetita..o surioara pt. RAdu...si apoi ma razgandesc..si iar ma gandesc...si tot asa

Giulianna, Edi este cel mai tareeeeeeNoi nu cred ca facem asa la 9 luni ca suntem puturosi..dar suntem buni de gura

Bitza

Ratonelu,Giuliana, Andy.p, Luminita, Babytza multumesc pentru aprecieri

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Eva tocmai am vazut pe linkul cu retete de bb ce l-ai dat, ca la pranz la 8 luni e trecuta carnea de porc La americani e voie?

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Hunii mei se cearta pe punga de servetele umede....

Musette, multumesc, incerc, sper sa treaca si mai ales sa nu le-o dau si hunilor... ma bucur ca anansul a fost un succes, noi tocmai am papat doar ananas si para, am renuntat la banana, ar fi fost prea multa cantitate de papa... au mancat 140gr fiecare, atat cat le-am facut, cu mici pacaleli cu iaurt, pe final....

Laura, nu merge nici cu Fervex, nici cu Coldrex... am mai incercat si nada... am trecut pe oscillo si 1 lamaie / zi, tantum verde + vit C separat.... daca nu ma ameliorez, trec la paragripe.

multumesc, iesim afara, pup you all!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput