MONTIGNAC (119 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

daca sunt bortoasa, pot sa tin acest regim...pt ca de fapt nu e un regim...e un mod de viata, nu?????
...stiti ceva???????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si sa nu aruncati cu rosii in mine, nu vreau sa-i fac vreun rau lui bebe, fereasca Bunul Dumnezeu...intrebam doar daca se poate..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cami, bine ai venit si felicitari pt sarcina.

Cred ca poti sa tii foarte linistita aceasta dieta. Eu alaptez si tin monti de cateva luni fara nici o problema. Nu e un regim restrictiv si mananci din toate principiile alimentare, doar ca mananci ce este sanatos pt organism.

Daca mai ai nevoie de informatii, te asteptam cu drag

Imi raspundeti si mie despre urda pliz?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Buna dimineata dragelor!

Raportez : ieri mi-am luat inima in dinti si chiar m-a apucat alergatul pe holurile blocului. Zig-zag de la 4 (unde stau eu) pana la 8 si inapoi. Nu am putut decat atat, in total 10 minute, dar pentru o prima tentativa ma consider multumita. La intoarcere am facut si ceva abdomene, si mi-am impacat mentalul care ma tacanea ca nu fac miscare :))

Azi imi sarbatoresc bunicul, deci ...masa mare. Sper sa rezist cat mai bine tentatiei.
Micul dejun a fost lipidic (ou fiert cu braza, rosii si castraveti), prima gustare (dupa o ora juma' ) : un kiwi. Nu imi propun sa rezist 100% la pranz, ca nu am cum, dar incerc sa fiu cat mai echilibrata.
La cina nu voi manca decat o salata cu rosii, castraveti, marar, patrunjel si un pic de telemea rasa.

Sa avem cu toatele un week-end grozav si cat mai ... corect! :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

in fuga sa iti multumesc Andanii pentru reteta de ardei, dovlecei, rosii si ciuperci umplute, am papat aseara si de tare ce imi plac si micul dejun de azi hehehe, nu iti mai spun cat de incatat e sotul, bine am modificat putin reteta nu stiu daca e chiar asa dietetica, iti zic mai tarziu cum ca acum sunt cu un picior la usa, p0lecam la tara la bunicii sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

puisorule urda e monti da ... e facuta din zer deci nu are grasimi ... dar ce vrei sa faci cu ea ????

aseara am fost la intalnire cu fetele din Timisoara de pe DC .... am mancat monti .... salata de varza , rosii cu mozarela si atat .... si apa ... a si la inceput un fresh de portocale .... da? sa ma felicitati va rog ... de ce ? va spun eu de ce ... pentru ca s-au mancat coaste , smitzele ... etc .... uau cum aratau , si-acuma ma gandesc la ele , dar nu puteam sa-mi permit sa-l tradez pe monti al meu

in rest nu stiu ce-ati mai intrebat
merg pe teerasa la plaja .. ca acusa intra soarele
revin

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mersi Andanii pt raspuns. Inca nu stiu ce o sa fac cu urda, acum ma apuc sa caut o reteta. Poate imi fac clatite cu urda .

Si oftopic: Andanii, ce mai face Aida? Sarcina e bine?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

puisorule dar clatitele nu le faci cu ou intreg da?

le faci doar cu albusul si faina integrala si apa sau lapte degresat .... asta ca sa mearga cu urda ....sau branza dulce degresata

aida e cu burtik frumos .... bebe e bine si ea e o dulce .... dupa ce pun fetele pozele poti sa mergi sa ne vezi

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Am facut ieri clatite cu urda si au iesit .Clatitele sunt mai mult pancake-uri si urda am pus-o deasupra.
Reteta de clatite:
350 gr faina( tarate, integrala de grau si de secara)
375 ml lapte degresat
1 ou
1 ling de fructoza
1 praf de copt
Sunt geniale si ies asa pufoase ci mai grosute ca ale noastre.

Meniu ieri:
MD: wassa cu salata de vinete, rosii si castraveti
P: gratare de porc cu varza calita
C: clatitele cu urda

Ati folosit ulei de orez vreodata? Am vazut in Carrefour si era mai ieftin decat uleiul de masline. Ma gandeam sa il incerc sa vad cum e. Voi ce fel de ulei folositi?

O zi frumoasa si conforma

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

puisorule ulei de masline folosesc si de floarea soarelui

azi merg la sat la relaxat si plaja

va pup pe toate ... desi vad ca iar ati disparut ....

maine e raportul ... sa nu uitati da ?????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput