MONTIGNAC (119 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

.... a , mi-am adus aminte ceva, cand am chef de rontait imi iau alune in coaja prajite si sarate evident si ieri citind eu pe punga la ingrediente: alune, sare, faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii


ieri am facut spuma de capsuni binenteles cu putina fructoza a fost bunaaaa tareee


dovlecel, ardei, rosie umpluti cu salata de ardei cu rosie




cum faci spuma de capsuni? si cum faci "dovlecel, ardei, rosie umpluti cu salata de ardei cu rosie "?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna iubitelor. Vin si eu la cafeaua oferita de Alina.

Pe mine m-a terminat cu cantitatile alea de branza: auzi 80 de gr . Pe langa ca e degresata sa mai fie si asa putina. Pai cu mai putin de o cutie de 200 gr nici nu discut la o masa .

Nici eu nu sunt prietena cu fulgii de cereale asa ca am facut un compromis si am luat musli. Sau mai amestec cerealele cu caise confiate sau smochine.

Ieri am papat asa:
MD: cereale cu lapte slab
P si C: orez cu ciuperci

Azi:
MD: cateva feliute de wassa cu salata de vinete si rosii
P: ciorba de fasole uscata
C: fructe de mare cu usturoi si lamaie

O zi frumoasa si conforma



Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

spuma de capsuni : albus batut cu putina fructoza si capsuni

dovlecei , ardei si rosii umpluti : dovleceii taiati pe sfert , ardeii si rosile taiati pe jumatate se umplu cu: ceapa, ardei, piept de pui fiert in prealabil, branza dulce, oua, frunze patrunjel si marat toate taiate marunt si amestecate umpluti dovleceii , rosile si ardeii si bagat la cuptor la copt

salata de ardei cu rosii cu putin ulei de masline si condimente gen busuioc, oregano ....

cum sa fie faina in alune prajite


ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Andanii sarumana, spuma de aia sigur nu fac, nu ma impac cu albusul nici crud nici copt, da ardeii si rosiille umplute suna tareeee bine, cred ca le preztez in we ca tot am un pipt de pui fiert care nu ma atrage sa il pap asa.

Da mai, asa cu alunele si am luat de la 2 firme, fiesta si harley si pe amandoua scrie la fel, cred ca le umezesc si le dau prin faina amestecata cu sare, nu inteleg de ce.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

Buna dimineata,
Alina, am baut pe la 9 cafeaua de la tine(sper ca a fost cu cofeina) si acum va invit si eu pe voi ca am facut o tura de cafele, dar fara cofeina ..
Am mai prestat niste biscuiti ingrozitorinumiti Dita in masina in timp ce mergeam spre serviciu, de mi-am facut si niste zgiriieturi prin gura de la ei.
Azi vreau sa fac o musaca cu varza acra tocata marunt si carne tocata.Sa vedem ce succes o avea!
Imi cad ochii in gura, nu stiu ce naiba am avut ca asta noapte pe la 4 misunam prin casa. Azi ar trebui sa merg la gym, dar zic pas ca ma invadeaza rushii si sint ca o leguma...
Cinatrul arata binisor dimineata tinind cont de cite abateri am avut saptamin asta si ca sint inainte de rushi.
Saracul sotul meu ieri, cu o moaca pleostita si uitindu-se cu jind la berea din frigider zice: la naiba si cu montignac asta ca m-am saturat de el...bere nu am voie, piine nu am voie, alune nu am voie, NICA nu am voie...M-am saturat de EL! Ar fi vrut sa pe cineva, dar s-a abtinut!
Va las! spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

alinam asa o fi cu faina pe alune ... da cum le decojim si nu mancam coaja e bine

elflo apropo la ce spunea sotul tau aseara ... "tot ce-i bun in viata e imoral, ilegal sau ingrasa"

alinam daaaaa sunt super legumele umplute ... io variez umplutura, functie de ce am in frigider .... de ex branza am pus pentru prima oara

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Elflo mie imi plac la nebunie biscuitii aia, da nu simpli, cei cu chimen, as manca continuu, da ma abtin. buna ideea cu varza, da cred cao sa iasa ca varza a la cluj, nu? Ce a facut sotul? a cedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Uite d-aia va iubesc io pe voi! SPuma de capsuni nu? Foarte tare, ma cam plictisisem de aia de ciocolata. Asa ca pe langa cele o mie de chestii pe care le am de facut azi printre care si un examen, nimic important , o sa merg si la piata sa cumpar capsuni, sper ca de data asta sa gasesc d-alea cu gust.

Hmmm, mie imi plac Dita, mai ales aia galbeni cu chimen. Da sa stii ca nu sunt monty



www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Puisor, si eu tot wassa mananc dimineata.
Exista si de alt fel in fara de secara integrala? Eu din aia mi-am luat.

Azi la pranz mananc o frigaruie de pui cu salata de muraturi. Sper ca am voie muraturi, nu stiu cum sunt facute, le-am luat de la restauratul de la demisolul cladiirii in care lucrez. Sa faca bine sa fie permise, ca si asa pentru cata mancare mi-au pus in casoleta am dat o gramada de bani :( si alte variante permise nu aveam :(
De regula imi aduc mancare de acasa, dar am reusit sa ma satur de varza calita pe care o tot mananc de luni incoace Imi propusesem sa mananc numai varza la pranz toata saptamana, dar.... neah, nu a fost sa fie !

Mergi la inceput