Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

bitza, ce budinca, dom'le...baga repede reteta.
eu gluten da, 2 capsunele soldate cu niste bubite care au trecut f rapid...si kiwi , nu inca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata

Eu i-am dat Carlei kiwi (fara seminte) dupa 8 luni si gluten dupa 7 luni. Capsuni nu. Nu avem istoric alergen in familie si nici atopie. Dar intr-adevar, sunt o multime de alte fructe din care se poate alege, kiwi este cam acid si ar putea da iritatii. Noi insa n-am avut probleme si combinatia kiwi & banana e

In afara de faptul ca e super maraita, e bine, nu mai are febra, nici nasul nu i-a curs, chiar nu stiu ce a fost.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

eva, cum ii dai rosia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici
Boboceii de 15 i-am pupat de ieri in avans


O cafeluta de la noi Cu laptic sau fara, cum va place





Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula
In legatura cu mancatul (imi cer scuze fetelor care m-au tot citit pe tema asta ) suntem ca la inceput, dupa cateva reprize de revenit la alaptat exclusiv. Astazi pot spune ca a fost o zi foarte buna: a papat in parc 30ml de piure semilichid de mar la steamer + dovleac copt + putina scortisoara, dupa amiaza tot cam 30ml de zeama lunga de dovlecel+spanac+carnita de pui, iar seara tot 30ml de cereale cu laptic mult. Deci, repet, azi a fost o zi foarte buna! In zilele obisnuite nu deschide guritza la fructe, supica mai papa, daca are gust de carnita, dar ff putin cantitativ, dar nu incerc sa-i dau in fiecare zi, daca am avut esec la fructe, il las sa-si revina. Cereale ii dau cam in fiecare seara si ne luptam cu pana la max. 40-50ml.



Nerantula, mie ce spui tu imi suna a progres curat, nu? Vezi ca incet incet papa?


Fi-miu a adormit tinandu-l in fundulet pe genunchiul meu, doarme in pozitia sezand, e mortal.

************************************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

www.onetruemedia.com/shared?p=8ae66142cee8dda390a190&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_ur" target="_blank"> Asa cresc eu!!



ai niste copii superbi!
m-a emotionat clipul...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta
am fugit azi la prenatal normaaaal:)
Era nebunie acolo. M am vazut scurt cu Mamidestefan , nu prea am apucat sa vorbim in tornada aia
Pe scurt preturi bune dar deja se termina marfa, eu m am dus pt Inisa mai mult ca era se lungeste in fiecare dimineata parca
Si pt carucior si scaun de masina cica, ciuciu nemek, batea vantul.





noi am nimerit acum 2 saptamani la Prenatal in Feeria, cautand ceva in mall am trecut si prin Feeria si aveau reducere 50% atunci, eu credeam ca e lichidare de stoc. I-am luat lui fi-miu o pereche de slipi haiosi la 30 ron care erau redusi de la 60 ron si atat am gasit util pt el. Asa ca avem slip pt mare, suntem pregatiti.

************************************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

boboceilor de 15
Ratonelu reteta de budinca...amestec branza(calcica pun eu) cu mere rase pe razatoare si adaug putina scortisoara. dau la cuptor la foc mic aprox o ora. cand i-o servesc pun banana, eventual o pruna.

Eu ma simt tare vinovata! Aseara am avut "o iesire nervoasa" in fata sotului stateam la masa si copilul se tot trezea din 5 in 5 minute...ma duceam la el, il puneam la tzitzi si tzocaia jumatate de ora...in mintea mea era ca nu mai pot, m-am saturat sa-l alaptez si cand ii explicam sotului ma ia bocitul ca-s denaturata! Am bocit aseara jumatate de ora de mi-au iesit ochii ca la melc.Diseara ii dau un bibe cu lapte praf poate doarme mai bine, ca ma lasa nervii, pe bune! Dar, cu siguranta ma ia sentimentul de vina.Halal mama sunt eu!!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:


Citat:
citat din mesajul lui andy.p

www.onetruemedia.com/shared?p=8ae66142cee8dda390a190&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_ur" target="_blank"> Asa cresc eu!!




fff frumos!!! Ce repede trece timpul. Ce copiluti mari ai, Laura!!! Fff frumoase clicheele cu ei doi...

Vazut si Edi leutul, m-a dat pe spate. Ce tare cum tatoneaza terenul sa se dea jos din pat si dureaza ceva, se da asa incet incet pana atinge pamantul.



************************************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata!


Andy f frumos clipul!!!!!!!!!!


giulianna mortal Edi


Luminita,azi incercam si noi ananas.Tu in ce combinatie il faci?simplu sau cu inca ceva,eu ma gandeam sa-l combin cu para. mamica si hunii!!!!!

Eu rosie nu i-am dat si pana la un an nici nu intentionez sa-i dau,la fel kiwi si capsuni,alea poate chiar mai tarziu.






de Luca



Mergi la inceput