MONTIGNAC (119 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

s-a trimis de doua ori mesajul ... asa ca am reeditat aici sa n fie bissss

va pup

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Citat:
io nu stiu sanse mama unde vezi tu porcul pentru ca e floare toata ziua .... ia mai uita-te



Da...dupa ce l-ati papat voi....Sigur era un porc acolo
Vroiati sa ma ispititi ,nu??

Am papat capsunele la cina ,multumesc fetelor

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mah, tu vrei sa vezi daca te citim Io n-am mancat nici un porc, nu ma lupt zilele astea decat cu inaripate si cu verzituri.

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Pot sa jur ca aveam un porcutz acolo...

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Fetelor, dupa ce am rezistat eroic cele trei ore de dupa pranz m-am aruncat in iaurtul Zuzu 0.1 cu cereale. Incredibil de rau mi s-a facut. Si acum mi-e greata :(:(:(
Stiti cumva alt fel de cereale , unele care sa fie .... cat de cat gustoase? Eu am fulgi de secara si orz, fara adaus de ceva. Ieri le-am mancat fara probleme, dar azi .... nu a mai contat scortisoara din ele, mi s-au parut rele si mi s-a facut rau:(:(:(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

Laura,
Sa stii ca mai impart si eu premiul cel mare la loto uneori, dar nu intru in amanunt...repartizez doar sume mari...dau la parinti, frati, vad ce ramine si uneori mai recalculez ca fie mai am si la altii de dat fie imi ramine mie prea putin....Unii ar spune ca sint lipsita de ocupatie, dar zau ca-mi fac bine la pisic minutele astea in care visez!

Cica nu mai fumez! Am doua ore de cind m-am lasat de fumat( adica de la ultima tigara pe care o aveam in casa) si ma gindeam eu ca de data asta chiar ca ma las ( nicotina tocmai ce fusese injectata in vena). Dar dupa doua ore, parca imi vine tot mai des in gind sa ma imbrac si sa ma duc la chiosc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Citat:
Fetelor, dupa ce am rezistat eroic cele trei ore de dupa pranz m-am aruncat in iaurtul Zuzu 0.1 cu cereale. Incredibil de rau mi s-a facut. Si acum mi-e greata :(:(:(


Dar de ce trebuie sa papi grozaviile alea?Daca iaurtul este din ala mic mananci 2 si gata....Pe mine fulgii de ovaz,secara ma baloneaza ingrozitor.
Am mancat si eu 2 zile iaurt cu tarate dar nu mi-a placut si mi-am cumparat branza diet. pe care o amestec cu iaurtelul si e mai consistent.Ma mai pacalesc si cu 2-3 castraveti , un ardei si umplu burta.



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Buan dimineata de vineri!

Mirela, sa stii ca si pe mine m-au balonat. M-am simtit oribil toata seara :( Nu mai pun gura pe asa ceva.
Tineam sa ii mananc pentru ca imi satura foamea ceva mai bine decat iaurtul gol. Insa avand in vedere ca luni vin rusii (deci scap de PMS si automat de foamea asta continua) si se face mai cald ..... ar trebui sa fiu ok .

Am decis sa nu ma mai urc pe cantar in fiecare zi . Am luat-o razna cu asta. Plus ca nu inteleg .... Ieri dimineata arata 45kg, ieri seara la fel, azi dimineata arata 43.5!!!! Nu e cantar electronic, e din ala obisnuit, si cred ca s-a saturat saracul de mine pana peste cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

si !!!

mai eu cand vad ce putin mancati voi ma crucesc, eu nu mai pot sa manac asa putin, vreau si eu sa pot .
Azi sunt cuminte, promit! mi-am adus o grefuta pt micul dejun, si o salata cu rosii, salata si telemea + un dressing :kefir amestecat cu sare, verdeturi pt pranz , ce ziceti e ok? stiu ca telemeaua e cam blamata dar ...
De luni am misiune grea, sa fac salate monti pt 2 persoane ca m-am pus cu gura pe mama si mi-a zis ca ea tine regim daca ii face altcineva mancarea, cred ca m-am bagat cam adanc hehehehe ca mie imi e lene safac si pt mine, dimineata la 6 daca tot s-a trezit ion al meu l-am pus pe el sa faca cat mi-am savurat io cafeaua. Oricum i-am promis mameai ca daca se tine de treaba in we viitor o recompensez cu un tort cremos (e mare amatoare de dulciuri si nu numai, doar asa a ajuns la 120kg )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

sanse cred ca stiu ce s-antamplat .... eu am deschis capitol nou si apoi m-am apucat sa modific mesajul cu tabelul ... in timp ce modificam (a durat destul de mult ) probabil ca tu te-ai uitat si erai cu datele vechi unde binenteles ca aveai un porc ... dar pana ai trimis tu mesajul cu lacrimi pentru porc deja l-am terminat si eu de modificat si trimis pe cel modificat cu datele bune .... ei ce zici ? asa o fi ? n-o fi ?

si pe mine ma baloneaza cerealele si mai nou branza .... am mancat urda si mi-a fost ffff rau

ieri am facut spuma de capsuni binenteles cu putina fructoza a fost bunaaaa tareee

ieri am mancat asa:
lapte cu grisine
dovlecel, ardei, rosie umpluti cu salata de ardei cu rosie
branza cu smantana ceapa si marar cu rosii si ardei
salata de rosii, ardei , castraveti , ceapa
capsuni

ieri am mancat ffff mult , nici n-am indraznit sa ma cantaresc ... nu de alta da probabil ma demoralizam groaznic si n-am vrut sa se intample

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput