MONTIGNAC (119 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_cristescu spune:

Buna fetelor,

eu azi conform:
MD- cafea cu lapte degresat, 1 iaurt cu Finn Crisp, niste smochine
P -ciorba de vacuta cu smantana
C- nu stiu inca fiindca se pare ca plecam la mare si o sa fie nevoie sa ma orientez

Andanii - nu am primit nici un mesaj. mai asptept pana luni cu pozele.

Va doresc we placut si conform.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

gata cristescu ti-am trimis ... zapacita ce sa mai zic ... am uitat ... ma ierti da ? n-ai ce face

androix da,da, da fa-ti spuma , da acuma nu mananci un castron numai tu , un bol mic si gata

eu azi am mancat o salata facuta cu legume carne de pui castraveti , rosii ... asa o amestecatura ... deja mi-e si foame ... niste capsunici ar fi bune ... merg sa pap cred ... noroc cu astea care nu fermenteaza nu ? perioada calumea

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_cristescu spune:

am pus si eu poze. toate sunt de cand am inceput Mony. acum sunt muult mai slaba, evident..

imi fac poze noi in we si sper sa mai pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

la cristescu gata te-am vazut , incantata de cunostinta ... arati f bine si copilasul e un dulce cum sta el langa tine si se uita ... probabil la tv

elflo, alinam, ymca am observat ca ati pus pozici si voi .... si nu spuneti nimic ??? numai fete care arata bine sunt alaturi de Monti

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

hehehe eu spus, mai ales cand am pus aia de 90 de kile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

si eu am spus...si cineva chiar a comentat cum ca nu s-ar vedea ca am 76kg intr-una din poze...sau am visat! am anuntat oricum ca le-am pus pe alea in care dau bine, nu alea in care stau si eu ca omu', fara sa-mi sug burta, sa-mi intaresc fesele si abdomenul, incercand sa par cat mai naturala

si mi-am adus aminte alina, ca m-am uitat atenta la pozele tale si in aia de 90kg parca nici nu mai esti tu (erai schimbata la fata)...iar acum arati superb!!! mai ales in pozele de paste parca, esti manechin...de-aia slabesti tu greu (pe langa faptul ca ai abateri), pentru ca nu prea ai de unde sa dai. cred ca la tine ar merge bine cu ceva program sportiv, ca probabil tu vrei o remodelare...poate te deranjeaza o zona, o chestie. ideea este ca si daca folosesti monti pentru mentinere, tu arati ffff bine! mult succes la programul cu mama ta...te-ai inhamat la munca grea...si eu sunt lenesa si stiu ca m-am bucurat tare cand am gasit pe cineva sa faca mancare pentru mine.

azi am reusit sa iau o singura masa, acum 10 minute, varza calita cu carnita de porc. in rest sedinte, alergatura, iar sedinta si tot asa.

ieri m-am laudat degeaba pentru ca am stat doar 1 ora la sala...am considerat ca am transpirat suficient.

azi ma duc iar si sper sa stau 1.30h...ca voi ajunge la picioare juma de ora si la tae bo 1 ora.

de-abia astept weekendul ca am avut niste nopti foarte nasoale, cu fata mea cea mica care pur si simplu nu are somn noaptea...am ajuns si ma cert cu ea in miezul noptii...nu stiu ce intelege dar pe moment pare sincer interesata de ce spun...in clipa in care ma vede ca ma trantesc la loc pe perna, acoperindu-mi urechile sub un alt pernoi, incepe si plange. si uite asa ma sensibilizez si incerc sa-i satisfac nevoia de amor sau lapte...ca alte nevoi n-am descoperit sa aiba (adica am culcat-o cu sosete-fara sosete, cu pijama intreaga, cu pijama din 2 piese, fara bluza de pijama, in trening, mancata bine, mancata light, alaptata tone inainte, alaptata light, cu baie lunga, cu dus, cu baie scurta, cu muzica in surdina, cu foehn, cu TV, cu lampa stinsa, cu lampa aprinsa si mii de alte teste care au acelasi rezultat: se trezeste noaptea de cate ori doreste muschiul ei, si e certareata rau...si mi-e ca o trezeste si pe cea mare, asa ca stau sub papuc!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

aoleu androix,biscuitii nu sint monti?? am vazut ca au faina integrala,tarite, gluten, fara zahar...si arata ca niste turtite de tarite...adevarul este ca buni, nebuni, am avut un pansament la stomac!
Asa, si cu sotul meu...nu s-a lasat de monti...il bodogane tot mai des, dar pe de alta parte se plinge ca mai are de dat jos...nu-l descurajez, dar a ajuns in faza in care are nevoie de gym la greu si nu vrea sa mearga la sala deloc... oricum acum are 92 de kg si 1.87 inaltime...eu sint elefant pe linga el cu 85 de kile si 1.66..
Il astept la vara cind vine caldura si merge berea la dozator...dar mai stii?! o fi in stare sa se lase de bere chit ca ii iese limba de un cot de caldura si de pofta!Eu nu beau aproape deloc, dar atunci cind mai am chef mai beam cite un pahar de vin demidulce cu apa.De trei luni, in casa la mine nu mai am picatura de vin dulce, numai SEC si ala mi se ofera fara apa ca asa zice monti!La vin ii merge cu mine, dar cind ma scapa in galetusa cu inghetata....salut...nu mai are succes deloc..... Am uitat ce trebe sa-i cumpar daca va cistiga pariul... Bineinteles ca nu am uitat ce vreau eu...

In alta ordine de idei, acum sint la serviciu si beau a treia cafea pe ziua de azi si a doua cu cofeina...mai tine de foame cafeaua asta...

Andanii, am pus citeva pozici in care sint cu greutatea de acum, chiar daca numai doua parca sint de la Paste, una e de acum un an cind aveam aceeasi greutate...si asa cum a zis si ymca, tare mult le-am mai ales....si numai pe timp friguros, ca alea de vara ma fac sa pling...ca in poezie..maninc si pling...maninc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Inca n-am abandonat ...

Ymca, , abia in iunie am gasit alta programare ... in rest, bine ca n-a fost decat o mare sperietura

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ioana, eu wassa mi le fac, ca e cea mai buna varianta de paine pe care am gasit-o. Si am incercat o gramada...

Ymca, asa face si mamaruta noastra. Se trezeste de doua ori pe noapte si pana nu ii dau sa suga nu tace. Am suspectat si ceva probleme cu burtica ca dupa ce trage cateva partzuri se calmeaza. Si ii place sa o frec cu mana pe burtica

Trebuie sa intru si eu sa vad pozele noi

Si trebuie sa va mai povestesc ceva. Cam toti din jurul meu cred ca sunt cam exagerata cu grija pentru ceea ce mananc si mai ales pt ce mananca fiica noastra. Gen: fara dulciuri, fara carne de pui din market( asta e valabil pt Stefi), cat mai multe alimente bio sau integrale, etc. Si uite ca o prietena buna de-a mea are probleme cu fetita. Adica fata la 8 ani are deja par axilar. Impacientati au dus-o la medici( endocrinolog, ginecolog) si se pare ca totul se datoreaza hormonilor de crestere din pui, morcovi, struguri, mere, etc. Deci multa, multa atentie la ce mancam. Oricum de cand am vazut emisiunea in care aratau cum cresc rosiile in Turcia, nici macar nu au pamant ci se alimenteaza din tuburi, am zis ca nu mai mananc legume turcesti orice ar fi.





Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si sa va mai intreb ceva: urda e monti? Ca maica-mea planuieste sa faca maine placinte cu urda si ma gandeam sa imi fac si eu ceva sa nu fiu ispitita

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput